Sreberka wróciły do domu...

22 lutego 201912-

Dream Team wrócił do Miasta Sportu, gdzie dokończył XX kolejkę w ramach rozgrywek I Ligi Kobiet! Przeciwniczkami, była ekipa duetu trenerskiego Maciej Szelągowski i Remigiusz Koć, czyli SKK Polonia Warszawa...

Uroczysta prezentacja podkreśliła i uhonorowała najlepszą aleksandrowską drużynę w trzynastoletniej historii naszego klubu! :)

Drużyna warszawska walcząca o udział w fazie play-off (najlepsze osiem drużyn) od początku spotkania mocno zmobilizowana po prawie dwóch minutach gry prowadziła już 0:7, w efekcie time-out dla trenera Adama Rajkowskiego!

Zdobycze punktowe naszych Sreberek rozpoczyna Justyna Samulak "Samu" (2 pkt., 3 zbiórki, 2 przechwyty i eval 6), ostatecznie po pogoni za warszawiankami kończymy pierwszą odsłonę zbliżając się na dwa oczka (23:25). Kiedy młode-gniewne z Aleksandrowa Łódzkiego łapią wiatr w żagle i odnotowują na otwarcie drugiej części run 7:0, a licznie zgromadzeni kibice obydwu drużyn wiedzieli, że ten mecz nie będzie spotkaniem z pierwszej rundy kolejki numer 9 z dnia 24.11.2018 r., gdzie aleksandrowska młodzież przegrywa w legendarnej hali przy ul. Konwiktorskiej 6 (69:45)

Ostatecznie po wymianie ciosów ponownie utrzymała się dwupunktowa przewaga polonistek (39:41)...

Po przerwie mimo, że problem ze zdobywaniem punktów miały obydwie drużyny, to właśnie doświadczenie warszawianek zadecydowało, że dokładają kolejne 2 oczka do przewagi (57:61), mimo, że Sreberka dzielnie walczyły w ataku i obronie :(

W ostatniej odsłonie sił wystarcza na połowę kwarty, niestety potworne zmęczenie daje o sobie znać, a team ze stolicy konsekwentnie wykorzystywał każde zawahanie w obronie naszych dzielnych aleksandrowianek :(

Ostatecznie po niezwykle emocjonującej walce w trzech i pół kwarty oddajemy pokłon ekipie SKK Polonia Warszawa, która zagrała cztery równe kwarty i odnotowuje dziewiąte zwycięstwo w grupie A znacznie przybliżając się do fazy play-off. Gratulujemy!

Kilka słów o naszych Sreberkach, które mimo zmęczenia zebranego po pięciu niesamowitych spotkaniach w Wielkim Finale Mistrzostw Polski U-22K (13-17.02.2019 r.) potrafiły się zmobilizować i zagrać znakomite spotkanie! Brawo WY :)

Niestety za wiele odpoczynku nie będzie, ponieważ już w najbliższą sobotę zagramy wyjazdowe spotkanie z ekipą SMS PZKosz II Łomianki, początek rywalizacji 12.30! Trzymamy kciuki!

XX kolejka I Ligi Kobiet grupa A

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - SKK Polonia Warszawa 68:81 (23:25, 16:16; 18:20, 11:20) statystyki, tabela.