• Jesteśmy w pierwszej czwórce MMP U-17K! <3 Piękne chwile Dream Team-u U-17 <3

Jesteśmy w pierwszej czwórce MMP U-17K! <3 Piękne chwile Dream Team-u U-17 <3

22 kwietnia 202212-

Dream Team U-17 prowadzony przez sztab trenerski Marcin Grocki i Sebastian Karalus już dziś powtarza sukces ubiegłorocznego sezonu, awansując do pierwszej czwórki Młodzieżowych Mistrzostw Polski juniorek młodszych U-17! <3

Ale mamy nadzieję, że to nie koniec i jutro wywalczy podczas półfinału upragniony Finał A <3

Dwa lata po reformie szkolnictwa i nowej odsłonie kategorii rozgrywek młodzieżowych - U-19 (juniorka starsza), U-17 (juniorka młodsza), U-15 (kadetka), U-13 (młodziczka) nadszedł drugi sezon, gdzie mierzą się juniorki młodsze o tytuł Mistrzyń Polski.

Osiem najlepszych ośrodków szkoleniowych w Polsce mierzy się w pięciodniowej rywalizacji, tym razem w Gdyni, gdzie od 20 kwietnia 2022 r. mamy zaszczyt reprezentowania Województwa Łódzkiego, Powiatu Zgierskiego, Miasta Aleksandrowa Łódzkiego i Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mieście Sportu.

Przypomnijmy w pierwszej edycji sezonu 2020/2021 klasyfikacja drużynowa przedstawiała się następująco;

I miejsce - MUKS Poznań, II miejsce Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk, III miejsce UKS Trójka Żyrardów, IV miejsce UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki, V miejsce MUKS Widzew Łódź, VI miejsce Wisła CanPack Kraków, VII miejsce MKS MOS Betard Wrocław, VIII miejsce Bogdanka AZS UMCS Lublin - tutaj.

Dziś już wiemy, że tytułu nie obronią poznanianki, które powalczą o VII miejsce z rybniczankami, gdańszczanki idą pewnie po drugi z rzędu awans do Finału A, gdzie w parze półfinałowej zmierzą się ze swarzędzankami, żyrardowianki zagrają z aleksandrowiankami w drugim półfinale! Łodziankami powalczą o V miejsce z gospodyniami.

Przy okazji przypomnijcie sobie Państwo, półfinał grupy IV rozgrywany w Bydgoszczy (1-3.04.2022 r.), korzystając z okazji pozdrawiamy serdecznie Braci Janik i ich Ferajnę :) Gospodynie, Elbląg, Swarzędz i Aleksandrów Łódzki, a dziś dwie drużyny w pierwszej czwórce! Przypomnijmy, że wówczas o losach trzech drużyn mających ten sam bilans zwycięstw i porażek (2-1) zadecydowała tzw. "mała tabela" punktów zdobytych i straconych, trzech zainteresowanych drużyn. UKS +2, Lider 0, a MUKS -2...

Wróćmy do rywalizacji z trzeciego dnia zmagań finałowych, gdzie w ostatnim dniu fazy grupowej młode-gniewne z Miasta Sportu z gospodyniami Wielkiego Turnieju Finałowego, drużyną GTK Gdynia!

Spotkanie z gdyniankami, to druga rywalizacja w sezonie 2021/2022, spotkaliśmy się, w tym samym miejscu (19.03.2022 r.) podczas Ćwierćfinału MMP U-17K. Wówczas po ciężkim boju i znakomitej drugiej połowie zdobywamy Halę Microsoft przy ul. Wiczlińskiej 50A w Gdyni - (52:58) <3

I kwarta

Otwieramy rywalizację bardzo nerwowo, blokujemy się w grze obronnej, jak i w ataku :( gdynianki w połowie pierwszej kwarty odskakują na 9 pkt. (12:3), po kolejnych dwóch minutach na 11 oczek (16:5), pojawiło się zwątpienie i przypomnienie poprzedniej rywalizacji, gdzie po pierwszych dziesięciu minutach przegrywaliśmy 5 pkt.! Na szczęście odradzamy się za sprawą znakomitej końcówki I części, w której odnotowujemy run 8:0 <3 Wychodziło nam wszystko! Wreszcie łapiemy rytm gry, bilansujemy grę defensywną z ofensywną rządząc na gdyńskim parkiecie <3

Ostatecznie pierwsze dziesięć minut kończy się wynikiem 16:11...

