• Ważna wygrana w I LK!

Ważna wygrana w I LK!

09 lutego 201712-

Mimo zmęczenia podopieczne trenera Piotra Neydera zdołały wykorzystać atut swojego parkietu i pokonują groźną, doświadczoną drużynę z Głuchołaz! Goście pod opieką trenera Tadeusza Widziszowskiego mimo braku pełnego składu nie zamierzały oddać ważnego spotkania i od razu zaatakowały młode-gniewne z Aleksandrowa Łódzkiego!

Basketki mimo słabego początku, z każdą minutą łapały rytm gry, ponownie okazało się, że kluczem do zwycięstwa jest ciężka praca w obronie! Pierwsza kwarta dla aleksandrowianek 21:15!

Druga część rywalizacji, to zacięta walka, gdzie każda z drużyn próbowała narzucić swój styl gry. Doświadczone koszykarki z Głuchołaz dzielnie walczą, by ostatecznie odrobić cztery oczka! Na przerwę schodzimy przy wyniku 36:34!

Po przerwie gra nie uległa zmianie, ponownie trwa zacięty pojedynek w "pomalowanym" i na obwodzie. Konsekwencja podopiecznych Coach-a Piotra zachwycała, by w efekcie wygrać III kwartę różnicą 4 oczek! Na ostatnią odsłonę schodzimy przy wyniku 61:53!

Czwarta kwarta, była potwierdzeniem poprzednich części, nikt nie odpuszczał, ponieważ każdy chciał wygrać! Ostatecznie wojnę nerwów wygrywają Basketki, które z szóstą wygraną w sezonie 2016/2017 umocniły się na bezpiecznej pozycji dającej pewność udziału w play-off-ach! Brawo!

Dziękujemy drużynom za walkę, a aleksandrowskim koszykarkom gratulujemy bardzo ważnej wygranej! Podopieczne trenera Piotra mimo zmęczenia po półfinałach U-22K grając dojrzale udowadniają, że potrafią sprawiać niespodzianki, a ich statystyki zachwycają - 30/54 za "2" 55,6 %, 10/13 za "1" 76,9 %, 41 zbiórek, 23 asysty, 9 przechwytów, 6 bloków i tylko 11 strat! Brawo!

Statystyki spotkania; punkty po stratach 17:13 (Alex:Głuchołazy), punkty spod kosza 48:34, punkty drugiej szansy 20:3, punkty po szybkim ataku 13:9, najwyższe prowadzenie 10:5, najwyższa seria punktowa 9-0 (15-11):7-0 (63-60), zmiany prowadzenia 5, remisy 5, punkty zmienników 24:5. Czas prowadzenia 31:09 minut Alex, do 05:46 minut Głuchołaz!

I LK XVII kolejka grupa B

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 76:71 (21:15, 15:19; 25:19, 15:18) statystyki, tabela.