Jesteśmy w pierwszej czwórce Mistrzostw Polski U-19! <3

20 marca 202112-

Niezapomniane chwile przeżyliśmy za sprawą naszych ukochanych Basketek z Miasta Sportu <3

Dla takich chwil żyjemy! <3

Wczorajszy wieczór przejdzie do historii występów aleksandrowskiej młodzieży, które wywalczyły po raz trzeci awans do najlepszej czwórki MP w 11-letniej przygodzie finałowej w elicie polskiej koszykówki młodzieżowej!

Rozpoczęliśmy od dwóch porażek, niespodziewanej w pierwszym dniu (UKS Lider Swarzędz) i po walce z faworytem grupy B ekipą Enea AZS Szkoła Gortata Poznań i kiedy powróciliśmy smutni, zrezygnowani, świadomi niewykorzystania szansy odżyły nadzieje, ponieważ kolejna niespodzianka w naszej grupie drużyna ze Swarzędza przegrywa z UKS Trójka Żyrardów i rozpoczęło się analizowanie wariantów dalszej walki o pierwszą czwórkę w Mistrzostwach Polski juniorek starszych U-19...

By awansować do półfinałów musiały się spełnić dwa warunki, pierwszy z nich zakładał wygraną poznanianek ze swarzędzankami i tak się STAŁO! A że to był pierwszy mecz trzeciego dnia rywalizacji najlepszych ośmiu drużyn w Polsce, mieliśmy dokładnie pięć godzin na przygotowanie się mentalne do rywalizacji kończącej piątkowe granie - pojedynek z niespodzianką turnieju drużyną UKS Trójka Żyrardów, w którym tylko wygrana różnicą 10 punktów dawała upragniony awans do 1/2 MP...

I kwarta

Było to "wejście smoka" najlepsze dziesięć minut w dotychczasowych wszystkich rozegranych kwartach sezonu 2020/2021! Koncentracja, zaangażowanie, walka, dzielenie się piłką, piękne akcje w grze ofensywnej i obronnej, kwintesencja żeńskiej koszykówki w najlepszym możliwym wydaniu! <3

A autorami nasze aleksandrowianki! <3

Znakomita zespołowa defensywa całkowicie sparaliżowała podopieczne sztabu trenerskiego Dominika Sztąberska, Roman Skrzecz, które miały ogromny problem ze zdobywaniem punktów, natomiast wręcz przeciwnie działo się po drugiej stronie boiska. Szalejące Basketki trafiały spod kosza, z półdystansu i dystansu wykorzystując każdą możliwą okazję! Zagraliśmy koncertowo, by już cieszyć się z przewagi 10-punktowej po 3 pierwszych minutach!

Ostatecznie wygrywamy kosmiczną pierwszą kwartę 28:6...

II kwarta

W kolejnej części tempo nieznacznie spadło, ale nadal koszykarki z Miasta Sportu walczą ambitnie o zwiększenie przewagi, udaje im się powiększyć przewagę do 31 punktów (46:15)! Istne show naszych Basketek <3

III kwarta

Po dłuższej przerwie nieustannie dążymy do zwycięstwa, tak bardzo upragnionego, co prawda rozluźniamy szeregi obronne, ale pamiętajmy sztab trenerski Adam Rajkowski, Agata Maciejewska, Mateusz Bukacki i Sonia Bałwas rotował wszystkim uczennicami SMS-LO Aleksandrów Łódzki i SMS PZKosz Łomianki.

Na ostatnie dziesięć minut wychodzimy przy wyniku 66:30...

IV kwarta

Pełna kontrola wyniku i odliczanie każdej sekundy ostatniej kwarty i wielka euforia radości po ostatnim gwizdku! Jesteśmy w półfinale MP U-19 sezonu 2020/2021 <3 Wspaniałe chwile <3 Jesteście WIELKIE <3

III dzień Finału Mistrzostw Polski juniorek starszych U-19

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - UKS Trójka Żyrardów 80:45 (28:6, 18:9; 20:15, 14:15) statystyki

Dziękujemy za spotkanie ekipie z Żyrardowa, a półfinalistkom dziękujemy z całych serc za przepiękne emocje i cudowne chwile, które mimo tylu przeciwności losu (problemy zdrowotne Basketek) spowodowały, że klaszcząc łzy napływały do oczu Członkom Rodziny UKS-u <3 Kochamy WAS <3

Wyniki wszystkich spotkań

Dziś zagramy ponownie kończąc dzień sportowy w Gdyni o godz.18.15, a przeciwnikiem będzie niepokonana jak dotąd drużyna Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski! Trzymamy mocno kciuki i zapraszamy do relacji live!