• Kadetki rozpoczęły sezon 2018/2019

Kadetki rozpoczęły sezon 2018/2019

29 października 201812-

W minioną sobotę podopieczne trenerów Dariusza Raczyńskiego i Piotra Milbrandta rozpoczęły zmagania w nowym sezonie, gdzie zmierzyły się w Pabianicach z jednym z faworytów rozgrywek drużyną PTK Liceum Sportowe...

Przewaga doświadczenia, fizyczności widoczna była od pierwszych minut, a wynik pierwszej odsłony pokazał dobitnie różnicę umiejętności (26:2). Nasze Basketki, mimo dużej różnicy nie zniechęciły się, wręcz przeciwnie w drugiej odsłonie "zagryzły wargi" i ambitnie powalczyły ze starszymi koleżankami :)

Wygrywając drugą odsłonę (18:20) pokazały charakter ciesząc trenera Dariusza i kibiców naszej drużyny przybyłych do hali MOSiR przy ul. Grota-Roweckiego 3 w Pabianicach.

Po przerwie ponownie pabianiczanki przeważają na tablicach, by ostatecznie zwyciężyć. Wartym odnotowania, są zdobycze punktowe naszej drużyny, aż dziewięć z 12 zapunktowało, co bardzo cieszy, przypomnijmy w sezonie 2018/2019 nawiązaliśmy współpracę z zaprzyjaźnionym ośrodkiem z Sieradza, umowa szkoleniowa pozwoliła na występ, aż pięciu sieradzankom - Lidii Letka (2 pkt.), Izabeli Wiertelak, Roksanie Pawlak (1 pkt.), Mai Skowrońskiej (1 pkt.) oraz Julii Ufnalskiej (2 pkt.), witamy w Rodzinie UKS Basket Aleksandrów Łódzki! W drużynie trenerów Dariusza&Piotra zadebiutował również najmłodsza na parkiecie Tatiana Redłowska (5 pkt.), która mimo braków fizyczności zaliczyła udany debiut! Brawo WY :)

Gratulujemy pabianiczankom prowadzonym przez trenerkę Marzenę Głaszcz, a Basketkom dziękujemy za ambitną postawę! Gramy dalej, walcząc ze swoimi słabościami. Szczególe podziękowania kierujemy do naszych najwierniejszych kibiców, którzy wspaniale wspierali naszą drużynę!

I kolejka rozgrywek kadetek U-16

PTK Liceum Sportowe Pabianice - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 98:36 (26:2, 18:20; 30:7, 24:7) statystyki, tabela.

Już w najbliższą sobotę Basketki zadebiutują we własnej hali przy ul. Waryńskiego 22/26 w Mieście Sportu! Serdecznie zapraszamy, startujemy o godzinie 10.00, a naszym przeciwnikiem, będzie ponownie drużyna z Pabianic - PTK LO Nowoczesna Edukacja.

Do zobaczenia :)