07 listopada 201912-

Systematyczna praca w szkole, ciężkie treningi (poranne i popołudniowe), obowiązki internatowe - pranie, prasowanie i tysiące innych, nie licząc rozłąki i tęsknoty za Rodzinami, a mimo wszystko nasze SMS-ianki wytrwale walczą ze swoimi słabościami! Krok po kroku, dzień po dniu, hartujemy swoje charaktery pod opieką profesjonalnej kadry!

Dziś pokazaliśmy efekty naszej Dream Team-owskiej trzymiesięcznej współpracy...

Nietypowo, bo w czwartkowe popołudnie dokończyliśmy III kolejkę rozgrywek juniorek młodszych U-18, czyli Basketek roczników 2002 i młodsze. Wyjazd do Miasta Torunia miał dać odpowiedź jakim potencjałem dysponują torunianki prowadzone przez trenera Tomasza Urbana, które rozegrały pierwsze spotkanie w nowym sezonie 2019/2020!

Nerwowy początek uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim, był usprawiedliwiony - przecież nasza kapitan Oliwia Trzymkowska "Oli", to torunianka! :) Rodzina na trybunach, były trener i byłe koleżanki na drugiej ławce, nie było łatwo, oj nie... rozpoczynamy rywalizację od wyniku 0:7, ale z każdą minutą Basketki lepiej bronią i co najważniejsze skuteczniej atakują kosz gospodyń!

Pierwsza kwarta należy do torunianek 16:15, lecz Coach Piotr Rozwadowski konsekwentnie, wierząc w swoje podopieczne nie zmienia taktyki, broniąc strefą liczył na wymuszenie błędów gospodyń i się nie pomylił :) druga kwarta ustawiła spotkanie, a piętnastopunktowa wygrana 9:24 dała swobodę aleksandrowiankom!

Po dłuższej przerwie ponownie zdekoncentrowane Basketki oddają pole gospodyniom, ale szybko się "przebudzają" i wracają do dobrej gry! <3

Kontrolując spotkanie wygrywamy ostatnią kwartę 13:19 kończąc rywalizację z radością na buziach <3 takiej atmosfery potrzebujemy, zespołowa gra z licznymi akcjami z dzieleniem się piłką cieszą ponieważ każda SMS-ianka dokłada swoją cegiełkę do końcowego sukcesu! Brawo WY :)

W podziękowaniu dla naszych wspaniałych Kibiców za gorący doping! <3 dziękujemy również koleżankom z Torunia za walkę i determinację!

Wartym odnotowania jest fakt powrotu na parkiet Basketki Alicji Jarząb "Alutki", która nie tylko zdobywa w 7 minut 7 pkt., (3/5 za dwa 60%, 1/2 50% za jeden), zebrała 4 piłki 1 w ataku i trzy w obronie, zaliczyła 1 asystę, przechwyciła dwie piłeczki, odnotowując eval na poziomie 11! jej zaangażowanie i aktywność w obronie (nazwana z ławki - "pitbull") może być wzorem dla wszystkich aleksandrowskich koszykarek! Brawo Alutka :) Brawo TY!

III kolejka rozgrywek juniorek młodszych U-18

MMKS Katarzynki Toruń - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 51:81 (16:15, 9:24; 13:23, 13:19) statystyki, tabela.

Garść statystyk przygotowanych przez Coach-a Piotra, za które dziękujemy - rzuty za dwa 35/69 50% mimo znakomitego współczynnika, razi kilkanaście "pudeł" w tzw. "setkach", rzut za trzy 1/8 13% bez dwóch zdań element do poprawy ilość oddanych rzutów i skuteczność, rzuty za jeden 8/16 50% i również w tym elemencie drzemią rezerwy, zbiórki 18 w ataku! 27 w obronie i łącznie 45 znakomicie podkreśla walkę podkoszową super wynik! asysty 22 rewelacja, przechwyty 27 woow! bloki 2 i straty 24 za dużo! Łączny eval Dream Team-u 104! Jest MOC <3

Mimo, że dziś wygrała zespołowość i zaangażowanie każdej Basketki, to pragniemy wyróżnić kilka z nich - Paulina Hnida "Paula" w trakcie 23 minut zdobyła 7 pkt. (2/3 67% za dwa, 1/1 100% za trzy), zebrała 3 razy (1 w ataku, 2 w obronie), asystowała 5 razy, przechwyciła 3 razy, miała tylko 1 stratę! i odnotowała eval na poziomie 16! rewelacyjny mecz! Oliwia Trzymkowska "Oli" kapitan zanotowała w 26 minut zaliczyła 8 pkt. (4/7 za dwa 57%), 8 zbiórek (4 w obronie i 4 w ataku), zaliczyła 2 asysty, przechwyciła 3 piłeczki, straciła 4, ale eval na poziomie 14 bardzo cieszy! Natalia Rudzińska w trakcie 28 minut na parkiecie zdobyła 15 pkt. (za dwa 7/12 58%, za jeden 1/3 33%), zebrała, aż 13 piłek z czego 6 w ataku! zaliczyła 1 asystę, trzy przechwyty, jeden blok i niestety 5 strat, ale wykręciła eval na poziome 20! woow <3 Weronika Brzycka "Bzyku" niesiona dopingiem Rodzinki wykręca niesamowite statystyki zobaczcie sami - w 25 minut zdobywa 19 pkt. (8/13 za dwa 62%, za jeden 3/3 100%! rewelacja), zbiórki 1 w ataku i 2 w obronie, tu Bzyku liczymy na więcej :), 5 asyst!, cztery przechwyty i jedna strata i "małolata" wykręca eval na poziomie 25! SIŁA! Brawo WY <3

Za tydzień czeka nas kolejne wyzwanie, gdzie będziemy podejmować na własnym parkiecie drużyny z Bydgoszczy (13.11.2019 r. środa godzina 16.00) oraz Strykowa (17.11.2019 r. niedziela godzina 14.00)! Serdecznie zapraszamy!