• Niewiele zabrakło do przełamania...

Niewiele zabrakło do przełamania...

02 marca 202212-

Nasze uzdolnione uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim, które po trzech porażkach z rządu zmierzyły się z drużyną AZS-u Politechniki Gdańskiej, która przypomnijmy zajęła II miejsce w minionych Mistrzostwach Polski U-19K. Do Miasta Sportu gdańszczanki przyjechały ze wzmocnieniem starszych koleżanek.

Już początek spotkania zapowiadał problemy aleksandrowianek, które bardzo długo "wchodziły w mecz", po półtorej minucie przegrywały 0:9, a po kolejnej minucie 1:11, na szczęście "odpaliły" i powoli, mozolnie odrabiały straty punkt za punktem! Ostatecznie pierwsze dziesięć minut kończy się 8 punktową stratą młodych-gniewnych z Miasta Sportu... (17:25).

Niestety w drugiej części ponownie odzywa się ten sam problem, który zaobserwowaliśmy w poprzednich minimalnie przegranych spotkaniach, kiedy dzielnie walczymy, zaangażowani i w ataku i w obronie, zbliżając się do przeciwniczek na oczko, lub dwa, czy trzy nie potrafimy utrzymać koncentracji i oddajemy pole gościom :( Na dłuższą przerwę schodzimy przy wyniku 34:43...

III kwarta nie należała do najlepszych obydwu ekip, które odnotowują przestoje w grze :( ostatecznie udaje się SMS-iankom odrobić trzy oczka!

W ostatniej kwarcie ponownie mozolnie walczymy o zwycięstwo, odrabiając każdy punkcik łatwo stracony z pierwszej kwarty i kiedy na 14 sekund zbliżamy się na trzy oczka, a po chwili na dwa mieliśmy nadzieję na przełamanie złej passy, niestety ponownie zabrakło niewiele!

Słowo "niestety" musi paść ponownie, kiedy przeglądamy statystyki spotkania, nie da się grać na poziomie pierwszoligowym z takim procentem rzutowym :( niespełna 40% za dwa, 13% za trzy i 54% za jeden, gdzie nie trafiamy na własnym parkiecie 11 osobistych :( Dramat...

Gratulujemy gdańszczankom prowadzonym przez trenera Adama Mullera, a Basketkom życzymy wreszcie przełamania i wiary we własne umiejętności! Potraficie wszystko, tylko trzeba walczyć ze swoimi słabościami każdego dnia!

XXIII kolejka I Ligi Kobiet 5.03.2022 r. godz. 17.00 Hala SMS-LO Aleksandrów Łódzki ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - AZS Politechnika Gdańsk 61:63 (17:25, 17:18; 13:10, 14:10) statystyki, tabela, video.

W nowym tygodniu czeka Basketki maraton, gramy trzy spotkania zaczynając już w środę dalekim wyjazdem do Lublina, by dograć weekend w Mieście Sportu i w sobotę i niedzielę. W sobotę zagramy z AZS Uniwersytet Warszawski, a w niedzielę zaległe spotkanie z kolejnymi azetesiankami, tym razem z Uniwersytetu Gdańskiego, obydwa mecze standardowo odbędą się o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy <3