• Pierwszy egzamin zaliczony :)

Pierwszy egzamin zaliczony :)

28 listopada 201612-

W minioną niedzielę mogliśmy w hali MZS im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim podziwiać popisy drużyn walczących o awans do fazy strefowej rozgrywek juniorek młodszych U-18, spotkanie walki wygrywają Basketki...

Licznie zgromadzona publiczność na czele z Prezesem ŁZKosz Panem Bartłomiejem Wojdakiem dopingowała topowe drużyny województwa łódzkiego, które zawsze stwarzały świetne widowiska sportowe i tak było i tym razem! Bitwa rozpoczęła się o bardzo zaciętej rywalizacji już od pierwszych minut spotkania, gdzie o zwycięstwie w pierwszej odsłonie zadecydowała przewaga w "pomalowanym", gdzie bezapelacyjnie górowała Basketka Martyna Leszczyńska (20 pkt. 27 zbiórek)! W drugie kwarcie lekko zarysowała się przewaga aleksandrowskich koszykarek, które wreszcie zbilansowały grę w obronie (Jessica jak lwica) i ataku!

Po przerwie ponownie prym na aleksandrowskim parkiecie wiodły podopieczne trenerki Edyty Koryzna i Piotra Neydera, gra w ataku wreszcie urozmaicona w szybki atak, grę 1 na 1 z wieloma penetracjami podkoszowymi oraz uzupełnieniem w postaci rzutów z półdystansu i dystansu mogły się podobać publiczności!

Zdobyta przewaga 18 pkt. na przestrzeni trzech kwart pozwoliła Team-owi SMS Aleksandrów Łódzki na "chwilę" oddechu w ostatnich 10 minutach spotkania, kontrolowaliśmy spotkanie do ostatnich sekund, by po meczu walki cieszyć się z ważnej wygranej! Brawo! Gratulacje!

Wartym odnotowania niedzielnej rywalizacji, był fakt możliwości spotkania się jeszcze aktualnych Mistrzyń Polski U-16, z drużyny Widzewa Łódź, ich radość ze spotkania była ogromna :) przypomnijmy w drużynie SMS Aleksandrów Łódzki grają "dwa złotka" Martyna Leszczyńska i Jessica Solak!

Niestety nadal czekamy na powrót Marleny Piotrowskiej, która rozpoczęła rehabilitację... Marlon wracaj do zdrowia!

Przy niespodziewanej przegranej drużyny ze Skierniewic z ekipą ŁKS-u, do awansu na turniej strefowy wystarczy już niewiele...

U-18 (IV kolejka)

UKS Basket SMS I Aleksandrów Łódzki - Widzew Szkoła Gortata Łódź 67:46 (19:15, 17:12, 19:10, 12:9) statystyki, tabela

Grudzień będzie dla SMS-ianek trudnym wyzwanie, gdzie czeka ich dwa trudne spotkania wyjazdowe, 11-go do Pabianic i 18-go do Skierniewic!