• Dla takich chwil żyjemy :) Zdobywamy Leszno!

Dla takich chwil żyjemy :) Zdobywamy Leszno!

27 stycznia 201812-

Reprezentacyjna, aleksandrowska drużyna koszykarska pod wodzą trenera Piotra Neydera wygrywa po raz drugi w Wielkopolsce, tym razem nie po dogrywce (Pomarańczarnia MUKS Poznań), lecz po horrorze w ostatnie czwartej kwarcie...

SMS-ianki rozpoczynają spotkanie bardzo podobnie do środowego z Gorzowem Wlkp. nonszalancko w obronie i nieskutecznie w ataku, po drugiej stronie leszczynianki bezlitośnie wykorzystujące każde zawahania aleksandrowskich koszykarek w obronie, gdzie szaleje była Basketka Iga Walentowska (18 pkt., 4x3, 4 zbiórki, 3 asysty, 1 przechwyt, eval 15), ostatecznie kończymy pierwszą kwartę wynikiem 25:11 :(

Odradzamy się w drugiej kwarcie, gdzie wreszcie lepiej bronimy i zaczynamy łapać skuteczność rzutową! W efekcie odrabiamy, aż 10 oczek :) Na dłuższą przerwę schodzimy przy wyniku 43:39! Nadzieje, na zwycięstwo odżyły, przypomnijmy w pierwszym spotkaniu (4.11.2018 r.), tych drużyn po mega emocjach wygraliśmy 76:75!

W trzeciej odsłonie rozpoczęliśmy krycie strefą i gospodynie zostały zatrzymane na 14 pkt., a Basketki dokładają 9 oczek różnicy i przed ostatnią kwartą spotkania wychodzą na prowadzenie 58:63 :) Oczywiście historia lubi się powtarzać i nie inaczej stało się w legendarnej, klimatycznej hali Trapez w Lesznie... Mocno napierające gospodynie prowadzone przez trenera Jędrzeja Jankowiaka skutecznie odrabiają straty już w trzeciej minucie IV kwarty wychodząc na prowadzenie 66:65 i kiedy po kolejnej minucie zwiększają przewagę do 5 oczek Team trenera Piotra pokazuje charakter i zdobywa 12 kolejnych oczek, a celny rzut trzypunktowy najlepszej na boisku aleksandrowskiej koszykarki Agnieszki Myślak (20 pkt., 2x3, 2 zbiórki, 4 asysty, 4 przechwyty, eval 17!) przypieczętował zwycięstwo młodych-gniewnych z Miasta Sportu Aleksandrowa Łódzkiego! :)

Leszczynianki miały szansę na przechylenie szali zwycięstwa, ale pudłują w ostatniej sekundzie spotkania, dziękujemy za walkę i poświęcenie, a SMS-iankom składamy gratulacje za czwarte zwycięstwo z rzędu, jesteśmy niepokonaną ekipą od 28.12.2017 r.! Brawo WY :)

Podkreślmy mimo zmęczenia Basketek po rozegraniu ósmego spotkania w miesiącu styczniu wytrzymujemy presję i ponownie w tym samym stosunku punktów, to niesamowite w jednym sezonie i z tym samym przeciwnikiem identyczny wynik punktowy! 75:76!!!

Gorące podziękowania dla całej szczęśliwej "10", która wygrała drugie spotkanie, w tym tygodniu mimo braków kadrowych (kontuzje Kariny Skopińskiej, Patrycji Krzyszczak, Natalii Łopińskiej i Martyny Leszczyńskiej), przedstawmy je, wcześniej wspomniana Agnieszka oraz; dziś ponownie zbilansowana gra Roksany Płonki (12 pkt., 8 zbiórek!, 4 asysty, 2 przechwyty, eval 17!), strzelająca kapitan Natalia Danych (15 pkt., 2x3, 4 zbiórki, 1 asysta, 1 przechwyt, eval 14), niepokonana w obronie Weronika Telenga (9 pkt., 19 zbiórek woow! 4 asysty, 2 przechwyty, 3 bloki, eval 30! woow!), najlepszy występ tegoroczny Klaudii Dudek (8 pkt., 6 zbiórek, 3 bloki i eval 14!), wracająca po kontuzji dzielnie walcząca Marta Wieczyńska (4 pkt., 2 zbiórki, eval 2), etatowa Basketka rozpoczynająca zdobycze punktowe naszej drużyny Agata Maciejewska (4 pkt., 1 asysta), również udanie wracająca po kontuzji Justyna Samulak (2 pkt., 3 zbiórki, 1 blok, eval 3), waleczna Wiktoria Kośla (2 pkt., 1 zbiórka) oraz świeżo upieczona osiemnastka Jessica Solak (1 zbiórka i 1 przechwyt)!

DZIĘKUJEMY!

XVII kolejka rozgrywek I Ligi Kobiet

Tęcza Leszno - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 75:76 (25:11, 18:28; 15:24, 17:13) statystyki, tabela.

Już dziś serdecznie zapraszamy na przełożone ze względu na wyjazd Basketek do Gorzowa Wlkp. na Półfinały Mistrzostw Polski (2-4.02.2018 r.) spotkanie XVIII kolejki, gdzie zmierzymy się na własnym parkiecie przy ul. Waryńskiego 22/26 z bardzo doświadczoną i silną drużyną z Głuchołaz!

Rozpoczynamy rywalizację 7.02.2018 r. (środa) o godzinie 17.00!