• Wspaniałe wieści z Gdańska!

Wspaniałe wieści z Gdańska!

05 lutego 201712-

Wybuch radości w hali Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej, aleksandrowska drużyna awansowała po raz trzeci z rzędu do Wielkiego Finału Mistrzostw Polski nowej formuły rozgrywek najstarszej grupy młodzieżowej - juniorek starszych U-22K! :)

Podopieczne trenera Piotra Neydera i trenera przygotowania motorycznego dr Piotra Wolfa w drugim dniu półfinałów Mistrzostw Polski U-22K grupy III pokonały młodsze koleżanki z Sokołowa Podlaskiego zapewniając sobie wymarzony awans do Finału!

Spotkanie z podopiecznymi trenera Karola Krakowskiego rozpoczęło się od zaciętej rywalizacji, ale z każdą minutą Basketki grając konsekwentnie w ataku powiększały przewagę, w efekcie I odsłona zakończona wynikiem 20:12!

Trenerzy P&P :) wzorem ligi NBA w II kwarcie pozwoli na rotację pierwszej piątki i zawodniczek rezerwowych naszej drużyny! Po wymianie ciosów remisujemy odsłonę numer dwa 13:13!

Po przerwie sytuacja na parkiecie nie ulega zmianie, kontrola wyniku i powiększamy przewagę punktową do 10 oczek, 60:50!

Utytułowane, ambitne zawodniczki ubiegłorocznego Mistrza Polski U-16 i U-18 dzielnie walczyły do ostatniej sekundy spotkania, ale ponownie Basketki skutecznie odpierały ataki, pokazując charakter podczas wygranej IV kwarty 18:12! Dziękujemy i gratulujemy dzielnej postawy młodszej drużynie MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski, która przy wygranej gospodyń turnieju niestety odpada z walki o udział w finale.

Statystyki spotkania; punkty po stratach 3:21 (Alex:Sokołów P.), punkty spod kosza 30:18, punkty drugiej szansy 7:4, punkty po szybkim ataku 5:10, najwyższe prowadzenie 16:3, najwyższa seria punktowa 11-0 (26:12), 8-0 (28:22), zmiany prowadzenia 5, remisy 6, punkty zmienników 18:26, czas prowadzenia 33:55 minut Alex przy 01:48 minut Sokołowa Podlaskiego.

To co się działo po ostatniej syrenie kończącej rywalizację niestety nie jesteśmy Państwu w stanie opisać :) zapraszamy na nasz fan-page facebook-owy tam zobaczycie EUFORIĘ RADOŚCI Team-u z Miasta Sportu Aleksandrowa Łódzkiego i ich wspaniałych kibiców, którzy podróżują po całej Polsce znakomicie wspierając aleksandrowską drużynę! DZIĘKUJEMY!

Po meczu "kontrolowanych" emocji sportowych pewnie wygrywamy otwierając awans do Wielkiego Finału Mistrzostw Polski U-22K, mimo braku kontuzjowanych czterech podstawowych zawodniczek Izabeli Zdrodowskiej, Weroniki Przybylak, Grety Kuszlik i Marleny Piotrowskiej jesteśmy ponownie w gronie najlepszych ośmiu drużyn w Polsce!

BRAWO, GRATULACJE! JESTEŚCIE WSPANIAŁE!

1/2 MP U-22K grupa III

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 78:62 (20:12, 13:13; 27:25, 18:12)

statystyki, tabela.

Niedziela przedstawia się następująco o trzecie miejsce powalczą o godz.10.00 drużyny z Sokołowa Podlaskiego i Torunia, która jest największym pechowce tego turnieju, nie dosyć, że podopieczne trenera Tomasza Urbana tracą w pierwszym dniu liderkę Monię Radomską, to w sobotnim meczu kontuzji uległa kolejna wyróżniająca się torunianka Roxi Płonka, życzymy Wam szybkiego powrotu do zdrowia!

W drugim meczu hit półfinałów w Gdańsku, gdzie zmierzą się niepokonane jak dotąd ekipy gospodyń Politechniki Gdańskiej i aleksandrowianek, które powalczą o pierwsze miejsce w grupie III! będzie się działo! Startujemy o godz.12.15, prosimy trzymać mocno kciuki!