• Ruszyła machina Turnieju Strefowego U-17! <3

Ruszyła machina Turnieju Strefowego U-17! <3

02 marca 202312-

W czwartkowe popołudnie rozpoczęliśmy udział w Turnieju Strefowym juniorek młodszych (rocznik 2006 i młodsze) od pojedynku derbowego, który odbył się na terenie ekipy PTK Compact Project Pabianice!

Rywalizacja Mistrzyń z Wicemistrzyniami woj. łódzkiego miała pokazać, jakie postępy poczyniły obydwie drużyny od ostatniej konfrontacji z 10 grudnia, gdzie pabianiczanki po raz drugi pokonują Dream Team U-17 - 46:78!

Hit Turnieju Strefowego, również miał dać odpowiedź w jakiej formie, są najlepsze drużyny naszego województwa, by móc wstępnie ocenić szansę na walkę na arenie ogólnopolskiej.

Niestety sztab trenerski z Miasta Sportu - Inna Kochubei, Adam Rajkowski, Jakub Wróblewski oraz Karol Stańczyk nadal nie mógł skorzystać z pełnego składu, kontuzjowane - Dobrochna Bogus, Karolina Kaźmierczak, Angel Kibanda, Natalia Polak, ale, są dobre wiadomość również trzy z nich dołączą na kolejnym etapie! <3 Zdróweczka Wam życzymy <3

Spotkanie rozpoczęło się od zaciętej rywalizacji (10:9), presja wyniku zadecydowała, że skuteczność rzutowa obydwu drużyn stała na słabym procencie, ale pierwsze przebudzają się gospodynie, które skrzętnie wykorzystują błędy w obronie SMS-ianek i jak się okazało z końcową syreną, wynik II kwarty zadecydował o zwycięstwie PTK! :(

Zmobilizowane Basketki ruszają do odrobienia strat z gwizdkiem rozpoczynającym drugą połowę! Niestety zabrakło kolejnych dziesięciu minut, ale to też nauczka dla aleksandrowianek, że należy walczyć od pierwszej sekundy i być skupionym i konsekwentnym przez całe spotkanie!

Gratulujemy podopiecznym trenerki Jolanty Nowackiej, a SMS-iankom dziękujemy za ambitną postawę z drugiej połowy, za chwilę będziecie w komplecie i wtedy do czterech razy sztuka! :)

I dzień Turnieju Strefowego U-17 Hala MOSiR Pabianice ul. Grota-Roweckiego 3 2.03.20MJ r. (czwartek) godz.16.30

PTK Compact Project Pabianice - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 62:52 (10:9, 26:13; 11:12, 15:18) statystyki

W piątek wypoczywamy, a w sobotę rano wyruszamy do niepokonanego faworyta z Bydgoszczy, ekipy trenera Krzysztofa Janika, ale pamiętajmy, że najbardziej zacięte boje toczyły, właśnie SMS-ianki, które zamierzają przyjąć zasadę "do trzech razy sztuka", start 13.00!