• Dream Team U-19 wyrusza do Gdańska na MMP U-19! <3
image

Dream Team U-19 wyrusza do Gdańska na MMP U-19! <3

01 lutego 202212-

Jeszcze nie nacieszyliśmy się historycznym, brązowym medalem Młodzieżowego Pucharu Polski, a już od środy sztab szkoleniowy opracował kolejny mikrocykl przygotowujący uzdolnioną, aleksandrowską młodzież do Wielkiego Finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski w najstarszej kategorii juniorek starszych U-19! 

Po niedzielnym losowaniu wariantu finałowego padło hasło - "2", czyli WARIANT 2: 

Grupa A –1.MPP1, 2.MPP4, 3.II/1, 4.I/2 

Grupa B –1.MPP2, 2.MPP3, 3.I/1, 4.II/2

Brzmi zagadkowo, ale już wszystko wyjaśniamy zagramy z drugą drużyną Młodzieżowego Pucharu Polski - Szkoła Gortata Politechnika Gdańska, pierwszą drużyną Półfinału Młodzieżowych Mistrzostw Polski grupa I - GTK Gdynia oraz drugą ekipę drugiego Półfinału MMP grupa II - Wisła Can-Pak Kraków. 

Analogicznie w I grupie Wielkiego Finału MMP znalazły się drużyny - Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski, MUKS PoznańEnea AZS-Lider Szkoła Gortata Poznań oraz Widzew Łódź.

Szybka analiza podziału najlepszych ośmiu drużyny w Polsce, przedstawia się następująco w grupie I czeka nas pojedynek dwóch drużyn z Wielkopolski, które powalczą prawdopodobnie o II miejsce w grupie, ponieważ zdecydowanym faworytem jest ekipa z Gorzowa Wlkp., ale "czarnym koniem" może okazać się ferajna z Łodzi, czego im życzymy! 

W grupie II również czeka nas pojedynek bratobójczy, ale północnej części Polski - Pomorza, teoretycznie analizując ostatnie wyniki pucharowe, gospodynie, przystępują do walki w roli faworyta, ale to jest sport i wszystko zależy od fizycznego i mentalnego przygotowania! Teoretyczne drugie miejsce w grupie daje półfinał, ale i gdynianki i krakowianki nie odpuszczą i będą walczyć do ostatnich sekund! 

Faza zasadnicza grupy I i II Wielkiego Finału MMP U-19 przedstawia się następująco, ze wzoru 1-4, 2-3, 4-3, 1-2, 2-4, 3-1, więc rozpoczynamy WFMMP U-19 od środowej rywalizacji z drużyną z Gdyni, dzień po Gdańsk, a na koniec fazy Kraków! 

W grupie II - Gorzów Wlkp. kontra Łódź, MUKS - AZS dzień pierwszy, itd.  

Sobota (półfinały) i niedziela (finał A i B) - życie pokaże :)

Na Wielki Finał MMP U-19 wyruszamy Dream Team-em U-19 w składzie piętnastoosobowym pod wodzą trzech trenerów Adama Rajkowskiego, Marcina Grockiego i Sebastiana Karalusa

Przypomnijmy, to właśnie na parkiecie Hali Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej Al. Zwycięstwa 12 w Gdańsku osiągnęliśmy największy sukces w historii aleksandrowskiej koszykówki, sezon 2018/2019 i Dream Team U-22 zdobywa srebrne medale <3 Korzystając z okazji pozdrawiamy serdecznie <3

Już dziś mocno ściskamy kciuki za Dream Team U-19 sezonu 2021/2022 <3 Oczywiście wszystkie relacje live, będą dostępne na oficjalnej stronie YouTube PZKosz - tutaj.

GO BASKET GO!