• Niesamowite emocje na parkiecie w Mieście Sportu!

Niesamowite emocje na parkiecie w Mieście Sportu!

18 listopada 201812-

Aleksandrowska młodzież prowadzona przez trenerów Adam Rajkowskiego i Piotra Milbrandta zmierzyła się z drużyną z Miasta Olsztyna, był to mecz walki z niesamowitą końcówką zaciętej rywalizacji...

W sobotnie popołudnie na parkiet hali SP 1 przy ul. Waryńskiego 22/26 w Mieście Sportu Aleksandrowie Łódzkim wyszły dwie drużyny, które w swoim składzie mają ambitną młodzież, ale olsztynianki również posiadają bezcenne doświadczenie w osobach Joanny Markiewicz (29 pkt.), wspieranych przez Aleksandrę Mońko (24 pkt.), które zadecydowało o końcowy wyniku!

Mimo znakomitych statystyk - 2 pkt. 20/48 41,7%, 3 pkt. 10/24 41,7%, zbiórek 39 11/28, asyst 22, przechwytów 11 i najmniejszej ilości strat w sezonie 19, nie potrafiliśmy przechylić szali zwycięstwa na naszą korzyść :(

Zaczęliśmy bardzo nerwowo, a doświadczone olsztynianki bezlitośnie wykorzystały każdy błąd w grze obronnej Basketek! Przygrywamy pierwszą kwartę różnicą aż 12 oczek, co okazało się kluczem dla końcowego wyniku spotkania!

Od drugiej kwarty, kiedy wprowadzamy obronę strefową zaczynamy grać jak równy z równym, zatrzymujemy zdobycze podopiecznych trenera Tomasza Sztąberskiego na 23 oczkach, ale nie do końca radzimy sobie w ataku nie wykorzystując przewagi podkoszowej :(

Na długą przerwę schodzimy przy wyniku 37:51...

W trzeciej odsłonie obydwie drużyny urządzają "strzelaninę" wysoki współczynnik trafionych rzutów dystansowych i półdystansowych doprowadza do kwarty 27:27, ale aleksandrowska młodzież nie zamierzała się poddawać, ambitnie powalczyła również w ostatnich minutach zaciętego pojedynku!

Gdyby kwarta trwała 12 minut...no cóż w ostatnich 10 minutach przełamaliśmy wreszcie olsztynianki i wykorzystując przewagę podkoszową dzielnie odrabialiśmy punkt za punktem, ale niestety zabrakło czasu :(

Gratulując olszyniankom wygranej, dziękujemy Basketkom za wspaniałe momenty gry, które pokazują wielki potencjał całej drużyny! Brawo WY :)

W urodzinowym nastroju Natalka Łopińska "Sowa" zdobywa prawie triple-double 12 pkt., 8 zbiórek, 14 asyst, a koleżanki z drużyny biją rekordy życiowe Pola Kaźmierczak "Kazik" zdobywa 26 oczek w I LK uwaga z czego 8 za trzy! Rekord w sezonie Martyny Leszczyńskiej "Leszczu" 28 punktów, również Katarzyna Szpera "Pchełka" zdobywa rekordową zdobycz punktową w sezonie pierwszoligowym 8, przy 2 zbiórkach, 2 asystach i 4 przechwytach! Brawo WY :)

Jeszcze raz Sówka Wszystkiego NAJ...

VIII kolejka rozgrywek I Ligi Kobiet

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - KKS Olsztyn 83:89 (16:28, 21:23; 27:27, 19:11) statystyki, tabela.

Za tydzień walczymy w stolicy, gdzie o godzinie 19.00 zmierzymy się z drużyną SKK Polonia Warszawa.Trzymamy mocno kciuki!