• SMS LO Aleksandrów Łódzki zaprasza!

SMS LO Aleksandrów Łódzki zaprasza!

29 marca 201712-

W imieniu Dyrekcji Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim Pani Renaty Święciak-Ruda wraz z gronem pedagogicznym, Zarządu klubu UKS Basket Aleksandrów Łódzki, sztabu trenerskiego i medycznego serdecznie zapraszamy uczennice III klas gimnazjalnych wraz z rodzicami na test sprawnościowy otwierający drogę naukowo-sportową naboru roku szkolnego 2017/2018 do klasy I A o profilu koszykarskim!

Wyjątkowej szkoły, gdzie rodzinna atmosfera sprzyja rozwojowi intelektualnemu (zdawalność matury 2016 na poziomie 97%!) oraz sportowemu (dwukrotne Mistrzynie Polski Licealiady 2013 i 2014!). Wkład Dyrekcji oraz grona pedagogicznego w rozwój uzdolnionej młodzieży został doceniony przez Władze województwa łódzkiego, Powiatu Zgierskiego oraz gminy Aleksandrów Łódzki, gdzie 5 marca 2017 rok została zapowiedziana największa inwestycja w 72-letniej historii LO Aleksandrów Łódzki - termomodernizacja wraz z powstaniem hali widowiskowo-sportowej przy SMS LO z planowanym zakończeniem inwestycji wrzesień-październik 2018 roku! :)

Hala zostanie wybudowana metodą budynków pasywnych (pierwsza w woj. łódzkim), charakteryzujących się wysoką energooszczędnością, gdzie bazą zostanie wykorzystany pierwszy projekt hali pasywnej w Polsce zrealizowany w Słomnikach (woj. małopolskie).

Zapytacie infrastruktura, baza sportowa, to jedno, a co ze sztabem trenerskim?!

W ramach Projektu SMS LO Aleksandrów Łódzki poprzez współpracę z naszym klubem mamy możliwość zatrudnienia najlepszych z najlepszych rozpoczynając od trenerów przygotowania koszykarskiego Piotra Neydera (były trener/asystent młodzieżowych reprezentacji Polski U-16, U-18, U-20 oraz ekstraklasy kobiet) - trener graczy podkoszowych, Edyta Koryzna (trener/asystent reprezentacji polskich seniorek oraz ekstraklasy kobiet) - trener graczy obwodowych oraz rozgrywających, Daiva Jodeikaite (legenda polsko-litewskiej koszykówki, Mistrzyni Świata z 2013 roku) - trener graczy podkoszowych, Piotr Rozwadowski (trener/asystent reprezentacji Polski U-18 oraz ekstraklasy kobiet) - trener graczy obwodowych i rozgrywających, Adam Rajkowski (trener młodej uzdolnionej generacji) - trener graczy podkoszowych, Sebastian Ziembikiewicz (wielokrotny Mistrz Świata, Europy, Polski w karate, trener personalny) - trener przygotowania motorycznego, Wiesław Benda (trener I klasy lekkoatletycznej oraz opiekun motoryczny Mistrzyń Polski z lat 1982, 1983, 1995) - trener/mentor przygotowania motorycznego.

Zapytają Państwo infrastruktura, baza sportowa, sztab trenerski, a co z opieką medyczną?

Trzyletnia współpraca z Kliniką Medycyny Sportowej FMC Łódź pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. specjalizacja ortopedia, lekarz sportowy Jarosław Fabiś, 12-letnia współpraca z dr n. med. specjalizacja ortopedia i rehabilitacja Dariusz Świniarski, dr n. med. specjalizacja medycyna sportowa, choroby wewnętrzne Jolanta Wrzesińska, codzienna opieka dr n. med. specjalizacja pediatra Agnieszka Komorowska oraz  fizjoterapeutów Żanety Andrychowicz i Daniela Stachowiaka.

Zapytają Państwo infrastruktura, baza sportowa, sztab trenerski i medyczny ...? Co jeszcze Państwa interesuje, wszelkie pytania proszę przesyłać pod adres koordynatorsms.1@o2.pl - koordynatora SMS LO Aleksandrów Łódzki Pana Marcina Bałwasa kontakt telefoniczny 781 695 111.

Test sprawnościowy odbędzie się w hali MZS przy ul. Waryńskiego 22/26 w Aleksandrowie Łódzkim w dniu 6.05.2017 r. (sobota) o godz. 14.00. Niezbędny dokument potwierdzający tożsamość, aktualne badania lekarskie oraz strój sportowy wraz z obuwiem. Zainteresowane zawodniczki zapraszamy do potwierdzenia przyjazdu pod numerem koordynatora SMS LO Aleksandrów Łódzki Pana Marcina Bałwasa 781 695 111 lub pod adresem e-mail koordynatorsms.1@o2.pl

"TU MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ!"

Do zobaczenia :)