• Emocje do ostatnich sekund!
image

Emocje do ostatnich sekund!

01 lutego 201712-

We wtorkowy wieczór podopieczne trenerów Piotra Neydera i Edyty Koryzny zmierzyły się w "jaskini lwa", słynnej hali "Chwiałka" w Poznaniu z trzecią siłą przedsionka ekstraklasy drużyną Pomarańczarni MUKS Poznań, by dokończyć XVI kolejkę rozgrywek I Ligi Kobiet grupy B! Kolejne wyzwanie dla naszych młodych-gniewnych walczących z doświadczonymi graczami mającymi za sobą występy ekstraklasowe, a jednocześnie dla obydwu drużyn był to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się półfinałami Mistrzostw Polski U-22!

Zdeterminowane Basketki z Aleksandrowa Łódzkiego wykorzystały swoją szansę do zaprezentowania swoich umiejętności i od pierwszych minut, ku zaskoczeniu poznańskiej publiczności narzuciły swój styl gry! Spotkanie otwiera celny rzut dystansowy odradzającej się Natalii Tyczkowskiej (8 pkt., 1 zbiórka, 1 asysta, 2 przechwyty i eval 7), by po chwili w kolejnej udanej akcji, tym razem drugiej Natalii...Danych (10 pkt., 4 zbiórki, 1 asysta, eval 8) podwyższyć wynik do 0:5! 

Zmęczone podopieczne trenerów Macieja Brudzińskiego i Łukasza Ulchurskiego (udział w weekendowym Finale Pucharu Polski) "łapią" rytm gry dopiero po szóstej minucie spotkanie, przy stanie 6:12! Ostatecznie wygrywając doświadczeniem kwartetu poznanianek Żanety Durak (20 pkt.), Anity Szemraj (9 pkt.,), Barbary Miśkiewicz (10 pkt.,) i kapitan Iwony Szarzyńskiej (17 pkt.), pierwszą odsłonę 21:14!

Przegrana pierwsza część bitwy zmobilizowała aleksandrowianki do ambitnej gry w kolejnej odsłonie, gdzie pokazały swoje pazurki Karolina Filipczak (7 pkt., 1 zbiórka, 3 asysty, 1 przechwyt, eval 5), Martyna Leszczyńska (11 pkt., 8 zbiórek, 2 asysty, 1 przechwyt, eval 11), znakomicie grająca w obronie Klaudia Łapińska (1 pkt., 2 zbiórki) i kapitan Ewa Canert (2 pkt., 1 zbiórka, 1 asysta, 1 blok)! Determinacja, zaangażowanie przynosi efekty - wygrywamy kwartę 16:20!

Po przerwie kontynuujemy znakomitą grę w obronie z dobrze wyglądającym atakiem, gdzie zaskakujemy gospodynie wysoką skutecznością! Trzecia odsłona rozpoczyna się niemocą obydwu drużyn, które przez ponad pięć minut nie potrafią znaleźć recepty na pokonanie obrony! Basketki drugą część trzeciej kwarty grają koncertowo, ze zbilansowaną grą obrony i ataku, gdzie dłonie same składały się do braw! Run 5:12 znakomicie obrazuje postawę naszych młodych-gniewnych aleksandrowianek! Ostatecznie po rewelacyjnej grze, gdzie wreszcie po kontuzji dołącza się w dobrej grze Agata Maciejewska (5 pkt., 2 zbiórki, 1 asysta, eval 1) doprowadzamy do remisu 46:46! 

Ostatnie 10 minut meczu trzymającego w napięciu przez trzy wcześniejsze kwarty nie zmienia się, wręcz przeciwnie, to ostatnia kwarta była najbardziej zacięta, gdzie o końcowym wyniku zadecydowało tylko i wyłącznie szczęście poznanianek! Sześciokrotnie na tablicy ukazywał się remis, przy stanie 48:48, 51:51, 54:54, 56:56, 58:58, 61:61! Ostatecznie, to MUKS wytrzymuje napięcie w ostatniej minucie i wygrywa spotkanie, potwierdzając miano niepokonanej drużyny we własnej hali!

Gratulujemy poznaniankom, a wszystkim Basketkom dziękujemy za najlepszy mecz w sezonie 2016/2017, gdzie ciężka praca przełożyła się na ambitną postawę podopiecznych trenerów Piotra Neydera i Edyty Koryzny. Dobra gra w obronie, gdzie zagraliśmy "zespołowo" wzajemnie uzupełniając się, dobry procent rzutowy (za "2" 41,9 %, za "3" 33,3 %) podkreśla naszą determinację w grze w ataku, zawiodła skuteczność rzutów osobistych 13/21 przy 61,9 % psuje odbiór aleksandrowskich koszykarek, ale to nie umniejsza znakomitej postawy naszej drużyny, docenionej przez poznańskich kibiców! Brawo!

MVP spotkania bezapelacyjnie niesiona rodzinnym dopingiem Weronika Telenga (19 pkt., 20 zbiórek, 3 asysty, 2 przechwyty, 3 bloki i eval 39!), to kolejny znakomity mecz naszej środkowej, która zdeterminowana przełamuje uraz do hali "Chwiałki" :) Gratulujemy! 

Przed nimi "chwila" odpoczynku, a już w najbliższy piątek kolejne wyzwanie dla naszych młodych-gniewnych, wyjazd na półfinały Mistrzostw Polski juniorek starszych U-22, gdzie zmierzymy się w bitwach z Toruniem, Sokołowem Podlaskim i gospodarzem turnieju drużyną z Gdańska. Trzymamy mocno kciuki! Walczymy o awans do Wielkiego Finału MP U-22K!

GO BASKET GO!


XVI kolejka I Ligi Kobiet grupa B

Pomarańczarnia MUKS Poznań - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 66:64 (21:14, 16:20; 9:12, 20:18) statystyki, tabela.