• Finalistki przyjęły lekcję koszykówki...

Finalistki przyjęły lekcję koszykówki...

31 stycznia 201912-

W przełożonym spotkaniu pierwszoligowym XVII kolejki I Ligi Kobiet ze względu na udział Basketek w 1/2 Mistrzostw Polski juniorek starszych U-22 zmierzyliśmy się z wiceliderkami z Miasta Pruszkowa...

W środowy wieczór "świeżo upieczone" finalistki Mistrzostw Polski zmierzyły się z doświadczoną ekipą prowadzoną przez trenera Jacka Rybczyńskiego, która już od pierwszej kwarty przewyższała Basketki w każdym elemencie koszykarskim, a brak skuteczności rzutowej aleksandrowskich koszykarek niestety nie pomagał w odmienieniu losów pierwszej połowy spotkania (51:22).

Wiedzieliśmy, że zmęczenie będzie miało ogromne znaczenie, ale I i II kwarta, były naprawdę ciężkie do oglądania w hali Znicza Pruszków przy ul. Bohaterów Warszawy 4 :(

Po dłuższej przerwie wreszcie wróciliśmy do swojej gry, gdzie choć troszeczkę zbilansowaliśmy grę w obronie i co najważniejsze w ataku! Składne akcje podkoszowe, gdzie dominowała Martyna Leszczyńska "Leszczu" - 21 pkt., za dwa 6/9 66,7%, za jeden 9/12 75%! 12 zbiórek w tym 2 w ataku, 2 asysty, 1 przechwyt, 1 blok, eval 24, pozwalały na równorzędną rywalizację z ekipą z Pruszkowa jednym z kandydatów do walki o awans do ekstraklasy.

Niestety nadal zawodzą gracze - podkoszowa Klaudia Dudek oraz obwodowa Klaudia Kozłowska, które nie pomagają drużynie w rozgrywkach pierwszoligowych :( budzimy się laski!

Gratulujemy drużynie Lidera Pruszków zwycięstwa i dziękujemy za lekcję basketu, a aleksandrowskim koszykarkom życzymy szybkiego powrotu do ambitnej postawy z elementami walki i zaangażowania się w każdej minucie spotkania! to już potraficie :)

Basketki nie mają chwili odpoczynku, ponieważ już w najbliższą sobotę zmierzą się we własnej hali z czwartą ekipą rozgrywek I Ligi Kobiet z Miasta Płocka, serdecznie zapraszamy! Startujemy o godzinie 17.00! Do zobaczenia :)

XVII kolejka I LK

Panattoni Europe Lider Pruszków - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 90:52 (28:13, 23:9; 24:19, 15:11) statystyki, tabela.