• Wielkie emocje z happy-end-em <3

Wielkie emocje z happy-end-em <3

12 stycznia 202012-

Kiedy kończyliśmy Stary Rok 2019 mierząc się z widzewiankami (22.12.2019 r.) nie przypuszczaliśmy, że w tak krótkim czasie zdołają się odbudować! Zdeterminowane podopieczne trenera Piotra Niewiadomskiego wysoką porażką w Mieście Sportu (78:45) pragnęły rewanżu i to one nadawały ton derbowemu hitowi - pojedynkowi wicelidera z liderem rozgrywek juniorek młodszych U-18...

Coach Piotr Rozwadowski przecierał oczy ze zdumienia, Basketki wystawiły na dużą próbę również Kibiców Rodziny UKS Basket, ale w końcowym momencie zaciętego spotkania odwdzięczyły się swoim podopiecznym potwierdzając swoją dominację w województwie łódzkim i kujawsko-pomorskim <3

Początek spotkania należy do gospodyń, które zmotywowane i niesione dopingiem swoich najwierniejszych Kibiców otwierają pierwszą kwartę wynikiem 19:15, ale już końcówka pierwszych 10 minut daje nadzieję na dobrą grę naszych Basketek, a celna trójeczka Karoliny Dżochowskiej (10 pkt. 2x3) "rozpędza" uzdolnione koszykarki z Miasta Sportu! Odrabiamy straty grając wreszcie dobrze w obronie i poprawiając skuteczność rzutową! <3

Pierwsza połowa kończy się wynikiem 27:31, ale po chwili odpoczynku niestety niemoc rzutowa trwa dalej...

Dream Team U-18 nigdy się nie poddaje i walczy do końca! Wymiana ciosów trwa do ostatniej sekundy, a o końcowym zwycięstwie zadecydowały detale koszykarskie i "chłodne głowy" aleksandrowskich koszykarek! Mimo najsłabszego spotkania w sezonie, gdzie nic nie wychodziło, ani w obronie, ani w ataku potrafiły wytrzymać presję i potwierdzić wyższość! Brawo WY <3

Szacun dla widzewianek, które dziś ambitnie walczyły o swoje!

IX kolejka rozgrywek juniorek młodszych U-18

Widzew Łódź - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 58:61 (19:15, 8:16; 13:11, 18:19) statystyki, tabela.

Statystyki drużynowe - za dwa 20/55 36%, za trzy 3/8 38%, za jeden 12/25 48%, zbiórki 40 (atak 10, obrona 30), 14 asysty, 9 przechwytów, 6 bloki, straty 16, eval 61 :(

Statystyki indywidualne - kapitan Oliwia Trzymkowska 7 pkt. (za dwa 2/3 67%, za trzy 1/2 50%, za jeden 3/5 60%), 3 zbiórek, w tym 1 w ataku, eval 8, Karolina Dżochowska 10 pkt. (za dwa 2/8 25%, za trzy 2/4 50%, za jeden 0/1 0%), 2 zbiórki w obronie, 2 bloki, eval 4, Justyna Kozarska dziś nie zdobyła punktów, Alicja Jarząb 16 pkt. (za dwa 6/12 50%, za jeden 4/5 80%!), 3 zbiórki w obronie, 2 asysty, eval 11! Paulina Hnida 1 pkt. (za dwa 0/2 0%, za jeden 1/2 50%), 1 zbiórka w obronie, 3 asysty, 2 przechwyty, eval 2, Aleksandra Rok  7 pkt. (za dwa 3/6 50%, za trzy 0/1 0%, za jeden 1/4 25%), 5 zbiórek, w tym 1 w ataku, 3 asysty, 1 przechwytów, eval 9, Agnieszka Cichocka 1 pkt. (za jeden 1/2 50 %), 6 zbiórek, w tym 1 w ataku, 2 asysty, eval 7, Weronika Brzycka 7 pkt. (za dwa 3/8 38%, za jeden 1/1 100%, 3 zbiórki, w tym 2 w ataku, 1 przechwyt, 1 blok, eval 7, Amelia Trybułowska niestety nie wyszła na parkiet, Natalia Rudzińska 10 pkt. (za dwa 3/10 30%, za trzy 0/1 0%, za jeden 4/8 50%), 7 zbiórki, w tym 2 w ataku, 3 asysty, 3 przechwyty, eval 10,  Maja Michalska również nie otrzymała szansy wyjścia na parkiet, Nadia Makowska 2 pkt. (za dwa 1/5 20%, za jeden 0/2 0%), zbiórki 10, w ataku 3, eval 8 wszystkim SMS-iankom dziękujemy za determinację w ostatniej kwarcie i wsparcie całej ławki! <3

SMS-ianki wyjeżdżają na zasłużoną tygodniową przerwę związaną z feriami zimowymi, a najbliższe spotkanie rozgrywek U-18 zaplanowane jest na 2 lutego, ale może ulec zmianie! Przeciwnikiem będzie drużyna MMKS Katarzynki Toruń.