• Dream Team podnosi się z kolan! Brawo WY <3

Dream Team podnosi się z kolan! Brawo WY <3

02 grudnia 202012-

Kiedy dziesięć dni temu Dream Team U-17 wracał z Ksawerowa z pierwszą przegraną w sezonie 2020/2021! Wiedzieliśmy wtedy, że nastąpiła weryfikacja stopni umiejętności, zaangażowania, walki naszych SMS-ianek ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim!

W zwariowanym tempie rundy zasadniczej sezonu 2020/2021 rozgrywek juniorek młodszych U-17 (2004 i młodsze) wykorzystujemy każdą lukę terminarza rozgrywek I LK, II LK oraz U-19 lub U-17 grając i zbierając bezcenne doświadczenie, które mamy wszyscy nadzieję, przełoży się na sukces na etapie młodzieżowych rozgrywek centralnych!

Po ustaleniach sztabów trenerskich Aleksandrowa Łódzkiego i Ksawerowa podjęta została decyzja o rewanżu w tak krótkim przedziale czasowym, tylko 10 dzionków... zapowiadał się poważny egzamin przed podopiecznymi trenerów Piotra Neydera, Sonii Bałwas i Mateusza Bukackiego, a przecież wśród Basketek z początkiem grudnia zabrakło, aż trzynastu młodych-gniewnych z Miasta Sportu!

I kwarta

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu obydwie ekipy rozpoczęły od nerwowej gry, chaos w obronie i ataku :( pierwsze ogarniają się ksawerowianki, które w piątej minucie wychodzą na trzypunktowe prowadzenie 2:5, ale impuls do walki daje nie kto inny jak kapitan naszej drużyny - Olcia Mikuta (14 pkt. 4x3)!

Po pierwszych dziesięciu minutach schodzimy na krótką przerwę przy wyniku 12:8...

II kwarta

W tej odsłonie udowadniamy, że w najtrudniejszym elemencie kunsztu koszykarskiego jakim jest obrona, powoli widać efekty ciężkiej pracy treningowej! Uzupełnianie się, pomaganie sobie, zastawianie, zbiórki i bloki, to wszystko zadziałało i przy niskiej skuteczności przyjezdnych na efekty długo nie czekaliśmy!

Pierwsza połowa kończy się wynikiem 29:15...

III kwarta

Kiedy Kibice Rodziny UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki spokojnie zasiedli do relacji live prowadzonej na fan-page UKS-u zaczęli przecierać oczy ze zdziwienia! :( W czterech pierwszych minutach aleksandrowianki zapomniały grać w koszykówkę, zdekoncentrowane, pewne wygranej oddają pole koleżankom z Ksawerowa :( 4EVER odnotowuje run 11:0 i niweluje straty z pierwszej połowy. Kolejne błędy w obronie i zdecydowane poprawienie skuteczności rzutowej gości (4 celne trójeczki) doprowadza do zmiany prowadzenia!

Ze zwieszonymi głowami kończymy kolejną część rywalizacji przy wyniku 39:41...

IV kwarta

Na ostatnie dziesięć minut Basketki wychodzą już skoncentrowane i pewne siebie, wracają do dobrej obrony i zdecydowanie lepszej organizacji gry, gdzie ponownie nasza kapitan Olcia celnym rzutem dystansowym (jednym z trzech w IV kwarcie) daje kolejny bodziec aleksandrowiankom! Rewanżujemy się run-em 13:0, zamykając temat, kto dziś jest lepiej dysponowany! Na zakończenie ponownie Miki wykorzystuje talent rzutowy i z nieukrywaną radością SMS-ianek z Miasta Sportu zasłużenie wygrywają, bardzo zaciętą i ciekawą rywalizację!

Podsumowanie

Dziś mieliśmy szansę obejrzenia naprawdę emocjonującego spotkania drużyn, które na pewno spotkają się w Turnieju Strefowym (11-14.03.2020 r.), ponieważ posiadają w składzie zawodniczki, które na codzień grają w SMS PZKosz Łomianki. Korzystając z okazji serdecznie pozdrawiamy <3

Dziś mieliśmy przyjemność podziwiać momentami bardzo zbilansowaną grę w ataku i obronie, gdzie powoli zauważamy efekty ciężkiej pracy treningowej! Bardzo cieszy dobra gra naszych graczy podkoszowych - Basiuli Lubaszka 7 pkt., Nati Bednarek i Olgi Chrobocińskiej po 2 pkt. oraz Zuzy Trybułowskiej, ich kilkadziesiąt zbiórek, bloki, tak dziś jesteśmy z Was dumni! W uzupełnieniu zaangażowanie pozostałych Basketek i spodziewany efekt <3

Oczywiście nie zapominamy o III kwarcie, tylko przeanalizujemy i na pewno wyciągniemy wnioski!

Dziękując koleżankom z Ksawerowa, doceniając ich determinację i wolę walki, gratulujemy Basketkom wygranej, która pokazuje, że tzw. "chłodna głowa", "zimna krew", czyli opanowanie stresu, jest dla naszego Dream Team-u U-17 kluczem do zwycięstw na każdym poziomie! Dziękujemy <3

XI kolejka rozgrywek juniorek młodszych U-17

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Basket 4EVER Liceum Ogólnokształcące Pabianice 61:49 (12:8, 17:7; 10:26, 22:8) statystyki, tabela.

Niestety z uwagi na kwarantanny w drużynie AKS SMS Łódź nie zagramy w najbliższą niedzielę :( spotkanie przekładamy na Nowy Rok 2021, a ostatni meczyk w Starym Roku 2020 w kategorii U-17 zagramy w Zatoce Sportu ul. Politechniki 10 z drużyną ŁKS KK Łódź, start 13 grudnia o godzinie 15.00.