• Pożegnanie z I Ligą Kobiet sezonu 2018/2019 :(

Pożegnanie z I Ligą Kobiet sezonu 2018/2019 :(

24 marca 201912-

W znakomitej atmosferze przebiegały sobotnie emocje sportowe w przedsionku ekstraklasowym, były niestety również pożegnalnymi w sezonie 2018/2019!

Troszeczkę przypomnienia z kart historii naszego klubu...

Przygodę z występami pierwszoligowymi rozpoczęliśmy w sezonie 2012/2013, a więc siedem lat temu, gdzie przypomnijmy w świat wyższej koszykówki wprowadzał nas coach Dariusz Raczyński! Wtedy ruszaliśmy z najbardziej doświadczoną ekipą, gdzie wymieńmy Daiva Jodeikaite i Edyta Koryzna udzielały lekcji Nikoli Kacperskiej, czy Roksanie Schmidt. Dziś za nami kolejny sezon i kolejny bagaż doświadczeń, ale zgoła odmiennej aleksandrowskiej drużyny, tej która wyznacza nową politykę Miasta Sportu i Zarządu UKS-u Basket Aleksandrów Łódzki. Tworzona piramida szkoleniowa z naciskiem na uzdolnioną aleksandrowską młodzież z uzupełnieniami zawodniczek z całej Polski uczących się w Szkole Mistrzostwa Sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim pozwoliła na stworzenie najmłodszego w historii naszych występów pierwszoligowych Dream Team-u, którego średnia wiekowa wyniosła 17,88!

Oczywiście malkontenci powiedzą, że nie wygraliśmy żadnego spotkania, tak wszystko się zgadza bilans 0-22 nie jest chlubą, ale aleksandrowska młodzież właśnie poprzez stworzenie komfortowych warunków ogrywania się i zbierania bezcennego doświadczenia w rozgrywkach seniorskich pierwszoligowych oraz drugoligowych zebrała szlif do rewelacyjnej formy, która przełożyła się na największy sukces w historii występów grup młodzieżowych Miasta Sportu - zdobycie wicemistrzostwa Polski juniorek starszych U-22, uwaga gdzie w składzie nie mieliśmy żadnej Basketki odpowiadającej tej kategorii wiekowej, wszystkie były młodsze!

Tak trudny, wymagający sezon przedsionka ekstraklasy uwidocznił również braki nad którymi musimy koniecznie pracować, właściwie wszystkie spotkania przegrywaliśmy najważniejszym podstawowym elementem basketu - obroną, oczywiście doświadczenie i przewaga fizyczności miały ogromne znaczenie, ale te elementy możemy wyeliminować w kolejnych sezonach, tylko poprzez ciężką pracę, do której jesteśmy już dziś gotowi!

Systematyka szkolenia z uwzględnieniem pomocy Polskiego Związku Koszykówki dwa wdrożone Programy SMOK oraz KOSSM, wybitny sztab szkoleniowy oraz medyczny, budowa nowego obiektu spełniającego wszystkie wymagania nowoczesnej hali z niezbędnym zapleczem, to wszystko dzieje się na naszych oczach!

Już dziś nie jesteśmy anonimowym klubem z Miastem 20 tysięcznym i Gminą dającą kolejne 12 tysięcy, zaliczamy się do elity szkolenia uzdolnionej młodzieży, której stworzyliśmy idealne warunki do rozwoju naukowego i sportowego! Brawa dla Wszystkich, którzy dołożyli cegiełkę :)

Żegnamy się z I Ligą Kobiet na chwilę, ponieważ powalczymy o dziką kartę, przywracającą nasz klub do rywalizacji w przedsionku ekstraklasy!

Dziękujemy ekipie z Miasta Olsztyna za walkę fair-play i gratulacje za wygranie play-out-ów grupy A!

Szczególne podziękowania przesyłamy dla całego Dream Team-u wyjątkowego sezonu 2018/2019; sztab trenerski - trenerzy odpowiedzialni za przygotowanie koszykarskie Adam Rajkowski, Dariusz Raczyński, trener przygotowania motorycznego Piotr Milbrandt, sztab medyczny dr Grzegorz Sobieraj, dr Dariusz Świniarski, fizjoterapeuci Paweł Karasiak i Bartłomiej Cieplucha, Basketki-Sreberka kapitan Agata Maciejewska (rocznik 1998), vice-kapitan Martyna Leszczyńska (00'), Patrycja Krzyszczak, Karina Skopińska, Klaudia Dudek, Natalia Łopińska (wszystkie rocznik 99'), Justyna Samulak, Jessica Solak, Marlena Papuga (rocznik 00'), Martyna Janusz, Pola Kaźmierczak, Bianka Bałwas, Patrycja Borawska, Aleksandra Kozłowska, Klaudia Kozłowska, Katarzyna Szpera (wszystkie rocznik 2001') oraz te które nie zagrały ze względu na odnowione kontuzje Martyna Borowiecka (97'), Natalia Klimczyk (98'). Wszystkim Wam z całego serducha dziękujemy za wolę walki, determinację i że mimo niepowodzeń nie poddaliście się!

Dziękujemy Władzom Miasta Aleksandrowa Łódzkiego, Powiatu Zgierskiego, Firmom PGKiM Aleksandrów Łódzki, ZET-Kreska, Bar Natka, Dyrektorom SMS LO Aleksandrów Łódzki oraz SP 1 w Aleksandrowie Łódzkim, Mażoretkom z Aleksandrowa Łódzkiego oraz Kibicom za wspieranie młodych-gniewnych podczas sezonu 2018/2019! Kochani jeszcze nie koniec sezonu gramy przecież w Półfinale Mistrzostw Polski U-18, licząc na powtórzenie sukcesu z juniorek starszych, toczymy jeszcze boje w najmłodszych grupach wiekowych U-13, U-12 oraz U-11, a w czerwcu czeka nas kolejny Wielki Ogólnopolski Finał Licealiady 2019 i to rozgrywany w Mieście Sportu!

Dziękujemy :)