• Nasze najmłodsze Basketki rozpoczęły sezon 2021/2022 <3

Nasze najmłodsze Basketki rozpoczęły sezon 2021/2022 <3

19 grudnia 202112-

Doczekaliśmy się! Z wielkim utęsknieniem czekaliśmy na możliwość rozpoczęcia sezonu 2021/2022, zaczęło się od odwołania jednego terminu, później drugiego itd., ale w sobotnie przedpołudnie wreszcie zadebiutowały nasze najmłodsze Basketki (rocznik 2011 i młodsze), które pojechały do zaprzyjaźnionych Pabianic...

Przypomnijmy podopieczne sztabu trenerskiego Kacper Nowowiejski, Michał Zalewski oraz Natalia Rosińska grają w bieżącym sezonie turniejowo "każdy z każdym" z fazami rundy zasadniczej oraz turniejami finałowymi! Zagramy do końca kwietnia - tutaj znajdziecie pełny terminarz.

Wyjazd do Pabianic, był nie tylko debiutem naszych najmłodszych Basketek, ale również trenerki Natalii, która przypomnijmy na co dzień prowadzi zajęcia w ramach Programu SMOK (Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykówki) klas pierwszych i drugich Szkoły Podstawowe nr 1 w Mieście Sportu!

Plan Turnieju w Pabianicach zakładał w pierwszym meczu pojedynek gospodyń z drużyną z Bełchatowa, w którym zobaczyliśmy jak zmienne, są nastoje w grze najmłodszych adeptek koszykówki! Po wyrównanej pierwszej połowie, sytuacja diametralnie się zmienia w kolejnych dwóch kwartach, gdzie pabianiczanki całkowicie oddają pole bełchatowiankom, które ostatecznie wygrywają spotkanie!

Turniej skrzatek U-11 w Bełchatowie 18.12.2021 r. (sobota) godz.9.00 Hala MOSiR ul. Grota Roweckiego 3 Pabianice

PTK Sportex Pabianice - MUKS Bełchatów 23:52 (9:15, 8:6; 0:21, 6:10) statystyki

W drugim spotkaniu Turnieju w Pabianicach zmierzyliśmy się z drużyną z Bełchatowa, w którym zadebiutował Dream Team U-11 <3

Od pierwszych minut mocniej nacisnęły bełchatowianki, które skuteczniej trafiały i odskoczył na 6 oczek, ale to Basketki z Miasta Sportu pokazują "pazurki" i znakomicie walczą pod obydwoma koszami i w efekcie odrabiamy 6 oczek i pierwsza połowa kończy się wynikiem remisowym 21:21! Po krótkiej przerwie wróciliśmy do walki i to była wspaniała rywalizacja punkt za punkt! Każda ze stron wspaniale walczyła, a kwarta numer trzy, była ozdobą Turnieju w Pabianicach! W ostatnich minutach dziewięcioosobowa ekipa trenerki Natalii, zmęczona, wyczerpana nie trafiała tak skutecznie jak w poprzednich kwartach i musiała uznać wyższość koleżanek z Bełchatowa!

MUKS Bełchatów - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 51:42 (15:9, 6:12, 15:15, 15:6) statystyki.

W trzecim meczu aleksandrowianki powalczyły z gospodyniami. Po bardzo wyrównanej pierwszej kwarcie z każdą kolejną minutą Basketki miały problemy z kondycją i pabianiczanki skrzętnie wykorzystywały zmęczenie naszych dzielnych koszykarek :(

Dwa spotkania z rzędu, jeden po drugim, to wielkie wyzwanie, z którym jeszcze sobie nie radzimy, ale ciężka praca na treningach pomoże w dalszej części sezonu na poprawę wydolności organizmów najmłodszych Basketek! Po dzielnej postawie musieliśmy uznać wyższość koleżanek z Pabianic...

UKS Basket Aleksandrów Łódzki - PTK Sportex Pabianice 33:61 (8:9, 12:20, 8:15, 5:17) statystyki, tabela.

Dziękujemy wszystkim koszykarkom za walkę fair-play, a szczególne podziękowania kierujemy do Basketek i opiekuna trenerki Natalii za Waszą determinację, wolę walki i zaangażowanie <3 Wyniki nie mają znaczenia, tylko Wasza zabawa, korzystając z okazji przesyłamy dla Was, Rodziców i Rodzin najserdeczniejsze życzonka Świąt Bożego Narodzenia!