• Wielki Finał juniorek młodszych U-18 z udziałem Basketek!

Wielki Finał juniorek młodszych U-18 z udziałem Basketek!

24 kwietnia 201912-

Podopieczne trenerów Piotra Rozwadowskiego i trenera przygotowania motorycznego Piotra Milbrandta z bilansem sezonu 2018/2019 wliczając rozgrywki o mistrzostwo woj. łódzkiego, turniej strefowy i półfinałowy - 12 wygranych i 3 porażkach melduje się w upragnionym Wielkim Finale rozgrywek U-18!

Przynosząc szczęście w turnieju półfinałowym trener-mentor Roman Słowiński, również będzie wspierał Dream Team podczas wyjazdu do Gdyni, ale już tym razem oficjalnie zasiądzie na ławce UKS Basket Aleksandrów Łódzki jako I asystent!

Przypomnijmy Dream Team coach-a Piotra wraca do elity młodzieżowej koszykówki po dwóch latach pechowych turniejów półfinałowych, sezon 2016/2017 mimo dwóch wygranych zabrakło dwóch małych punkcików do awansu, sezon 2017/2018 nomen omen również w Mieście Sosnowcu w ostatnim meczu turnieju w spotkaniu z gospodyniami mimo prowadzenia 12 punktami na 3 i pół minuty przez zakończeniem spotkania przegraliśmy dwoma punktami zdobytymi przez sosnowiczanki w ostatniej sekundzie...ale w bieżącym sezonie, to Dream Team rozdaje karty, a dominacja w turnieju strefowym i awans bezpośrednio do fazy półfinałowej był tylko potwierdzeniem znakomitej formy! Dodajmy Basketki rocznika 2001 i młodsze, to również Sreberka Mistrzostw Polski juniorek starszych U-22 z lutowego Wielkiego Finału - Bianka Bałwas, Patrycja Borawska, Martyna Janusz, Pola Kaźmierczak, Aleksandra Kozłowska, Klaudia Kozłowska, Nicola Obrodzka, Aleksandra Pszczolarska oraz Katarzyna Szpera! :)

Co więcej znaleźliśmy dla Was kilka analogi do rozgrywek juniorek starszych...

1. Zajęcie II miejsca w turniejach półfinałowych U-22 i U-18
  2. Identyczny wariant (2) losowania fazy finałowej U-22 i U-18
  3. Turnieje półfinałowe i finałowe rozgrywane na Pomorzu
  4. Turnieje półfinałowe i finałowe rozgrywane w dwóch tych samych miastach (U-22 Gdańsk, U-18 Gdynia)
  5. Spotkania fazy grupowej (grupa B) również grane będą jako pierwsze w Wielkim Finale!
  6. Ponownie w fazie grupowej spotkamy się z drużyną AZS ENEA Szkoła Gortata Poznań i miejmy nadzieję, że powtórzy się finał!
  7. Kluczem i przepustką do puli 1/4 Wielkiego Finału U-18, będzie pojedynek z drużyną z Gorzowa Wielkopolskiego!
  8. Miejmy nadzieję, że turniej finałowy U-18, będzie tak szczęśliwy jak juniorek starszych :)
W grupie zmierzymy się z ubiegłorocznym mistrzem ENEA AZS AJP Gorzowem Wielkopolskim (1.05.2019 r. godz.10.30), z debiutantem w finałowych turniejach juniorek młodszych ekipą UKS Lider Swarzędz (2.05.2019 r. godz.13.15) oraz ubiegłorocznym finalistą, który zajął V miejsce AZS ENEA Szkoła Gortata Poznań (3.05.2019 r. godz.13.15)!

Więc czekają nas mega emocje sportowe, oczywiście dbając o mega komfortowe warunki pobytu dla Dream Team-u zleciliśmy go best&best - Hotel Baltic! Również Organizatorzy stanęli na wysokości zadania udostępniając halę dla Basketek we wtorek 30.04.2019 r. Karol serdecznie dziękujemy za pomoc :)

Areną zmagań Wielkie Finału U-18K, będzie legendarna Hala Gdyńskiego Centrum Sportu w Gdyni znajdująca się na ulicy Olimpijskiej 5/9.

Więc już czas na Was Kibice mocno trzymajcie kciuki i wspierajcie młode-gniewne z Miasta Sportu, byśmy mogli przeżyć kolejne niezapomniane chwile!