• Dobre dwie kwarty młodzieży z Miasta Sportu!
image

Dobre dwie kwarty młodzieży z Miasta Sportu!

05 lutego 202112-

Nietypowo w piątkowy wieczór wyjechaliśmy na dokończenie XV kolejki rozgrywek pierwszoligowych do stolicy województwa pomorskiego - Gdańsk, gdzie zmierzyliśmy się z koleżankami z drużyny AZS-u Uniwersytet Gdański...

Niestety i nas dopadła plaga przeziębień :( Natalka Rosińska, Kinia Stasinowska oraz kontuzje Natalii Rudzińskiej, Nadii Makowskiej, Asi Byczkowskiej, którym życzymy powrotu do zdrówka <3 znacznie ograniczyły założenia sztabu trenerskiego Dream Team-u U-19, ale na szczęście mamy kolejne uzdolnione SMS-ianki, które godnie zastąpiły starsze koleżanki! Zadebiutowały w rozgrywkach I Ligi Kobiet - Justyna Kozarska (rocznik 2002) 1 zbiórka w obronie oraz Natalia Bednarek (2004) 2 pkt., 4 zbiórki, 1 przechwyt, 1 blok i eval 4! 

Brawo WY <3 


I kwarta 

Mimo ponad pięciogodzinnej podróży, to Basketki widły prym od pierwszych minut. Skoncentrowane, zaangażowane młode-gniewne z Miasta Sportu dzielnie powalczyły z doświadczonymi gdańszczankami, tocząc wyrównany bój (16:14).

II kwarta

Kilka błędów w obronie i spadek skuteczności rzutowej w kolejnej części rywalizacji przekłada się na kolejne kilka oczek, które dokładają gospodynie do przewagi. Na długą przerwę schodzimy przy wyniku 34:26...

III kwarta 

Ponownie przeplatamy udane akcje ze słabą obroną, która niestety staje się naszą pięta achillesową, ale walczymy dalej ze swoimi słabościami! Gdańszczanki dokładają kolejne 10 punktów do przewagi.

IV kwarta

W ostatniej część obraz gry nie uległ zmianie, ale dziś możemy pochwalić się dobrą skutecznością rzutową za dwa, zagraliśmy na 43,2 % (19:44), zebraliśmy 32 razy, w tym czterokrotnie w ataku, mieliśmy jedynie 14 strat, odnotowaliśmy 8 przechwytów! 

Gratulujemy ekipie trenera Włodzimierza Augustynowicza, a SMS-iankom dziękujemy za dobry mecz, który potwierdza dobry tor, którym podążamy do celu!


XV kolejka rozgrywek I Ligi Kobiet

AZS Uniwersytet Gdański - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 74:49 (16:14, 18:12; 25:15, 15:8) statystyki, tabela.     

Po najkrótszym odpoczynku sezonu 2020/2021 już w niedzielę czekają nas kolejne emocje pierwszoligowe, ale tym razem w naszym domu, czyli Hali SP 1 przy ul. Waryńskiego 22/26 w Aleksandrowie Łódzkim. Spotkanie przechodzi już dziś do historii aleksandrowskiej koszykówki żeńskiej, będzie to ostatnie spotkanie sezonu 2020/2021 w roli gospodarza, ale również ostatnie w dziewięcioletniej historii występów w I Lidze Kobiet, łezka w oku po tylu latach 10 sezon rozpoczniemy na nowym obiekcie Hali SMS-LO Aleksandrów Łódzki!

Startujemy o godzinie 13.00, a na relację zapraszamy z profesjonalistami z firmy Bliżej Sportu, których serdecznie pozdrawiamy <3

GO BASKET GO!