• Kolejna lekcja doświadczenia za nami!

Kolejna lekcja doświadczenia za nami!

05 listopada 202012-

W środowe popołudnie najstarsza kategoria wiekowa naszych Basketek pod wodzą sztabu trenerskiego w składzie: Adam Rajkowski, Agata Maciejewska oraz fizjoterapeutka/motoryczka Sonia Bałwas, pojechała do Sokołowa Podlaskiego, by zmierzyć się z tamtejszą drużyną MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski, prowadzoną przez trenera Rafała Haponika.

Początek spotkania zdecydowanie zdominowały przeciwniczki, które skutecznie wykorzystywały wszystkie akcje podkoszowe oraz rzuty osobiste na bardzo wysokiej skuteczności. Niestety dla nas, kwartę zamykamy wynikiem 19:5 dla gospodyń.

Na drugą część spotkania wchodzimy z mniejszym stresem, który paraliżował nas na początku meczu. Zaczynamy skutecznie dzielić się piłką, co prowadzi do znacznego zmniejszenia ilości strat. Nasza obrona zaczyna funkcjonować, jak przystało na drużynę pierwszoligową. Konsekwentną zbilansowaną grą (obrona/atak) udaje nam się wygrać ten fragment rywalizacji 14:13.

Po ostrej reprymendzie w szatni próbujemy w dalszym ciągu odbudować morale drużyny. Kontynuujemy poprawną grę sprzed przerwy. Niestety po krótkiej chwili przerywamy dobrą passę, zbyt wiele strat pozwala gospodyniom odskoczyć na bezpieczną przewagę. Nie pomaga, także zła postawa graczy podkoszowych w defensywie, co podkreśla wynik przegranej przez nas kwarty 10:14.

W końcowym fragmencie gry odpuszczamy walkę. Po raz kolejny wykonujemy serię strat (ostatecznie 24) oraz niecelnych rzutów, głównie osobistych-45,5%. Natomiast koleżanki z Sokołowa przeciwnie, wykorzystują każdy najmniejszy błąd Basketek. Ostatecznie utrzymują wypracowaną wcześniej przewagę, kończąc spotkanie wynikiem 59:41.

Pomimo słabej skuteczności i gry w obronie, nie można odjąć Basketkom woli walki. Miejmy nadzieje, że ta porażka będzie procentowała w indywidualnym rozwoju każdej zawodniczki. Takie mecze pokazują jak dużo pracy przed nami, dziewczyny głowy do góry! Z każdym spotkaniem będziecie nabierać coraz większej pewności siebie, co zaprocentuje w najważniejszych momentach sezonu! <3

Gratujemy wygranej drużynie z Sokołowa, a Basketkom pragniemy podziękować za wolę walki i mobilizacji! Dziś "kroczek do przodu" poczyniła SMS-ianka Aleksandra Rok, Kinga Stasinowska, Natalia Rudzińska, Oliwia Trzymkowska, bardzo, to nas cieszy! <3 Never give up! Walczymy ze swoimi słabościami!

IV kolejka rozgrywek I Ligi Kobiet grupa A

MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 59:41 (19:5, 13:14; 10:14, 17:8) statystyki, tabela

Już w najbliższą sobotę tj. 07.11.2020 r. we własnej hali w Mieście Sportu stoczymy bój z drużyną AZS-u Uniwersytetu Gdańskiego. Zapraszamy na transmisję live o godzinie 17.00 - fan-page UKS-u