• Pokazały charakter!
image

Pokazały charakter!

04 lutego 201912-

Uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym im.Mikołaja Kopernika w Mieście Sportu przystępując do rywalizacji z łódzką drużyną Widzewa Łódź miały "w nogach" 11 spotkań rozegranych w przedziale 4 tygodni w ramach I LK (runda zasadnicza-5 spotkań), U-22 (turniej strefowy i półfinałowy MP również 5 spotkań) oraz U-18 (runda zasadnicza jedno spotkanie)! 

Szczęśliwe Finalistki Mistrzostw Polski juniorek starszych U-22, miały jeszcze "coś" do udowodnienia na łódzkim parkiecie...

Sztab trenerski w osobach Piotr Rozwadowski i Piotr Milbrandt podjął decyzję, że gramy vabank i wszystkie siły przesuwamy na spotkanie z łodziankami, by nie rozgrywać dodatkowego spotkania decydującego o wyłonieniu Mistrza i Wicemistrza województwa łódzkiego! 

Przypomnijmy w sezonie 2018/2019 mamy handicup - pewnego grania w spotkaniach wyłaniających I i II miejsce w woj. łódzkim (dwie Basketki Nicola Obrodzka "Obro" oraz Aleksandra Pszczolarska "Pszczółka" w SMS PZKosz w Łomiankach).

Przystępując do rywalizacji z łodziankami w szczelnie wypełnionej Hali Parkowa MOSiR przy ul. Małachowskiego 5/7 w Łodzi zdawaliśmy sobie sprawę, że mimo braku czasu na wypoczynek i potwornego zmęczenia bardzo ważnym elementem przygotowania Basketek jest ich "chłodna głowa", opanowanie emocji! Ciężka praca uzdolnionej młodzieży podczas tygodniowych cykli wraz z ogrywaniem na poziomie I Ligi Kobiet, II Ligi Kobiet, juniorek starszych U-22 przyniosło zamierzone cele! Brawo :)

Spotkanie rozpoczęliśmy nerwowo, obrona strefowa "konik" trenera Piotra Niewiadomskiego przyniosła widzewiankom zamierzony cel, brak skuteczności rzutowej Basketek w pierwszej połowie i brak zmiany wizji w grze offensywnej nie pomagały...

Efekt pięć oczek przewagi widzewianek po pierwszych 10 minutach i kolejne 8 po pierwszej połowie (36:23) nie napawało optymizmem, ale konsekwencja w ataku i postawienie na obronę strefową w drugiej połowie, było kluczem do zwycięstwa!

Już początek trzeciej odsłony pobudził do walki, celna "trójeczka" Klaudii Kozłowskiej (20 pkt. 3x3) liderki punktowej drużyny SMS LO dodała wiary, że można odpracować każdą stratę! Siedem oczek w III kwarcie i rozbudzone nadzieje SMS-ianek :) Kolejne minuty ostatniej części pokazują jak ważnym elementem jest pewność siebie, mocna psychika, ogranie! Do "Świdra" doskakują następne Basketki Pola Kaźmierczak (15 pkt. 4x3), Zosia Dąbrowska (5 pkt.1x3)! "Kazik" niczym Stefek Curry "pakuje" trzy "trójeczki", w międzyczasie Zosia trafia z dystansu, ale każda z nich dawała remis! 

Decydujące akcje wypracowała cała aleksandrowska drużyna, ale killer-em widzewianek okazuje się "Świderek", która jako jedyna w ostatnich trzech minutach punktowała, jej 7 oczek zadecydowało o zwycięstwie naszej drużyny! Brawo "Świder" :)

Goldenki z Aleksandrowa Łódzkiego zaliczają 10 celnych na dystansie! Woow!  

Słowa podziękowań kierujemy do WSZYSTKICH SMS-ianek, każdej z osobna, która była na ławce aleksandrowskiej drużyny! Za wsparcie, wspaniały doping i bycie z DRUŻYNĄ na dobre i na złe! Brawo Laski :)  

Gratulujemy postawy, która upewnia nas w przekonaniu, że wraz z "Obro" i "Pszczółką" możemy walczyć o drugi Finał Mistrzostw Polski! Tego Wam z całego serducha życzymy! :)

Podziękowania dla naszych przeciwniczek, które postawiły wysoko poprzeczkę, szacun!

Na placu boju w Turnieju Strefowym pozostały tylko dwie drużyny z Miasta Pabianic i Miasta Sportu, jeszcze przed wyjazdem do Bydgoszczy czeka nas pojedynek o wyłonienie Mistrza woj. łódzkiego?! Trzymamy kciuki :)

Jeszcze dwa słowa do naszych kibiców, którzy zawsze są z nami, dziękujemy za wsparcie!


Kolejka VIII rozgrywek juniorek młodszych U-18

Widzew Łódź - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 55:59 (19:14, 17:9, 9:16, 10:20) statystyki, tabela.

Przed samym wyjazdem na Ferie 2019 zagramy jeszcze jedno spotkanie, już we własnej hali przy ul. Waryńskiego 22/26 w Aleksandrowie Łódzkim!

Do zobaczenia :)  

GO SMS GO!