• Uczennice SMS-LO Aleksandrów Łódzki łapią bezcenne doświadczenie!

Uczennice SMS-LO Aleksandrów Łódzki łapią bezcenne doświadczenie!

09 grudnia 202112-

"Świeżo upieczone" Mistrzynie woj. łódzkiego i kujawsko-pomorskiego juniorek starszych U-19 ponownie zmierzyły się z doświadczoną drużyną w ramach rozgrywek I Ligi Kobiet, tym razem podopiecznymi małżeństwa Państwa Sztąberskich - Alicji i Tomasza, reprezentujących woj. warmińsko-mazurskie - KKS Agapit Olsztyn...

Olsztynianki przyjechały do Miasta Sportu z bilansem 6 wygranych i pięciu porażkach, zajmujące VI miejsce w tabeli grupy A rozgrywek w przedsionku ekstraklasowym. Przypomnijmy młode-gniewne aleksandrowianki z 4 zwycięstwami i siedmioma porażkami zajmowały X miejsce, więc tylko dwa punkty dzieliły rywalizujące drużyny!

I kwarta

O pierwszych dziesięciu minutach bardzo szybko chcielibyśmy zapomnieć, ale kiedy wychodzi się ze "spuszczoną głową" i brakiem wiary w zwycięstwo, tak to właśnie jest! Gramy u siebie, a w każdej minucie wyglądaliśmy, jakbyśmy dopiero co debiutowali w rozgrywkach pierwszoligowych... tracimy 22 punkty, a zdobywamy jedynie 6 :(

II kwarta

Właściwie brak słów... kiedy serca Kibiców łamie postawa Basketek oglądających swoją ukochaną drużynę w pierwszej odsłonie, to wszystko odmienia kolejne minuty meczu! SZOK! Zobaczyliśmy zmotywowane uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzki, które pokazują pazurki i odnotowują na "dzień dobry" run 7:0! Można?! MOŻNA! Tylko trzeba wierzyć we własne umiejętności! Odrabiamy straty - 2 oczka, pierwsza połowa kończy się wynikiem 27:41...

III kwarta

W trzeciej części nie poddajemy się i ponownie odnotowujemy dobre granie! Remisując 16:16 zbilansowaliśmy grę w ataku i obronie, oczywiście martwi niski procent rzutowy w każdym wymiarze: za dwa, trzy i za jeden :( ale forma ma przyjść na Finał Mistrzostw Polski, mamy jeszcze dwa miesiące - ZDĄŻYMY!

IV kwarta

W ostatniej odsłonie doświadczenie olsztynianek, zamyka rywalizację, wykorzystując każdy błąd w defensywie, zdobycz punktowa również nie zachwyca, ale cóż dążymy do perfekcji poprzez ogrywanie pierwszoligowe.

Gratulujemy olsztyniankom kolejnej wygranej, a Basketkom serdecznie dziękujemy za kwarty 2 oraz 3! Prosimy powalczcie podczas Turnieju Strefowego U-19 w podobnym stylu, a będzie rewelacyjnie! <3

MVP dzisiejszego spotkania w aleksandrowskiej drużynie wyznaczamy Natalię Donicę "Donę" (10 pkt., 2x3, 5 zbiórek, 5 asyst, 1 przechwyt i eval 12! Cieszy Dony powrót do formy <3 Brawo TY <3

Wyróżnienia kierujemy do graczy podkoszowych Emilki Bołbot (6 pkt., 2/2 za jeden 100%!, 7 zbiórek, 1 blok, eval 13)  i Asi Byczkowskiej (4 pkt., 8 zbiórek, 1 przechwyt, eval 2), dziękujemy Wam za WALKĘ podkoszową, dziś pokazałyście, że w "pomalowanym" może każdy przeciwnik czuć się niepewnie! Brawo WY <3

XIII kolejka rozgrywek I Ligi Kobiet 11.12.2021 r. (sobota) godz.17.00 Hala SMS-LO Aleksandrów Łódzki ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - KKS Agapit Olsztyn 56:83 (6:22, 21:19; 16:16, 13:26) statystyki, tabela.

Przypominamy już w środę startujemy w Turnieju Strefowym, szczegóły wkrótce! Trzymamy kciuki! Czekamy na decyzję drużyną z Wołomina, ponieważ możliwa jest gra 19.12.2021 r. (niedziela)!