• Różowe Pantery zakończyły sezon!

Różowe Pantery zakończyły sezon!

11 marca 201712-

Dzisiejsze przedpołudnie, gdzie zmierzyliśmy się z łódzką drużyną, niestety zakończyło granie naszych Basketek rocznika 2001 w sezonie 2016/2017 w rozgrywkach kadetek :( Podopieczne sztabu trenerskiego w składzie Piotr Rozwadowski, Edyta Koryzna, Roman Słowiński oraz trener przygotowania motorycznego Wiesław Benda w ostatnim meczu zmierzyły się z drużyną trenera Marcina Markowicza, która dzielnie walczyła z Różowymi Panterami...

Już pierwsza kwarta pokazał, jaki postęp w obronie poczyniła grupa UKS-u rocznika 2001! Nacisk i nieustępliwość przyczyniła się do zdobywania "łatwych" punktów! Wynik 39:9 sam mówi za siebie :)

W drugiej odsłonie gra się wyrównała, ale nadal agresywnie grające Basketki nie odpuszczały i dorzucają kolejne dziewięć punktów do przewagi! Pierwsza połowa kończy się wynikiem 62:21 :)

Po przerwie Różowe Pantery ponownie pokazują "pazurki", a ostatnia kwarta dobija łodzianki, które zmęczone brakiem rotacji (9 zawodniczek) nie mogły skutecznie odpowiedzieć.

Wygrana aleksandrowskich koszykarek, gdzie z bilansem 5 wygranych i 5 przegranych (dom 4-1), (wyjazd 1-4), punktów zdobytych 661 do 530 straconych, różnica +131... kończy sezon, odpadając z kolejnego etapu jakim jest faza strefowa! Na dobicie analizując rundę zasadniczą, proszę sobie wyobrazić, że z drugą drużyną awansującą do strefy (Widzewem Łódź) Różowe Pantery mają następujący bilans +17 (wyniki rywalizacji 90:68 - dom i 67:62 - wyjazd), z III drużyną (UKS Orlik Ujazd) +19 (57:33 - dom i 80:75 - wyjazd)!

Przegrana 1 punktem z 17 października 2016 r. z drużyną z Kutna zadecydowała o braku awansu!

Sroga nauczka dla Basketek rocznika 2001!

Korzystając z okazji gratulujemy awansu drużynom z Pabianic i Łodzi, życząc powodzenia w walce na arenie ogólnopolskiej!

Trzymamy kciuki!

Pechowe zakończenie sezonu, nie przekreśla ciężkiej pracy naszych koszykarek, wręcz przeciwnie, kończąc etap szkolenia pod tytułem kadetki udowodniły, że wdrożenie Projektu GOSSM pod szyldem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Koszykówki, w którym Basketki rocznika 2001 uczestniczyły przez dwa lata przyniosło spodziewane efekty postępów motorycznych oraz koszykarskich młodych-gniewnych aleksandrowskich koszykarek! Dziękujemy!

Ciężka praca przynosi efekty, a w przyszłości spowoduje wejście Basketek na kolejny stopień umiejętności!

Podziękowania za niezapomniane emocje sportowe sezonu 2016/2017 kierujemy do sztabu trenerskiego Piotra Rozwadowskiego, Edyty Koryzny, Romana Słowińskiego oraz trener przygotowania motorycznego Wiesława Bendy, opiekunom medycznym fizjoterapeutom Żanecie Andrychowicz i Danielowi Stachowiakowi, zawodniczek Bianki Bałwas kapitan, Wiktorii Bogusz, Patrycji Borawskiej, Natalii Głaz, Anny Konaszewskiej, Aleksandry i Klaudii Kozłowskiej, Weroniki Lipińskiej, Zofii Łapińskiej, Eweliny Mackiewicz, Martyny Olczyk, Bogusławy Ołubek, Zofii Serafin, Zuzann Sęk, Sylwii Sobczak, Katarzyny Szpery, Wiktorii Urbaniak oraz Barbary Worsowicz! Dziękujemy :)

Szczególne podziękowania przesyłamy trenerom Dariuszowi Rydzewskiemu i Grzegorzowi Cholewie z klubu UKS Łapa Łapy oraz trenerowi Jackowi Klimaszewskiemu z klubu MKS Batory 18 Białystok za wkład w rozwój rocznika 2001! Dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy!

Kadetka U-16 X kolejka grupa C
UKS Basket I Aleksandrów Łódzki - ŁKS SMS Łódź 107:31 (39:9, 23:12, 22:9, 22:1) statystyki, tabela.