• Dream Team U-17 rozpoczyna fazę play-off II LK od zwycięstwa!

Dream Team U-17 rozpoczyna fazę play-off II LK od zwycięstwa!

12 lutego 202112-

"Kiedy dostajesz cios i upadasz na kolana, to najważniejszym jest Twoja reakcja - jak szybko się podniesiesz" - Mike Tyson

Uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim po środowym blamażu musiały w bardzo krótkim czasie "podnieść się z kolan" i godnie reprezentować nadal aktualnie, najlepsze Liceum w Polsce szkolące uzdolnione koszykarki!

Rodzinko UKS-u udało się! Dream Team U-17 odradza się...

W miniony piątkowy wieczór rozpoczęliśmy fazę play-of o miejsca XI-XIV rozgrywek II Ligi Kobiet, pojedynkiem z ferajną z Klubu PTS Lider Pruszków, których serdecznie pozdrawiamy. Goście przyjeżdżając pod wodzą trenera Jakub Musijowskiego przystąpili do spotkania w roli faworyta, dwie wygrane w rundzie zasadniczej i szóste miejsce w grupie A rozgrywek drugoligowych i co najważniejsze bezcenne doświadczenie boiskowe, przemawiały za zespołem z Pruszkowa, ale młode-gniewne z Miasta Sportu miały coś do udowodnienia i pokazania, że potrafią grać w basket!

I kwarta

Rywalizacja rozpoczęła się od wzajemnego badania i nerwowych ruchów po jednej i drugiej stronie, niewykorzystane cztery rzuty wolne gospodyń i gości wskazywałyby na remisową kwartę, ale pruszkowianki wykorzystują błędy w aleksandrowskiej obronie i ostatecznie pierwsze dziesięć minut kończy się wynikiem 12:15...

II kwarta

Zdecydowanie, tak powinna wyglądać gra Dream Team-u U-17, w każdym spotkaniu, zespołowość, dzielenie się piłką i skuteczny defence powodują, że odbudowujemy morale! Doczekaliśmy się chwili kiedy "przebudza się" w grze ofensywnej SMS-ianka Laura Weber (14 pkt. 1x3), która wykorzystuje swój talent strzelecki i zdecydowanie pomaga DRUŻYNIE w wyjściu na prowadzenie! Brawo Laura <3 Na dłuższą przerwę schodzimy przy wyniku 32:24...

III kwarta

Niestety w kolejnej części spotkania zaczynamy razić brakiem skuteczności rzutowej, a goście konsekwentnie punktują odrabiając pięć oczek!

IV kwarta

Na ostatnie dziesięć minut wychodzimy przy stanie 43:40 wierząc mocno w końcowy sukces! Przełamujemy się i za sprawą Patrycji Sadlik (9 pkt.), która znakomicie wywiązuje się z obowiązku rozgrywającej prowadząc Dream Team U-17 do pierwszego zwycięstwa w fazie play-off!

Niestety potwierdzamy, że dla tej drużyny nie ma ograniczeń i potrafią wygrać z każdym przeciwnikiem, a blokady stawiają sobie same, nie wierząc we własne umiejętności :(

Dziękujemy Ferajnie z Pruszkowa za walkę, gratulujemy młodym-gniewnym za... cały wieczór, za emocje, które nam dostarczyliście, takie chcemy Was widzieć radosne z polotem i wiarą w zwycięstwo! Brawo WY! <3

Na wyróżnienia indywidualne zasługuje ciągle walcząca ze swoimi słabościami, ale robiąca zdecydowane postępy mentalne - Oliwia Bęben (15 pkt.), opoka naszej gry obronnej Natalia Bednarek (4 pkt.), która wyróżniona grą w I Lidze Kobiet pokazuje, że potrafi zebrane doświadczenie przekuć dla dobra młodszej drużyny! Tytan pracy Basia Lubaszka (8 pkt.), to właśnie jej należy przypisać największe postępy gracza zbilansowanego, która oddaje serducho w każdym spotkaniu walcząc jak lwica na tablicach i coraz częściej pomagająca w grze ofensywnej! Podziękowania za pozytywne impulsy Justynie Kozarskiej (6 pkt.), Asi Szeklickiej (6 pkt.) i Julii Wnorowskiej (4 pkt.), która ze łzami w oczach walczyła z samą sobą i mamy wielką nadzieję, że wróci do formy z 2020 roku!

I kolejka rozgrywek II Ligi Kobiet faza play-off o miejsca XI-XIV

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - PTS Lider Swarzędz 71:53 (12:15, 20:9; 11:16, 28:13) statystyki, tabela.

Nie zwalniamy tempa już w niedzielę przedostatnie spotkanie rundy zasadniczej rozgrywek U-17, gdzie w południe zmierzymy się w rywalizacji wyjazdowej z drużyną AKS SMS Geocover Łódź. Trzymamy mocno kciuki!

Natomiast do rozgrywek drugoligowych powrócimy dopiero 24 lub 25 lutego w spotkaniu rewanżowym w Pruszkowie.