• Derby dla Basketek :)

Derby dla Basketek :)

01 października 201712-

Za nami inauguracyjne spotkanie reprezentacyjnej, aleksandrowskiej drużyny pierwszoligowej, spotkanie wyjątkowe pod wieloma względami, choćby fakt, że w sezonie 2017/2018 gramy naszą młodzieżą, że po raz pierwszy w sześcioletniej historii występów w I Lidze Kobiet, doszło do derbów ziemi łódzkiej z drużyną z Pabianic, gdzie również postawiono na szkolenie młodzieży, czy rekord frekwencyjny!

Średnia wieku Dream Team-u prowadzonego przez trenera Piotra Neydera, trenerów przygotowania motorycznego Piotra Milbrandta oraz Macieja Kosiaka w sezonie 2017/2018, to uwaga 18.78 :) tak po trzech latach ciężkiej pracy i umożliwienia kontynuacji szkolenia gimnazjalnego udało się otworzyć klasy o profilu koszykarskim w Szkole Mistrzostwa Sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym w Aleksandrowie Łódzkim! To właśnie nasze „źródełko” uzdolnionej młodzieży, przypomnijmy w czerwcu zdobyły Wicemistrzostwo Polski Szkół Ponadgimnazjalnych – Licealiady 2017, a już dziś godnie reprezentują nasze Miasto Sportu! Brawo WY :)

Ale wróćmy do spotkania otwierającego szósty sezon w przedsionku ekstraklasy aleksandrowskiej koszykówki żeńskiej, zmierzyliśmy się z pabianiczankami, które pod wodzą legendarnej „jedynki” trener Sylwii Wlaźlak również otwierają historyczny rozdział w dziejach pabianickiej koszykówki, tak bardzo zasłużonej dla polskiej koszykówki… poprzez systematyczne szkolenia, również młode, uzdolnione koszykarki z Pabianic mają szansę powalczenia na pierwszoligowych parkietach!

Początek rywalizacji derbowej, to chaotyczna gra obydwu drużyn, szybkie akcje, dużo niecelnych rzutów podkreślały nerwową atmosferę na ławkach, ale z gorącą atmosferą szczelnie wypełnionej hali MZS przy ul. Waryńskiego 22/26 w Aleksandrowie Łódzkim poradziły sobie pierwsze pabianiczanki, to one wygrywają pierwszą bitwę w pierwszej kwarcie 12:21!

Niemoc skuteczności rzutowej przerywamy w drugiej części spotkania, Basketki poradziły sobie z presją i odradzają się wygrywając II kwartę różnicą 12 pkt., a tym samym wychodzą na prowadzenie 35:32 ;)

Po przerwie gra się wyrównała, ale kontrolowane akcje naszej uzdolnionej młodzieży mocno oklaskiwali kibice aleksandrowskiej drużyny 15:12 :) ostatnie minuty, to ponownie skuteczne akcje naszych Basketek i po niezwykle emocjonujących czterech częściach derbowych zmagań, aleksandrowianki górą 71:61! Brawo WY :)

Statystyki spotkania.

Dziękujemy trenerce Sylwii Wlaźlak i jej drużynie, za ambitną walkę, ale właśnie podczas spotkania zrozumieliśmy, jak ważnym elementem szkolenia jest przygotowanie motoryczne, gdzie z każdą minutą aleksandrowianki rozkręcały się, a inteligentne dozowanie czasu gry szerokiej, aleksandrowskiej ławki pozwoliło na odniesienie pierwszego sukcesu w sezonie 2017/2018!

Wielkie gratulacje dla sztabu trenerskiego Piotra Neydera, Piotra Milbrandta i Macieja Kosiaka! Dziękujemy :)

Na potwierdzenie kilka „wyjętych” statystyk;

1) Punkty za strat 21:18 dla Basketek

2) Punkty z ławki 24:14

3) Najwyższe prowadzenie 12 (69-57), 9 (10-19)

4) Najwyższa seria punktowa 11 (50-44), 8 (5-13)

5) Aż 11 z 12 Basketek zdobywa pierwsze punkty w sezonie 2017/2018!

Przypomnijmy, że aż trzy aleksandrowskie koszykarki debiutowały w hali MZS przy ul. Waryńskiego 22/26; Roksana Płonka, Marta Wieczyńska, Klaudia Dudek, dziękujemy! Witamy w Rodzinie UKS Basket :)

Czekamy na powrót do zdrowia Weroniki Telengi i wracającej do Miasta Sportu Natalii Łopińskiej, trzymamy za Was kciuki!

Szczególne podziękowania kierujemy dla opiekunki „Aleksandrowskich Mażoretek” Pani Anny Pietrzak i rodziców tanecznych perełek :) stworzyliście niezapomnianą atmosferę, która towarzyszyła nam od przepięknej, efektownej prezentacji po bogate akcenty akrobatyczne we wszystkich „wejściach”. Brawo WY :) do zobaczenia :)

Oczywiście z wielką radością powitaliśmy naszego niezastąpionego Paparazzi Pana Michała Żukowskiego, który ponownie raduje nas wszystkich przepięknie ujętymi emocjami sportowymi! Zobaczcie sami - dzieło Mistrza :)

Dziękujemy wspaniałym kibicom, którzy pokazali wielkie serce dla swoich drużyn :) podziękowania kierujemy również dla opiekuna wydarzenia derbowego, a więc komisarza z ramienia PZKosz Bartłomieja Wojdaka, naszego Prezesa Łódzkiego Związku Koszykówki, Panie Prezesie, dziś mógł być Pan dumny z widoku uzdolnionej młodzieży woj. łódzkiego, która pokazuje kierunek i sens inwestowania w młodzież z Aleksandrowa Łódzkiego i Pabianic! Dziękujemy za pomoc w tworzeniu nowej historii łódzkiej koszykówki!

Za tydzień Basketki wyjeżdżają do Swarzędza, gdzie w niedzielę 8.10.2017 r. o godz.17.30, zmierzą się w hali SCSiR, ul. Św. Marcin 1 z Liderkami. Trzymamy kciuki!