• Inauguracja sezonu 2018/2019 U-22 :)

Inauguracja sezonu 2018/2019 U-22 :)

31 października 201812-

W halloween-owy wieczór 31 października 2018 r. Basketki pod wodzą trenera Adama Rajkowskiego "postraszyły" swoich kibiców w pierwszej kwarcie :) Inauguracyjne spotkanie juniorek starszych U-22K, SMS-ianki kontra młode-gniewne bydgoszczanki z drużyny MUKS WSG Supravis rozpoczęło się od niespodziewanej dominacji przyjezdnych, ale z każdą kolejną odsłoną zbilansowana gra w obronie i ataku pozwoliła na odniesienie pierwszego małego sukcesu aleksandrowskich koszykarek w nowym sezonie 2018/2019! :)

Faworyzowany Team z Miasta Sportu z pierwszym gwizdkiem sędziowskim (Sebastian Fronczak, Mariusz Krzewiński) lekceważąco podszedł do rywalizacji i został ukarany przez skutecznie grające w obronie i ataku bydgoszczanki! Wynik pierwszej odsłony 15:23, był zimnym prysznicem dla Basketek, które wzięły się do pracy od pierwszych minut drugiej kwarty, by kontynuować zbilansowaną grę do ostatniego gwizdka spotkania!

Dziś podopieczne trenera Adama Rajkowskiego i nieobecnych trenerów Dariusza Raczyńskiego i Piotra Milbrandta miały pierwszy ważny egzamin, a właściwie rozgrywające naszej drużyny - Martynka Janusz rocznik 2001 (10 pkt.) i Kasia Szpera, również 01' (4 pkt.), które musiały zastąpić starsze koleżanki - kapitan Agatę Maciejewską (kontuzja stawu kolanowego) i Natalię Łopińską (choroba) i ... wspaniale poradziły sobie z presją! Brawo WY :)

Mimo tremy z pierwszej kwarty uczennice II klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzki wspierane przez kolejne SMS-ianki Polę Kaźmierczak (13 pkt. 2x3), Klaudię Kozłowską (8 pkt.), Patrycję Borawską (2 pkt.), również rocznika 2001 oraz Martynę Leszczyńską (30 pkt. 1x3), Justynę Samulak (7 pkt.) uczennice III klasy SMS LO i absolwentkę aleksandrowskiego liceum Patrycję Krzyszczak (2 pkt.) wytrzymały napięcie i podniosły się odnosząc bardzo cenne zwycięstwo! Gratulujemy :)

Bydgoszczanki podopieczne trenerów Piotra Feddera i Łukasza Koteckiego niczym ekipa GSW trafiały jak oczarowane zza linii 6,75 (8 celnych), a wśród nich prym wiodła Weronika Preihs (5x3)! Woow, szacun :)

Dziękując za grę drużynie z Bydgoszczy gratulujemy aleksandrowskim koszykarkom za postawę w kwartach 2, 3, 4, cieszy powrót "Borawy" i miejmy nadzieję, że na kolejne spotkania dojdą kolejne kontuzjowane Basketki!

III kolejka juniorek starszych U-22

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - MUKS WSG Supravis Bydgoszcz 76:62 (15:23, 21:18; 24:10, 16:11) statystyki, tabela.

Za tydzień Basketki zmierzą się na wyjeździe również z drużyną z Bydgoszczy, ale pod szyldem Basket 25, natomiast w hali SP 1 przy ul. Waryńskiego 22/26 zobaczycie w akcji aleksandrowskie koszykarki dopiero 14 listopada w rywalizacji z toruniankami! Trzymamy mocno kciuki :)