• Wielki Finał skrzatek U-11 w Aleksandrowie Łódzkim!

Wielki Finał skrzatek U-11 w Aleksandrowie Łódzkim!

22 maja 201712-

Po raz drugi w historii naszego klubu zostanie rozegrany Wielki Finał ŁZKosz najmłodszej grupy wiekowej, przypomnijmy w sezonie 2009/2010 rocznik 1998 zorganizował Finał, w którym ostatecznie zajęliśmy III miejsce w województwie łódzkim!

Czas na powtórkę, ale tym razem startujemy z pułapu najlepszej drużyny rundy zasadniczej rozgrywek U-11 :)

Wdrożony we wrześniu 2016 r. Program SMOK (Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki) sponsorowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Koszykówki oraz Miasto Aleksandrów Łódzki przynosi zamierzone efekty! Dziękujemy :)

Drużyna prowadzona przez trenerów Elenę Redłowską-Agafonnikovą i Jakuba Głuszka z bilansem 9 wygranych i 1 porażki, zdobytych 519 punktów (II drużyna w ataku) i straconych 218 (II drużyna w obronie) zasłużenie wygrywa rundę zasadniczą, ale nasi przeciwnicy "nie śpią", wręcz przeciwnie dwie drużyny z Pabianic, które znajdą się w Wielkim Finale zanotowały rewelacyjną końcówkę i będą dużym zagrożeniem dla naszych uzdolnionych koszykarek, ale przyjrzyjmy się finalistkom, które uzupełnia ekipa z Głowna...

Drugie miejsce w rundzie zasadniczej zajęła ekipa PTK CIS Multis Multum Pabianice prowadzona przez trenerkę Mariolę Szymańską z bilansem 9 wygranych i 1 porażki, ze zdobyczami punktowymi 552 (I miejsce w lidze) i ze straconymi 246 pkt. (III miejsce w lidze). W konfrontacji z aleksandrowskimi koszykarkami z dnia 6 maja 2017 r. przegrały tylko jednym punktem 38:39, ważna informacja w rywalizacji z koleżankami z Pabianic okazały się lepsze o 4 punkty 46:42!

Trzecie miejsce należało do drugiej pabianickiej drużyny PTK Suwary Pabianice prowadzonej przez trenerkę Marzenę Głaszcz, która wygrała 8 spotkań i 2 razy przegrała, zdobyła 436 pkt. (III miejsce), stracone 216 pkt. (I miejsce). Przypomnijmy aleksandrowianki wygrały 6 maja 2017 r. z drużyną Suwary 29:19, ale była to bardzo zacięta rywalizacja!

Czwarte miejsce w Wielkim Finale zajmuje drużyna TK Alles Basket Głowno prowadzona przez trenera Michała Chudzickiego wygrała 7 spotkań i przegrała 3 mecze, zdobyła 346 pkt. (VII miejsce), a straciła również 346 pkt. (VII miejsce). W rundzie zasadniczej drużyna z Głowna przegrała wszystkie spotkania z drużynami uczestniczącymi w Wielkim Finale, ale nie można lekceważyć przeciwników, wręcz przeciwnie trzeba być skoncentrowanym w każdej minucie spotkania z głowniankami!

Przypomnijmy, że system rozgrywek przyjęty z początkiem sezonu 2016/2017 zakłada kolejność spotkań podczas Wielkiego Finału skrzatek U-11, i tak;

1) godz.13.00 (drużyny 1-4)

UKS Basket Aleksandrów Łódzki - TK Alles Basket Głowno

2) godz.14.45 (drużyny 2-3)

PTK CIS Multis Multum Pabianice - PTK Suwary Pabianice

3) godz.16.30 (Finał B przegrany meczu 1 z przegranym meczu 2)

4) godz.18.15 (Finał A wygrany meczu 1 z wygranym meczu 2)

Gratulując wszystkim uczestnikom Wielkiego Finału skrzatek U-11 serdecznie zapraszamy do Miasta Sportu Aleksandrowa Łódzkiego!

Kibicujemy najmłodszym, najlepszym drużynom w województwie łódzkim, sobota 27 maja 2017 r.!

GO U-11 GO!