II kwarta

Kolejna część spotkania ważącego o losach, kto będzie drugim półfinalistą, to walka punkt za punkt, aż do końcówki, gdzie po raz pierwszy wychodzimy na prowadzenie 30:31, za sprawą szalejącej na gdyńskim parkiecie naszej Pani kapitan - Oliwii Bęben (13 pkt., 3x3, 1 zbiórka, 1 asysta, eval 2), a wiemy doskonale, że Oli, prócz znakomitej obrony potrafi skutecznie udzielać się również w ataku! Wierzcie nam, że potrafi znacznie więcej <3

Na dłuższą przerwę schodzimy przy wyniku 30:31...

III kwarta

Niestety w trzeciej części brakuje nam skuteczności rzutowej i nie do końca wykorzystujemy potencjał w grze obronnej, czego efektem jest trzypunktowa wygrana gospodyń :(

Trzecia odsłona kończy się wynikiem 43:41...

IV kwarta

Ostatnia część, to niesamowite emocje sportowe, a Kibice obydwu drużyn otrzymali od bohaterek trzeciego dnia kwintesencję sportu! Kwarta rozpoczyna się od "badania się" drużyn, jakby dopiero co rozpoczęły przed chwilą spotkanie! Dwie minuty bez punktów gdynianek i aleksandrowianek! Wojnę nerwów wygrywają gospodynie, które dorzucają dwa oczka do przewagi i robi się bardzo niebezpiecznie dla SMS-ianek z Miasta Sportu! Ktoś nie wierzył w "aleksandrowski charakter" zdobywamy kolejno 4 oczka i mamy pierwszy remis w ostatnich dziesięciu minutach - 45:45! Po kolejnej minucie na gdyńskiej tablicy widnieje kolejny remis 50:50 i kiedy odnotowujemy run 7:0 i wychodzimy na bezpieczną przewagę 50:55 (tak nam się wydawało!), odradzają się gospodynie!

Zbliżają się na jeden punkt 54:55, a na zegarze pozostało trzy i pół minuty do syreny kończącej czwartą część! Ale Kochani Członkowie Rodziny UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki nie martwcie się, to były na szczęście ostatnie punkty naszych przeciwniczek, a dla nas PRZEPIĘKNE CHWILE celebrowania awansu do strefy medalowej - upragnionego Półfinału MMP U-17K!

JESTEŚMY w pierwszej 4 <3

Dziękujemy za wspaniałą sportową walkę drużynie GTK Gdynia prowadzonej przez sztab trenerski Tomasza Budzisza i asystentki Joannę Cupryś-Szwichtenberg oraz Jelenę Skerović, a Dream Team-owi z Miasta Sportu gratulujemy wspaniałej postawy, która potwierdza olbrzymi potencjał uzdolnionych aleksandrowianek <3 Jesteście Wielkie <3

Jeszcze nie czas podsumowań, bo przecież Wielki Turniej Finałowy trwa, ale już dziś serdecznie dziękujemy sztabowi trenerskiemu w osobach Marcin Grocki (przygotowanie koszykarski) oraz Sebastianowi Karalusowi (przygotowanie motoryczne oraz opieka medyczna)! Marzenia się spełniają, a Wy znakomicie pomagacie je realizować, dziękujemy <3

Słowa podziękowań w imieniu Dream Team-u U-17 nie sposób, nie przekazać "Pomarańczowej Fali", wspaniałych Kibiców - Członków Rodziny UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki, którzy dziś przejęli od gospodarzy władzę w Hali Microsoft, byliście niesamowici! <3 Z całych serc uzdolnionych SMS-ianek Wam DZIĘKUJEMY <3

MVP spotkania uznano kapitan UKS-u - Oliwię Bęben <3 Brawo TY <3

III dzień MMP U-17K 22.04.2022 r. godz.17.30 Hala Microsoft ul. Wiczlińska 50A Gdynia

GTK Gdynia - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 54:59 (16:11, 14:20; 13:10, 11:18) statystyki, tabela, video.

Jutro w drugiej parze półfinałowej i jednocześnie w ostatnim spotkaniu IV dnia zmierzymy się z drużyną z Żyrardowa, startujemy o godzinie 17.45! Przypomnijmy w poprzednim sezonie walczyliśmy o brązowy medal z żyrardowiankami, wówczas mimo wygranych trzech kwart 1, 2 i 4 musieliśmy uznać wyższość "Trójce", ale były to tylko 4 oczka - 43:47... CZAS NA REWANŻ!