• Zaplecze Artego za silne...

Zaplecze Artego za silne...

06 stycznia 201812-

Za nami drugi dzień zmagań juniorek starszych U-22 w Turnieju Strefowym, w którym zmierzyliśmy się z zapleczem drużyny ekstraklasowej z Bydgoszczy. W Mieście Sportu Aleksandrowie Łódzkim spotkały się niepokonane ekipy z pierwszego dnia i rywalizacja w hali przy ul. Waryńskiego 22/26 miała odpowiedzieć, kto zwiększy swoje szanse na wygraną w Turnieju Strefowym!

Od pierwszych minut widać było nerwowe zachowanie na parkiecie po obydwu stronach, wysoka stawka sparaliżowała aleksandrowskie i bydgoskie zawodniczki, ale to właśnie podopieczne trenera Piotra Kulpekszy i asystenta Bartosza Grądzkiego wychodzą w trzeciej minucie na prowadzenie 2:7!

Ostatecznie po zaciętej walce, przegrywamy pierwszą odsłonę różnicą siedmiu punktów (25:32). W kolejnej odsłonie nie zabrakło emocji, kiedy Basketki prowadzone przez trenera Piotra Neydera, asystenta Piotra Rozwadowskiego i trenera przygotowania motorycznego Piotra Milbrandta łapią rytm zbilansowanej gry, brutalnie bydgoszczanki kontrują celnymi "trójkami", to właśnie ten element gry, aż dziewięć celnych drużyny Basket 25 i perfekcyjna gra podkoszowej Karoliny Poboży (19 pkt.) zadecydowały o losach całego spotkania!

Basketki schodząc na dłuższą przerwę przy wyniku (40:49) starały się opanować nerwową atmosferę, ale było widać, że nie do końca, są zadowolone ze swojej postawy... zmotywowane rozpoczynają III kwartę od znakomitej postawy, by po kolejnych udanych akcjach w czwartej minucie zbliżyć się na 1 oczko! Run 10:2 ucieszył licznie zgromadzonych kibiców UKS-u Basket, niestety zacięta końcówka przedostatniej części rywalizacji należy do gości!

Opiszmy ostatnie pięć minut przedostatniej odsłony, w której odnotowaliśmy sinusoidę gry obydwu drużyn, rozpoczynają bydgoszczanki, które zdobywają kolejne cztery punkty, ale aleksandrowianki w odpowiedzi zdobywają pięć punktów z rzędu, doprowadzając w siódmej minucie III kwarty do remisu (55:55)! Ponownie goście zdobywają trzy oczka i kiedy myśleliśmy, że już koniec emocji, to Basketki mimo zmęczenia podrywają się do walki doprowadzając w ostatniej minucie do wyniku 57:58! Jednak ostatni "strzał" należał do przyjezdnych, z wielkim opanowanie Sylwia Bujniak (16 pkt. 2x3) trafia...oczywiście za linii 6,75 wyprowadzając swoją drużynę na cztery punkty przewagi!

Ostatnie dziesięć minut ponownie rozpoczynamy z animuszem, za sprawą celnej "trójeczki" Martyny Leszczyńskiej (23 pkt. 1x3) i ponownie kiedy mieliśmy nadzieję, że przełamiemy przeciwniczki, one bezlitośnie odpowiadają! "Obwód" bydgoszczanek w osobach kapitan Pauliny Kuczyńskiej (22 pkt. 4x3) oraz byłej Basketki Paulinki Niedziółki (13 pkt. 2x3) dobija trzema z rzędu celnymi rzutami dystansowymi, które dają bezcenne zwycięstwo podopiecznym trenera Piotra Kulpekszy! Gratulacje :)

Basketkom dziękujemy za dzielną postawę i wierzymy, że jutrzejszy dzień przyniesie drugie zwycięstwo w Turnieju Strefowym :)

Trzymamy mocno kciuki!

II dzień Turnieju Strefowego juniorek starszych U-22

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - KS Basket 25 Bydgoszcz 69:79 (25:32, 15:17; 17:12, 12:18) statystyki.

Przypomnijmy Turniej rozgrywany jest równolegle w Bydgoszczy, Toruniu i Mieście Sportu Aleksandrowie Łódzkim, gdzie obowiązuje system każdy z każdym, przedstawiamy terminarz wraz z wynikami;