• Kolejny słaby mecz juniorek starszych....

Kolejny słaby mecz juniorek starszych....

09 listopada 201712-

W środowy wieczór aleksandrowskie koszykarski gościły na własnym parkiecie drużynę Widzewa Łódź, była to druga kolejka rozgrywek juniorek starszych U-22. Po sobotnim sukcesie w wygranym spotkaniu ligowym z drużyną z Leszna mieliśmy nadzieję, że Basketki utrzymają formę i powalczą z ubiegłorocznymi mistrzyniami Polski...

Niestety Team trenera Piotra Neydera, Adama Rajkowskiego, Piotra Milbrandta i Macieja Kosiaka utrzymywał wyrównaną grę z łodziankami prowadzonymi przez trenera Dariusza Raczyńskiego i asystenta Łukasza Czuku w pierwsze kwarcie, przegrana wysoko druga odsłona okazała się kluczem do pierwszej porażki w rozgrywkach U-22K. Druga połowa, to wyrównana gra, ale nadal bez prawidłowego rytmu zbilansowanej gry obronnej i ataku.

Zagubienie w grze obronnej, nie pozwalało aleksandrowskim koszykarkom na złapanie odpowiedniego rytmu gry, ospałe, bez przekonania i wiary w zwycięstwo zapisują na swoim koncie drugie słabe spotkanie w sezonie 2017/2018, w pierwszej kolejce udało się wygrać z drużyną AKS SMS Łódź, ale przy bardziej wymagającym przeciwniku, mocno grającym w "pomalowanym" byliśmy momentami bezradni :(

Szkoda, bo rytm grania dwóch spotkań w tygodniu właśnie się rozpoczął i zakończy dopiero w połowie miesiąca grudnia, więc czas się zmobilizować i rozłożyć siły na dwumecz. Oczywiście rozgrywki juniorek starszych U-22 wchodzą w fazę kluczową (turniej strefowy, ćwierćfinały, półfinały i finały MP) w miesiącu styczniu i lutym, ale już dziś musi sztab trenerski znaleźć klucz do zmotywowania Basketek, by w nowym sezonie 2017/2018 nasza drużyna ponownie znalazła się w Wielkim Finale Mistrzostw Polski. Przypomnijmy w ubiegłorocznym zdobyliśmy IV miejsce, ocierając się o podium!

Mocno wierzymy w końcowy sukces, więc zaciskamy dłonie i walczymy dalej...

Gratulujemy łodziankom i dziękujemy Basketkom za walkę, dziś Wasza postawa nie wystarczyła na sukces, ale przed Wami jeszcze rewanż i mecze fazy strefowej, gdzie po raz trzeci spotkamy się z widzewiankami.

Juniorki starsze U-22 druga kolejka

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Widzew Łódź 58:76 (12:14, 16:30, 12:18, 18:14) statystyki, tabela.

Za tydzień walczymy w meczu wyjazdowym w Pabianicach, start o godzinie 17.00 w hali przy ul. Św. Jana 30/36. Trzymamy mocno kciuki!