• Wygrywamy rundę zasadniczą U-22K!

Wygrywamy rundę zasadniczą U-22K!

19 grudnia 201812-

W miniony wtorek Team juniorek starszych U-22K, przypomnijmy najstarsza grupa uzdolnionej aleksandrowskiej młodzieży - uczennice i absolwentki Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim - prowadzone przez sztab trenerski; head coach Adam Rajkowski, assistant head coach Dariusz Raczyński, coach motor activity Piotr Milbrandt, sztab medyczny - first physiotherapist Paweł Karasiak, second physiotherapis Bartłomiej Cieplucha wyjechały do Torunia na ostatnie spotkanie rundy zasadniczej połączonych dwóch województw kujawsko-pomorskiego i łódzkiego tzw. strefa kujawsko-pomorsko-łódzka...

Tak ułożył się harmonogram rozgrywek juniorek starszych, że najstarsze Basketki kończąc rundę zasadniczą, zakończyły wyjazdem do Torunia również występy wszystkich grup młodzieżowych UKS-u Basket Aleksandrów Łódzki w Starym Roku 2018!

Do rywalizacji z podopiecznymi trenera Tomasza Urbana i asystenta przystępowaliśmy w roli faworytów, a potwierdzenie nastąpiło bardzo szybko. Wygrywamy pierwszą odsłonę wynikiem 4:16 i przyszła rola "zmienniczek"!

To co wydarzyło się w kolejnych dwóch kwartach należy delikatnie przemilczeć...i oczywiście to robimy :)

Potencjał naszej drużyny zobaczyliśmy ponownie w ostatnich dziesięciu minutach, które potwierdziły wygranie rundy zasadniczej dwóch województw kujawsko-pomorskiego i łódzkiego przez Team A&D&P! Tak, tak kochani kibice aleksandrowskiej koszykówki, to pierwszy namacalny sukces naszego klubu w sezonie 2018/2019, w którym mamy nadzieję na dotarcie dwóch grup młodzieżowych do Wielkich Finałów Mistrzostw Polski! Gratulujemy :)

Z bilansem 5 wygranych i 1 porażki (3-0 home, 2-1 away), zdobytych punktów do straconych +64 (419-355) pokonujemy "pierwszy stopień" do walki o upragniony medal Mistrzostw Polski! Brawo WY :)

Na ławkę aleksandrowskiej drużyny powróciła kapitan Agata Maciejewska "MJ", która od czwartku wznawia treningi z drużyną :)

Przed aleksandrowską drużyną "mini" zgrupowanie, które odbędzie się w dniach 27-29.12.2018 r., będzie to ostatni szlif przed wyjazdem na Turniej Strefowy, gdzie dołączą do nas Basketki ze SMS PZKosz Łomianki - Aleksandra Pszczolarska "Pszczółka" rocznik 2001 oraz Nicola Obrodzka "Obro" 02' :)

Rywalizacja odbędzie się prawdopodobnie w przepięknej hali sportowo-widowiskowej Artego przy ul. Toruńskiej 59 w Bydgoszczy, początek turnieju przewidziany jest na 2 stycznia 2019 r., SMS-ianki i zagrają z wyłonionym mistrzem i wicemistrzem woj. kujawsko-pomorskiego! Team A&D&P dołączy do turnieju w sobotę i niedzielę 5-6.01.2019 r.! Mocno trzymamy kciuki :) Przypomnijmy w tegorocznej rywalizacji najstarszej grupy młodzieżowej nie odbędą się ćwierćfinały MP, tylko 25-27 stycznia rozegrane zostaną półfinały Mistrzostw Polski!

X kolejka rozgrywek juniorek starszych U-22K
MMKS Katarzynki Toruń - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 51:60 (4:16, 18:10, 18:6, 11:28) statystyki, tabela.

Tymczasem dla całego Team-u A&D&P życzymy wypoczynku i spokojnych, rodzinnych Świąt Bożonarodzeniowych!