• Zagramy w ćwierćfinałach MP U-22K...
  • Zagramy w ćwierćfinałach MP U-22K...
  • Zagramy w ćwierćfinałach MP U-22K...
  • Zagramy w ćwierćfinałach MP U-22K...
  • Zagramy w ćwierćfinałach MP U-22K...
  • Zagramy w ćwierćfinałach MP U-22K...
image

Zagramy w ćwierćfinałach MP U-22K...

07 stycznia 201812-

Dziś zakończyła się zacięta rywalizacja w Turnieju Strefowym juniorek starszych U-22, gdzie przez trzy dni mieliśmy możliwość podziwiania najlepsze drużyny woj. kujawsko-pomorskiego i woj. łódzkiego! Mimo braków kadrowych podopieczne trenerów Piotra Neydera i Piotra Rozwadowskiego wywalczyła II miejsce w turnieju, awansują do fazy ogólnopolskiej - ćwierćfinałów Mistrzostw Polski :) Brawo WY!

Przypomnijmy Turniej Strefowy miał za zadanie wyłonić kolejność w strefie Bydgoszcz, drugiej strefie w Polsce, gdzie zmierzyły się drużyny;

1. MUKS WSG Supravis Bydgoszcz

2. MMKS Katarzynki Toruń

3. KS Basket 25 Bydgoszcz

4. UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki

Spotkania odbywały się w trzech miastach - Bydgoszczy, Toruniu i Mieście Sportu Aleksandrowie Łódzkim.

Już pierwszy dzień pokazał, że nie ma pewnych faworytów, ale w całym turnieju karty rozdawało zaplecze ekstraklasowe Miasta Bydgoszczy prowadzone przez trenerów Piotra i Pawła Kulpekszę oraz Bartosza Grądzkiego. W pierwszym dniu wzmocnili się zawodniczkami na co dzień trenującymi i grającymi w Basket Lidze Kobiet - Sylwią Bujniak, Pauliną Kuczyńską, Pauliną Niedziółką oraz Katarzyną Kocaj. W drugim dniu uzupełniła skład Karolina Poboży, a w ostatnim dniu odpoczywały Sylwia i Karolina, wszystkie te fakty zadecydowały o bezpośrednich rywalizacjach...

W ostatnim dniu Basketki zmierzyły się z ambitnymi bydgoszczankami prowadzonymi przez coach-ów Piotra Feddera i Łukasza Koteckiego, mecz miał zadecydować o kolejności "dwa" lub "trzy" Turnieju Strefowego, ponieważ obydwie ekipy miały po dwóch dniach taki sam bilans 1-1 wygrana z Toruniem i przegrana z Basketem 25...

Aleksandrowianki rozpoczynają rywalizację podobnie jak w sobotnie popołudnie...źle! Po czterech pierwszych minutach przegrywaliśmy 3:11, by ostatecznie przegrać otwarcie 15:20. Mimo niepowodzenia podopieczne trenerów P&P łapią rytm gry w II kwarcie i odrabiamy 7 oczek :) Na dłuższą przerwę schodzimy przy wyniku 36:34...

III część spotkania rozpoczynamy od mocnego uderzenia wychodząc w szóstej minucie na 12 punktowe prowadzenie 54:42, różnica punktowa utrzymuje się do końca przedostatniej kwarty (58:46)! Szybkie indywidualne akcje podkoszowe i ciut lepsza obrona zadecydowała o wyniku :)

Spokojnie przystępując do ostatniej odsłony kontrolujemy wydarzenia na parkiecie do 7 minuty, kiedy utrzymujemy ponownie dwanaście oczek przewagi (66:54). Wtedy ruszają do odrabiania strat bydgoszczanki odnotowują run 8:0 :( zbliżając się na 4 punkty! Na szczęście opanowujemy sytuację i doprowadzamy do drugiego zwycięstwa w Turnieju Strefowym, zapewniając II miejsce :) Gratulacje!

Dziękujemy ambitnym bydgoszczankom za walkę, może dzisiejszy mecz nie należał do widowiskowych, ale mimo zmęczenia drużyny stworzyły momentami dobre zawody potwierdzając spory potencjał ekip!

Niestety ostatni dzień, był pechowy dla Basketki Natalii Łopińskiej, która doznała kontuzji stawu skokowego :( trzymamy kciuki za szybki powrót!


III dzień Turnieju Strefowego juniorek starszych U-22

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - MUKS WSG Supravis Bydgoszcz 70:64 (15:20, 21:14, 22:12, 12:18) statystyki 


Klasyfikacja końcowa Turnieju Strefowego juniorek starszych U-22 (strefa Bydgoszcz)

I miejsce KS Basket 25 Bydgoszcz (awans do półfinałów MP)

II miejsce UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki (ćwierćfinały MP)

III miejsce MUKS WSG Supravis Bydgoszcz (ćwierćfinały MP)

IV miejsce MMKS Katarzynki Toruń (ćwierćfinały MP) 

Gratulujemy wszystkim drużynom postawy sportowej i życzymy awansu do Wielkiego Finału MP!


Wszystkie wyniki wraz ze statystykami Turnieju Strefowego;

5 stycznia (piątek) godz.17.00

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - MMKS Katarzynki Toruń 74:35

MUKS WSG Supravis Bydgoszcz - KS Basket 25 Bydgoszcz 54:57

6 stycznia (sobota) godz.17.00

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - KS Basket 25 Bydgoszcz 69:79

MMKS Katarzynki Toruń - MUKS WSG Supravis Bydgoszcz 46:67

7 stycznia (niedziela) 

godz.10.00 KS Basket 25 Bydgoszcz - MMKS Katarzynki Toruń 57:54

godz.14.00 UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - MUKS WSG Supravis Bydgoszcz 70:64

Już w najbliższy wtorek poznamy wyniki losowania grup ćwierćfinałowych, rywalizacja rozpoczyna się 19 stycznia 2018!


Przesyłamy podziękowania dla naszych kibiców za trzydniowe wsparcie podczas spotkań w hali SP 1 przy ul. Waryńskiego 22/26 :)

GO BASKET GO!