• Derby Ziemi Łódzkiej dla Miasta Sportu Aleksandrowa Łódzkiego!

Derby Ziemi Łódzkiej dla Miasta Sportu Aleksandrowa Łódzkiego!

02 grudnia 201712-

W przedostatniej kolejce pierwszej rundy fazy zasadniczej zmierzyliśmy się łódzką drużyną firmowaną Szkołą Mistrzostwa Sportowego z ul. Milionowej 12, dziś podopieczne małżeństwa Elżbiety Nowak i Mirosława Trześniewskiego zmierzyły się z uczennicami również szkoły sportowej, ale z logiem Miasta Sportu Aleksandrowa Łódzkiego!

Gorąco zapowiadane derby województwa łódzkiego rozpoczęły się od nerwowej pierwszej odsłony, gdzie prym wiodły Basketki (25:18)! Zbilansowana gra podopiecznych trenera głównego Piotra Neydera zaowocowała dobrym wejściem w mecz, ale nieustępliwe łodzianki konsekwentnie odrabiały punkt za punktem, by ostatecznie odrobić trzy oczka w II kwarcie (13:16). Na dłuższą przerwę schodziliśmy przy wyniku 38:34!

Zmotywowane Basketki ponownie dobrze prezentują się w grze obronnej, co pozwoliło na swobodę w ataku, gdzie konsekwentnie dominujemy w "pomalowanym"! Wykorzystujemy "krótką ławkę" przeciwniczek i coraz mocniej naciskamy na łodzianki, które z każdą minutą tracą siły, efekt wygrana Basketek w III części rywalizacji derbowej różnicą, aż 11 oczek (23:12)!

Łodzianki płacą wysoką cenę za brak zmienniczek, z parkietem żegnają się kolejno kapitan Patrycja Jastrzębska, Karolina Podkańska i Aleksandra Wajler, wszystkie przekroczyły limit przewinień. W rezultacie Team trenera Piotra dominuje w ostatnich 10 minutach na parkiecie hali SP 1 w Aleksandrowie Łódzkim przy ul. Waryńskiego 22/26 potwierdzając zasłużone zwycięstwo! Gratulujemy :)

Dziękujemy łódzkiej drużynie za ambitną postawę, w sobotnie popołudnie ponownie zobaczyliśmy byłe Basketki na aleksandrowskim parkiecie - Klaudię Łapińską i Weronikę Karpiszuk. Pozdrawiamy :)

Dziś ponownie przewyższaliśmy przeciwniczki zbilansowaną grą obronną i w ataku, znakomite zaangażowanie i uzupełnianie się w ciężkiej pracy w obronie i wysoki procent rzutowy na poziomie prawie 60% bardzo cieszy! Druga wygrana z rzędu nie dziwi,ale motywuje do dalszej ciężkiej pracy, trener Piotr na pewno o to zadba :) Gratulujemy dominacji na deskach 43:30, przewagi w asystach 24:14, zablokowanych rzutów 8:1, punktów w pomalowanym 48:24, punktów z szybkiego ataku 20:11, punktów z ławki 22:15! Dziękujemy wszystkim Basketkom znakomitej postawy :) szczególne podziękowania ślemy do naszej center Weroniki Telengi, która po powrocie odnotowuje drugie, kosmiczne spotkanie 23 pkt. (9/13 - 69,2%), 14 zbiórek (4 atak/10 obrona), 3 asysty, 2 przechwyty, 6 bloków, eval na 39!

Oczywiście moc podziękowań przesyłamy do naszych cudownych Aleksandrowskich Mażoretek, jesteście słodziutkie :) dziękujemy za przygotowanie świątecznego programu artystycznego Pani Annie Pietrzak, dziś było wyjątkowo rodzinnie przy świątecznych rytmach! Kolejne podziękowania ślemy do naszych wspaniałych kibiców, którzy z uśmiechami na buziach opuszczali halę w Mieście Sportu :)

Niestety radość przeplataliśmy smutkiem, ponieważ na aleksandrowskiej ławce znalazły się już trzy kontuzjowane Basketki - Karina Skopińska, Patrycja Krzyszczak i Klaudia Dudek. Mocno wierzymy w Wasz szybki powrót :)

I Liga Kobiet X kolejka

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - ŁKS AKS Łódź 92:65 (25:18, 13:16; 23:12, 31:19) statystyki, tabela.

Za tydzień czeka Team pierwszoligowy daleka podróż do Jeleniej Góry, gdzie w hali SP 10 przy ul. Morcinka 31 zmierzymy się z jeleniogórską młodzieżą. Ostatnie spotkanie pierwszej rundy startuje w sobotę o godzinie 17.00! Trzymamy kciuki :)