• Wielkie emocje w play-off-ach...

Wielkie emocje w play-off-ach...

17 marca 201812-

Rewanżowe spotkanie z drużyną z Wielkopolski miało dać odpowiedź, czy aleksandrowska młodzież jest już dziś w stanie przebić się do pierwszej ósemki I Ligi Kobiet! Przypomnijmy w miniony wtorek po bardzo dużej dawce emocji zdobywamy po raz pierwszy w sezonie Miasto Swarzędz - 77:85!

Dziś spotkanie numer dwa, które rozpoczęło się przemiłym akcentem wręczenia przez Komisarza Pana Arkadiusza Starnawskiego statuetki dla Basketki Weroniki Telengi, która głosami trenerów I Ligi Kobiet grupy B znalazła się w Pierwszej Piątce rundy zasadniczej! Gratulacje Wera :)

Pierwsza odsłona, to bardzo nerwowa gra aleksandrowskich koszykarek, które niestety popełniały dużo niewymuszonych strat, a doświadczone i bardzo skoncentrowane Liderki wykorzystywały najmniejsze potknięcia podopiecznych trenera Piotra Neydera :( przegrywamy pierwszą część drugiego meczu fazy play-off 17:27...

Humory licznie zgromadzonych widzów przy ul. Waryńskiego 22/26 polepszyły się w kolejnej kwarcie, którą nieznacznie wygrywamy odrabiając 4 oczka :)

Niestety nie zatrzymaliśmy największej broni podopiecznych trenerki Anny Talarczyk - rzutów dystansowych, aż 8 celnych "trójek" w pierwszej połowie utrudniało pogoń za gośćmi. Na dłuższą przerwę schodzimy przy wyniku 36:42!

Ambitne Basketki nie poddają się, wręcz przeciwnie mimo potwornego zmęczenia atakują dalej, ale zmotywowane Wielkopolanki nie pozwalają na wiele! Ciężko pracując w obronie i ataku aleksandrowianki odrabiają kolejne trzy oczka, by na ostatnie dziesięć minut wyjść przy wyniku 55:58!

W trzeciej minucie IV kwarty publiczność oszalała z radości, pierwsza trójka w sezonie naszej Weroniki Telengi (18 pkt. 1x3, 9 zbiórek, 4 asysty, 2 przechwyty, 4 bloki i eval 32!) powoduje, że wychodzimy na drugie prowadzenie w spotkaniu 62:60! :) Po chwili kapitan Natalka Danych (23 pkt., 2x3, 7 zbiórek, 1 asysta, 1 przechwyt, eval 20) dokłada kolejne dwa oczka, niestety dwukrotne gapiostwo w obronie i mamy w piątej minucie remis 64:64!

Niestety w ostatnich pięciu minutach mega zaciętej rywalizacji daje o sobie znać zmęczenie młodszych Basketek, a górujące nad nimi doświadczenie gości pozwala na odniesienie zwycięstwa przez Liderki, które uciekają spod topora zasłużenie wyrównując rywalizację 1:1!

Gratulujemy drużynie ze Swarzędza, a Basketkom dziękujemy za ambitną postawę, dziś przegrałyście po zaciętym boju oddając serducho na parkiecie!

Dziękujemy :)

Podziękowania dla całej aleksandrowskiej drużyny i ich wspaniałych kibiców na czele z Burmistrzem Miasta Sportu Aleksandrowa Łódzkiego Panem Jackiem Lipińskim i Dyrektor SMS LO Panią Renatą Święciak-Ruda!

Już za trzy dni wracamy do Swarzędza, gdzie we wtorek o godzinie 19.30 odbędzie się decydujące spotkanie pary drużyn zajmujących po rundzie zasadniczej IV i V miejsce w tabeli I LK grupy B. Trzymamy mocno kciuki!

Faza play-off II spotkanie

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Lider Swarzędz 72:77 (17:27, 19:15; 19:16, 17:19) statystyki