• Powoli łapiemy prawidłowy rytm meczowy!
image

Powoli łapiemy prawidłowy rytm meczowy!

09 grudnia 201812-

Aleksandrowska młodzież prowadzona przez trenerów Adama Rajkowskiego, asystenta Dariusza Raczyńskiego i trenera przygotowania motorycznego Piotra Milbrandta wyruszyła do Gdyni, gdzie zmierzyła się z utytułowaną drużyną Arka II znaną pod nazwą z poprzednich sezonów VBW GTK...

Rywalizacja w słynnej hali Gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej 5/9, była pierwszym sprawdzianem przed bardzo szybko zbliżającymi się półfinałami (25.01.2019 r.) Mistrzostw Polski juniorek starszych U-22! Trenerka Karolina Wieczorek i asystentka Jelena Śkerović wystawiają do walki z Basketkami właśnie gdyńską młodzież, która tak jak aleksandrowska, będzie w sezonie 2018/2019 walczyć o medale...

Od pierwszych minut obydwie drużyny zdecydowanie nastawiły się na zdobywanie punktów zapominając o obronie. Pierwsze minuty ze wskazaniem dla aleksandrowianek, które wykorzystują przewagę w "pomalowanym", gdzie prym wiedzie kapitan Martyna Leszczyńska "Leszczu" (24 pkt., 1x3, 18 zbiórek 7 w ataku i 11 w obronie, 3 asysty, 3 przechwyty i 1 blok, eval 33!)! W trzeciej minucie wygrywamy 2:6, ale z każdą kolejną gra się wyrównuje, ostatecznie po bardzo dobrej grze obydwu drużyn, na prowadzeniu jest uzdolniona młodzież z Miasta Sportu 22:23 :)

Gdyński sztab szkoleniowy widząc bezradność swoich podopiecznych w strefie podkoszowej przechodzi do obrony strefowej, która niestety skutecznie zatrzymuje zdobycze punktowe UKS-u Basket SMS :( "pudłujemy" 12 rzutów dystansowych i ostatecznie po pierwszej połowie schodzimy przy wyniku 36:31!

Uspokojeni gdyńscy kibice przecierali oczy ze zdziwieniem, kiedy odblokowują się Basketki, które otwierają III kwartę czteroma "trójeczkami" z rzędu i po dwóch celnych rzutach osobistych trafionych w 4 minucie wracającej po kontuzji Patrycji Krzyszczak "Pati" (4 pkt., 5 zbiórek, 1 asysta, eval 5) wychodzimy na prowadzenie 43:45!

Niestety kolejne minuty należą do gospodyń, które wykorzystują braki kadrowe w naszej drużynie, by ostatecznie po przedostatniej odsłonie drużyna z Gdyni wygrywa 52:45... ostatnie dziesięć minut, to już dominacja faworytek, które bezlitośnie wykorzystują, "odpoczynek" na ławce podstawowych Basketek...

Gratulujemy ekipie trenerki Karoliny, a Basketkom bardzo dziękujemy za bardzo dobrą grę w trzech pierwszych kwartach, która jest dobrym prognostykiem przez zbliżającym się turniejem strefowym woj. kujawsko-pomorskiego i łódzkiego (3-6.01.2019 r.)! Brawo WY :)


XI kolejka rozgrywek I Ligi Kobiet

Arka II Gdynia - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 77:56 (22:23, 14:8; 16:14, 25:11) statystyki, tabela.

Spotkanie w Gdyni, było ostatnim w pierwszej rundzie, za tydzień rozpoczynamy rundę rewanżową. Za tydzień ponownie wyjeżdżamy na Pomorze, tym razem powalczymy z drużyną z Gdańska, niepokonanym liderem rozgrywek - AZS-em Uniwersytetem Gdańskim. Początek spotkania godz.13.00, trzymamy mocno kciuki za sobotnią rywalizację naszej młodzieży! 

Gorące pozdrowienia kierujemy do naszego sponsora technicznego "Bar Natka", który profesjonalnie przygotowuje przepyszne obiady, przedmeczowe sałatki i pomeczowe desery... mniam, mniam :) Dziękujemy :)

GO BASKET GO!