• Pojechaliśmy do Lublina...
image

Pojechaliśmy do Lublina...

07 marca 202212-

Powoli dochodzi do końca runda zasadnicza rozgrywek pierwszoligowych, gdzie ma szansę ogrywania się uzdolniona aleksandrowska młodzież, klas I-III o profilu koszykarskim Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim.

Niestety ich sytuacja w grupie B nie uległa zmianie, od przyjazdu z Finału MP U-19K, cztery przegrane z rzędu, bilans 6 wygranych przy 14 porażkach z łączną ilością 26 pkt. nadal XII miejsce, które niestety nie daje utrzymania w I Lidze Kobiet, ale wierzymy, że w czterech ostatnich spotkaniach (Lublin, Warszawa, Gdańsk, Olsztyn) uda się Basketkom zdobyć dwa zwycięstwa, które na pewno dałoby utrzymanie!

Zaczęliśmy od wyjazdu do Lublina, gdzie zmierzyliśmy się w sportową środę z zapleczem ekipy ekstraklasowej...

Spotkanie rozpoczęliśmy od bardzo mizernej gry w obronie - "pięcie Achillesowej" naszej drużyny, Basketki wręcz "zapraszały" do wejść podkoszowych lub pozwalały na swobodne rzuty dystansowe, bez zaangażowania w obronie :( efekt po pierwszych dziesięciu minutach - 28:13 praktycznie zamknął rywalizację! :(

W drugiej części zagraliśmy zdecydowanie lepiej w defensywie zatrzymując lublinianki na 11 pkt., niestety grając na bardzo niskim procencie rzutowym - za dwa 14/37 37,8%, za trzy 2/21 9,5%, za jeden 15/24 62,5% nie byliśmy w stanie zmniejszyć strat punktowych.

Trzecia kwarta, to najlepszy okres gry naszej drużyny w całym spotkaniu, mimo, że również tą odsłonę przegrywamy momentami stajemy się równym partnerem do gry z AZS-em, wreszcie wygrywa młodość, czyli bieganie (udane kontry), agresywność, walka w obronie, poprawiona celność rzutowa! <3

Ostatnią część zagraliśmy przeciwko podopiecznym duetu trenerskiego Marek Lebiedziński, Michał Wach, bez udziału zawodniczek z BLK i wtedy mogliśmy mniej więcej porównać walkę rówieśniczek, gdzie odrabiamy punkty, ale to niestety za mało na rywalizację ze starszymi koleżankami z Lublina.

Przed podopiecznymi aleksandrowskiego sztabu trenerskiego pozostają trzy spotkania, w których zwycięstwo może dać pozostanie w I Lidze Kobiet! Głowa do góry, dwa z nich gramy we własnej Hali SMS-LO, nietypowo, bo dzień po dniu, więc wracamy do domu pełni nadziei na lepsze jutro!

Gratulujemy lubliniankom wygranej, a SMS-iankom dziękujemy za chwile wyrównanej rywalizacji, oczywiście odejmując punkty zawodniczek z BLK (35 pkt.) wygrałyście to spotkanie, ale kiedy poprawicie grę obronną i będziecie rzucać na zdecydowanie poprawionych procentach możecie grać z każdym w tej lidze, może pomijając Pruszków :) Never give up! Gramy do końca! Wierzymy w WAS <3


XXIV kolejka I Ligi Kobiet 9.03.2022 r. godz.17.00 Hala ZS nr. 13 ul. Berylowa 7 Lublin

AZS UMCS II Lublin - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 65:49 (28:13, 11:6; 18:16, 8:14) statystykitabela

Maraton w bieżącym tygodniu zakończymy w domu pojedynkami z kolejnymi ośrodkami uczelni z Warszawy i Gdańska.

Trzymamy mocno kciuki <3 serdecznie zapraszamy na godzinę 17.00!

GO BASKET GO!