• Ciężka praca Basketek przynosi efekty! Brawo :)

Ciężka praca Basketek przynosi efekty! Brawo :)

03 marca 201912-

Podopieczne duetu trenerskiego Dariusz Raczyński, Piotr Milbrandt w rywalizacji z łódzką drużyną ŁKS KK RMed Łódź pokazały pazurki...

Ciężka praca aleksandrowskiej młodzieży zawsze przynosi efekty, mimo bardzo trudnego sezonu 2018/2019, gdzie przed przedostatnią kolejką legitymowaliśmy się bilansem 1-11 zajmując ostatnie VIII miejsce dostrzegliśmy progres umiejętności naszych Basketek, co więcej postępy indywidualne wreszcie przełożyły się na wyrównaną rywalizację z czwartą drużyną rozgrywek kadetek U-16 prowadzoną przez trenerkę Izabelę Maj!

Już pierwsza kwarta pokazała potencjał aleksandrowskiej młodzieży, nasz najlepszy obrońca Aleksandra Grzelak bierze ciężar gry na własne barki i znakomicie poradziła sobie również w grze ofensywnej (23 pkt.), dołączyły do niej Weronika Puchacz (17 pkt.), Kinga Buczyńska (14 pkt.), kapitan Maja Michalska (8 pkt.), Tatiana Redłowska (5 pkt.) oraz Maja Skowrońska (4 pkt.) pozostałe Basketki mimo braku zdobyczy punktowych dzielnie walczyły w obronie uzupełniając dobrą grę całej drużyny! Brawo WY :)

Gdyby nie fatalna skuteczność rzutów osobistych 23 niecelne na 40 prób, to mogliśmy sprawić niespodziankę :( przypomnijmy drużyny spotkały się 9 stycznia 2019 r., gdzie bezdyskusyjnie prym wiodły łodzianki (100:38), licznie zgromadzeni kibice łódzkiej drużyny przecierali oczy ze zdziwienia, tak po niespełna dwóch miesiącach kolejnych ciężkich treningów Team D&P zaczyna nabierać pewności siebie! Szkoda, że była to przedostatnia kolejka rozgrywek kadetek rocznika 2003 i młodsze... nie przestajemy ciężko pracować, przed nami jeszcze niespełna cztery miesiące treningów, które z pewnością przełożą się na kolejne postępy młodych aleksandrowskich koszykarek!

Gratulujemy łodziankom wygranej, a Basketkom dziękujemy za bardzo pozytywne emocje, oto chodzi - przełamywać swoje słabości!

Przed Basketkami ostatnie spotkanie sezonu 2018/2019 wyjadą w najbliższą sobotę do Bełchatowa, gdzie zmierzą się piątą drużyną rozgrywek! Trzymamy kciuki!

XIII kolejka rozgrywek kadetek U-16

UKS Basket Aleksandrów Łódzki - ŁKS KK RMed Łódź 71:76 (20:19, 17:20, 13:22, 21:15) statystyki, tabela.