• Dream Team U-19 wraca na aleksandrowski parkiet!

Dream Team U-19 wraca na aleksandrowski parkiet!

09 grudnia 202012-

Długo czekaliśmy na kolejny pojedynek naszej reprezentacyjnej drużyny Miasta Sportu, równo trzy tygodnie! Dream Team U-19 pod wodzą sztabu trenerskiego - I trener Adam Rajkowski, asystentka, psycholog sportu Agata Maciejewska, trenerów przygotowania motorycznego i fizjoterapeutów w jednej osobie - Mateusz Bukacki, Sonia Bałwas zmierzył się w pojedynku SMS-ów z Miasta Sportu i Łodzi (AKS SMS Łódź).

W środowy wieczór młode-gniewne uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika z Aleksandrowa Łódzkiego powalczyły z drużyną trenera Marcina Markowicza, która zajmuje ostatnie miejsce w rozgrywkach juniorek starszych U-19 (rocznik 2002 i młodsze) i walczyła o pierwsze zwycięstwo w sezonie 2020/2021...

I kwarta

Basketki z Miasta Sportu od pierwszym minut wyznaczyły granice w grze obronnej i ze skuteczną defensywą znacznie łatwiej grało im się w ataku, przewaga fizyczności i doświadczenia koszykarskiego pozwoliła na wypracowanie dużej przewagi!

Kończymy pierwszą odsłonę przy wyniku 28:7...

II kwarta

Konsekwencja i determinacja po stronie Dream Team-u U-19 pozwala w kolejnej odsłonie na powiększenie przewag, ale ambitne łodzianki nie traciły wiary!

Na dłuższą przerwę drużyny schodzą przy wyniku 53:13...

III kwarta

Bez większych historii, ale cieszy postawa naszych wysokich graczy - Emilki Bołbot (8 pkt.) i Oliwki Trzymkowskiej (14 pkt. 1x3), która cały czas "przeskakuje" z pozycji 4 na 3 (universal soldier)!

Kończymy trzecią część wynikiem 25:2...

IV kwarta

W ostatnich dziesięciu minutach łodzianki już bez stresu znajdują drogę do zdobyczy punktowych, a Basketki kontrolując wynik końcowy zwyciężają po raz czwarty w sezonie 2020/2021!

Podsumowanie

Kilka słów podsumowania, bardzo cieszy powrót do formy naszej ambitnej SMS-ianki Paulinki Hnidy (16 pkt. 2x3), dobre spotkanie ze zbilansowanym zaangażowaniem w ataku i obronie rozegrały kapitan Alicja Jarząb (17 pkt.), Karoliny Dżochowskiej (24 pkt. 2x3), Aleksandry Rok (12 pkt.)! Cieszą zaangażowanie i punkty naszych zmienniczek Amelki Trybułowskiej (4 pkt.), Agnieszki Cichockiej i Nadii Makowskiej (po 2 pkt.). Dziś pauzowała Natalka Donica, ale mamy nadzieję, że w sobotnim spotkaniu I LK już wróci, wspierając swoją drużynę! Czekamy na jutrzejszy powrót Kini Stasinowskiej!

Podziękowania dla łodzianek za ambitną postawę, a gratulacje ślemy do Miasta Sportu dla Dream Team-u U-19 (juniorek starszych)! Brawo WY <3

IX kolejka rozgrywek juniorek starszych U-19

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - AKS SMS Geocover Łódź 99:27 (28:7, 25:6; 25:2, 21:12) statystyki, tabela.

Za tydzień przedostatnie spotkanie w Starym Roku 2020, pojedziemy do Torunia, startujemy o godzinie 15.00. Trzymamy mocno kciuki!