• Kończymy Turniej Strefowy na II miejscu...

Kończymy Turniej Strefowy na II miejscu...

02 marca 202212-

Po zdobyciu Mistrzostwa woj. łódzkiego Dream Team U-17, był głównym kandydatem do zdobycia Mistrza Turnieju Strefowego woj. kujawsko-pomorsko-łódzkiego, niestety w miniony piątek czar prysł - tutaj.

Ale po pechowej przegranej nastąpiło przebudzenie w spotkaniu z drużyną z Ksawerowa - tutaj.

W ostatnim dniu zmierzyliśmy się z drużyną duetu trenerskiego Krzysztof Janik, Piotr Fedder bydgoszczankami, które również legitymowały się bilansem 1:1 (wygrana/przegrana). Spotkanie decydowało o II miejscu, które premiowało teoretycznie lepszym rozstawieniem w kolejnej fazie, tym razem ogólnopolskiej - 1/4 Mistrzostw Polski U-17K.

Spotkanie rozpoczyna się zgodnie z przewidywaniami, od wymiany ciosów, ale każde "odejście" aleksandrowianek, skutecznie kontrowali...sędziowie!

Mimo przeciwności losu odskakujemy na 5 oczek (23:28), ale zaczynamy powracać do niewykorzystanych rzutów osobistych :( niewykorzystane 4 w pierwszej kwarcie, a w całym meczu 12!

W drugiej odsłonie SMS-ianki wreszcie zaczynają lepiej komunikować się i bronić, zatrzymujemy ambitne bydgoszczanki na 16 pkt., by dołożyć do przewagi kolejne 5 pkt.! Na dłuższą przerwę schodzimy przy wyniku 39:49...

W trzeciej kwarcie ponownie pozwalamy gospodyniom na bardzo wiele w ataku, a sami nie potrafimy opanować emocji i nie trafiamy kolejnych 6 osobistych :( ostatecznie kwarta kończy się remisem 19:19.

Ostatnia kwarta również nie należała do udanych, liczne straty pozwalają bydgoszczankom na złapaniu wiatru w żagle, w połowie czwartej odsłony zbliżają się na 4 oczka, by po chwili, dwóch minutach zbliżyć się na 1 pkt. - 76:75! Time out do trenera Basketek Marcina Grockiego...

Po wstrząsie i głębokim wdechu wychodzimy na parkiet ZS nr 7 przy ul. Waryńskiego 1 w Bydgoszczy i pokazujemy, kto zasługuje dziś na oklaski, odnotowujemy run 11:0 i zamykamy bardzo nieprzyjemną, wyjazdową konfrontację i udział w Turnieju Strefowym U-17K! Z bilansem 2 wygranych i jednej porażki zajmujemy II miejsce...zagramy w 1/4 MP U-17K!

Dziękujemy bydgoszczankom za walkę, a aleksandrowiankom serdecznie gratulujemy wytrzymania presji i udowodnienia jak wielki drzemie w Was potencjał sportowy <3 Brawo WY <3

Dzisiejsze zwycięstwo dedykujemy naszej jubilatce Weronice Brzyckiej - STO LAT... Bzyku <3

Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy Rodzinie UKS-u za przepiękne wsparcie podczas ostatnich dwóch tygodni <3 Jesteście Wspaniali, liczymy na Was już za chwilę 18-20 marca! <3

Trzydniowa rywalizacja toczyła się równolegle w Bydgoszczy (okręg wiodący), Mieście Sportu i Łodzi, gdzie rozegrano łącznie sześć spotkań... wyniki wszystkich spotkań - tutaj.

III dzień Turnieju Strefowego U-17 6.03.2022 r. godz. 12.30 Hala ZS 7 ul. Waryńskiego 1 Bydgoszcz

MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz – UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 75:87 (23:28, 16:21; 19:19, 17:19) statystyki

Klasyfikacja końcowa Turnieju Strefowego U-17

I miejsce Widzew Łódź  (awans do 1/2 MP 1-3.04.2022 r.)

II miejsce UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki (awans do 1/4 MP 18-20.03.2022 r.)

III miejsce MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz (awans do 1/4 MP 18-20.03.2022 r.)

IV miejsce Basket 4EVER Geocover Ksawerów (awans do 1/4 MP 18-20.03.2022 r.)

Już w najbliższy wtorek 8 marca poznamy miejsce i z kim powalczymy w kolejnym etapie! Trzymamy mocno kciuki <3