• Pozytywna gra SMS-ianek :)

Pozytywna gra SMS-ianek :)

14 października 201712-

Po dwóch latach przerwy wracają do Miasta Sportu Aleksandrowa Łódzkiego rozgrywki II Ligi Kobiet!

Za sprawą podopiecznych trenera Piotra Rozwadowskiego, Adama Rajkowskiego, trenerów przygotowania motorycznego Piotra Milbrandta i Macieja Kosiaka oraz uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym w Aleksandrowie Łódzkim w sobotnie wczesne popołudnie przenieśliśmy się na arenę drugoligową, gdzie zmierzyliśmy się z utytułowaną drużyną SMS 12 Warszawa.

Spotkanie drugiej kolejki rozgrywek II LK organizowane przez Warszawski Okręgowy Związek Koszykówki od pierwszych minut potwierdziło przypuszczenia, że młodość aleksandrowskiej drużyny (rocznik 2001) kontra niewiele starsze podopieczne trenera Michała Gulana na pewno wzbudzi wiele emocji...

Już pierwsza kwarta, w której Basketki ciężko pracowały w obronie pokazała, że mimo przewagi fizycznej warszawianek jesteśmy w stanie sprawić miłe niespodzianki :) trzypunktowa wygrana gospodyń (22:19) zmobilizowała zawodniczki ze stolicy do intensywniejszej gry obronnej, czego efektem był wynik drugiej części spotkania (11:15). Zacięta rywalizacja trwała również w przedostatniej odsłonie, która kończy się remisem 47:47!

Kilka błędów w obronie popełnionych w końcówce meczu zadecydowało o drugiej przegranej naszej drużyny, ale dziś byliśmy dumni z ich postawy, grałyście z wielką pasją, zaangażowaniem, które na pewno przełoży się na Waszą postawę w rozgrywkach juniorek młodszych U-18! Brawo WY :) Witamy w Rodzinie UKS-u Basket zawodniczki debiutujące w sobotnim meczu - Anna Charytoniuk i Paulina Dominiak, wychowanki klubu UKS Orlik-2 Biała Podlaska :) Wyszły spod ręki człowieka orkiestry Prezesa-trenera Rafała Wlizło, którego serdecznie pozdrawiamy :)

Gratulujemy podopiecznym trenera Michała, który przypomnijmy lubi halę przy ul. Waryńskiego 22/26, gdzie z rocznikiem 1993/4 zdobywał awans do półfinałów i finałów Mistrzostw Polski! czas mija nieubłaganie...

II LK 2 kolejka

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - SKS 12 Warszawa 52:58 (22:19, 11:15, 14:13, 5:11) statystyki

Za tydzień ponownie jedziemy do stolicy i powalczymy o bezcenne doświadczenie z drużyną UKS 4 Ursus Warszawa. Start o godz.12.00!

Trzymamy kciuki!

Korzystając z okazji dziękujemy Władzom Starostwa Zgierskiego i Miasta Aleksandrowa Łódzkiego za komfortowe warunki przygotowania się do Mistrzostw Polski juniorek młodszych i starszych, gdzie starsze SMS-ianki (siedem zawodniczek) dzielnie walczą w rozgrywkach I LK, a aż 28 uczennic SMS LO Aleksandrów Łódzki, będzie ogrywanych w II Lidze Kobiet! Dziękujemy :)