• SMS-ianki zagrały na remis 1:1...
image

SMS-ianki zagrały na remis 1:1...

13 stycznia 201912-

Podopieczne trenera Piotra Rozwadowskiego i Piotra Milbrandta w mijający weekend sportowy zagrały dwa spotkania. Sobotnie w ramach rozgrywek II Ligi Kobiet, gdzie trener Piotr ogrywa pierwszoklasistki Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mieście Sportu Aleksandrowie Łódzkim, które wspierają starsze SMS-ianki. 

Wyjazd do Warszawy, był kolejnym, w którym doświadczone i przewyższające fizycznością przeciwniczki miały przewagę nad młodymi-gniewnymi z Aleksandrowa Łódzkiego. Mowa o liderkach II Ligi Kobiet drużynie UKS 4 Ursus Warszawa! Pierwsza kwarta niestety "odbiła się czkawką" i tak naprawdę zaważyła o losach rywalizacji :( Team P&P nie potrafił odrobić straty, a rytm gry łapie dopiero po dłuższej przerwie, to niestety za mało na doświadczone podopieczne duetu trenerskiego Karolina Boniowska, Paweł Wojtyła, które z każdą odsłoną powiększały przewagę. Gratulując warszawiankom dziewiątej wygranej, niepokonanym we własnej hali, dziękujemy naszym Basketkom za walkę, tylko takie rywalizacje mają sens! Przynoszące bezcenne doświadczenie, które jak okazało się w niedzielę pomaga wygrywać z faworytami... Dziękujemy :)

Za tydzień ponownie czeka nas wyjazd, tym razem do Wołomina, więc emocje zapewnione!

XI kolejka II Ligi Kobiet okręg mazowiecki 

UKS 4 Ursus Warszawa - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 79:52 (16:4, 21:15, 23:17, 19:16) statystyki, tabela.    


Mimo zmęczenia, przypomnijmy rozegranych dwóch spotkań, środowego w ramach I Ligi Kobiet, sobotniego II LK aleksandrowska młodzież zagrała trzecie, tym razem juniorek młodszych U-18, w którym zmierzyliśmy się z ekipą trenerki Sylwii Wlaźlak - PTK CIS Multis Multum Pabianice!

Niepokonane faworytki z Pabianic wspierane jak zawsze przez niezawodnych kibiców, którzy licznie odwiedzili halę SP 1 przy ul. Waryńskiego 22/26 w Mieście Sportu miały za zadanie potwierdzić dominację w woj. łódzkim, ale SMS-ianki przygotowały "niespodziankę" w postaci składu, co prawda jeszcze niepełnego (brak czterech podstawowych Basketek), ale z zarysem składu podstawowego reprezentującego nasz klub w rozgrywkach U-18K w sezonie 2018/2019...

Początek należy do przyjezdnych, które otwierają spotkanie 0:7, była to druga minuta pierwszej kwarty... time-out dla Team-u P&P! Po kolejnych dwóch minutach mieliśmy już wynik 10:7, run 10:0 Basketek zapowiadał emocje w dalszej części rywalizacji! Ostatecznie pierwsza odsłona kończy się wynikiem 14:21 dla pabianiczanek, które wykorzystują gapiostwo w obronie aleksandrowskich koszykarek!

Gra w drugiej kwarcie podopiecznych trenerów P&P, to cel, który obraliśmy na sezon 2018/2019 - agresywna obrona i mocny atak z elementami podkoszowymi i obwodowymi (10 celnych za "trzy"!), krótko mówiąc zbilansowana gra w obronie i ataku! Na dłuższą przerwę schodzimy przy wyniku 36:33...

III kwarta, to zacięty pojedynek punkt za punkt, ale ze wskazaniem na młode-gniewne z Kopernika :) Ostatnie dziesięć minut, to kilkukrotne próby zmiany wyniku podjęte przez podopieczne trenerki Sylwii, ale dziś Kasia Szpera (13 pkt. 1x3) nie pozwoliła na zwycięstwo przeciwniczek :) Jej widowiskowe penetracje podkoszowe zamknęły temat, kto zwycięży?! Dziękujemy :)       

Ale dziś, aż 4 Basketki zapisały na swoim koncie podwójną zdobycz punktową - Klaudia Kozłowska (18 pkt., 3x3), która po pięciu przewinieniach opuściła przedwcześnie parkiet, Aleksandra Kozłowska 12 pkt. i Martyna Janusz również 12 oczek 2x3 i grająca po raz pierwszy w nowym sezonie z drużyną juniorek młodszych Pola Kaźmierczak (11 pkt. 3x3)! Zdobycze punktowe SMS-ianek uzupełniły Patrycja Borawska 3 pkt. 1x3 i po dwa oczka Bianka Bałwas i Zosia Łapińska wracająca po kontuzji! Brawo WY :)      

Za zaangażowanie w obronie dziękujemy Agnieszce Cichockiej, która co prawda nie zdobyła punktów, ale dzielnie pomagała w grze obronnej. Niestety na parkiet nie weszły Wiktoria Bogusz, Justyna Kozarska i Zosia Dąbrowska, ale bardzo pomagały i wspierały koleżanki z drużyny z ławki.

Team P&P "troszeczkę" zamieszał w tabeli i przy założeniu, że 3 lutego udanie zrewanżują się łodziankom z ekipy Widzewa, to ponownie zmierzą się z podopiecznymi trenerki Sylwii w walce ostatecznej o mistrzostwo woj. łódzkiego, ale już wtedy będziemy w pełnym składzie! Spotkanie prawdopodobnie odbędzie się w Pabianicach, więc emocji nie zabraknie :)


VI kolejka U-18K

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - PTK CIS Multis Multum Pabianice 63:57 (14:21, 22:12, 21:17, 16:17) statystyki, tabela.

Teraz Basketki muszą się skupić na walce w przedsionku ekstraklasy (środa 16.01 gramy u siebie z drużyną z Gdańska), w niedzielę również walka drużyn pierwszoligowych, wyjazd do Warszawy i walka z ekipą AZS UW, a za dwa tygodnie wyjazd na Półfinały Mistrzostw Polski U-22K! będzie się działo :)

Powodzonka!

GO BASKET GO!