• Rozpoczęliśmy bój w ćwierćfinałach MP U-22!

Rozpoczęliśmy bój w ćwierćfinałach MP U-22!

20 stycznia 201812-

Za nami pierwsze, ćwierćfinałowe emocje rozgrywek juniorek starszych, dziś zmierzyliśmy się z gospodyniami drużyną Widzewa Łódź...

Wieczór piątkowy już na starcie zapowiadał mega emocje, przypomnijmy przecież mierzyły się drużyny Mistrza i Wicemistrza woj. łódzkiego, gdzie łodzianki wygrywają dwukrotnie z aleksandrowiankami w rundzie zasadniczej 8 listopada (58:76) oraz 6 grudnia (56:53), więc podopieczne sztabu trenerskiego na czele z trenerem Piotrem Neyderem, asystentem Piotrem Rozwadowskim, trenerem graczy wysokich Adamem Rajkowskim, trenerami przygotowania motorycznego Piotrem Milbrandtem i Maciejem Kosiakiem liczyły na prawidło przysłowia staropolskiego "do trzech razy sztuka" :)

Niestety nie sprawdziło się i ponownie gratulujemy widzewiankom, które wystąpiły w optymalnym składzie wspierane przez czołowe zawodniczki łódzkiej drużyny występującej w rozgrywkach BLK - Klaudia Gertchen (20 pkt., 2x3, 12 zbiórek, 1 blok, eval 20), Wiktoria Zapart (7 pkt., 1x3, 11 zbiórek, 3 bloki, eval 18), dzielnie dołączyła do nich Anna Kudelska (20 pkt., 2x3, 7 zbiórek, 3 przechwyty, eval 11), to właśnie Ania najmłodsza z nich, była motorem napędowym łodzianek!

Trzecia rywalizacja wypadła podczas turnieju ćwierćfinałowego grupy IV, która rozpoczęła się zgodnie z prognozami, starsze bardziej doświadczone gospodynie narzuciły swój rytm gry, by w efekcie wygrać pierwszą kwartę 12:17, aleksandrowianki dzielnie walczyły, ale ponownie zdobywanie punktów, było dla naszej drużyny dużym problemem :(

Na dłuższą przerwę schodziliśmy przy wyniku 24:33 mając nadzieję na wygraną, ponieważ gra Basketek w obronie wyglądała coraz lepiej!

W trzeciej odsłonie dokładamy kolejną cegiełkę do gry obronnej wykluczając rozgrywającą Widzewa Łódź Annę Kudelską i kiedy z końcem kwarty zbliżamy się na cztery oczka, zabrakło koncentracji i tracimy kolejne punkty kończąc przedostatni akt 36:45..., była, to najlepsza chwila gry aleksandrowskich koszykarek, niestety nie dająca przełamania!

Ostatnie dziesięć minut wydawało się konsekwentną grą widzewianek, ale ponownie SMS-ianki pokazują charakter i odnotowują run 6:0 w ostatniej minucie, ale gospodynie dziś nie pozwoliły sobie na wyrwanie zwycięstwa, gratulując łodziankom ze sztabem trenerskim Piotr Niewiadomski asystent Ryszard Andrzejczak pragniemy gorąco podziękować Basketkom za wspaniałą gonitwę, dziś zostawiłyście serce na parkiecie i z podniesionym czołem przegrywacie! Pamiętajmy w dzisiejszym spotkaniu wystąpiły po dwutygodniowej przerwie (kontuzja stawu skokowego) Marta Wieczyńska i Martyna Leszczyńska, wróciła również po trzytygodniowej przerwie Agata Maciejewska (kontuzja mięśnia dwugłowego), a na ławkę wraca po miesiącu przerwy Justyna Samulak! :) Niestety nie zdążyła wrócić Natalia Łopińska, Karina Skopińska i Patrycja Krzyszczak, Paulina Dominiak :( życzymy Wam zdrówka!

Cieszy kibiców UKS Basket SMS Wasze zaangażowanie i liczymy, że jutro stoczycie kolejną bitwę z walką w tle :) tym razem mamy nadzieję wygraną!

Tego Wam życzymy!

I dzień rywalizacji grupy IV

1/4 MP U-22K

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Widzew Łódź 54:60 (12:17, 12:16; 12:12, 18:15) statystykitabela

20.01.2018 r. (sobota) II dzień grupa IV godz.14.30

MKS Zabrze - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki

21.01.2018 r. (niedziela) III dzień IV godz.10.00

Widzew Łódź - MKS Zabrze

Przypomnijmy faza 1/4 MP U-22K pozostałe grupy;

Grupa I  (gospodarz Poznań)

19.01.2018 r. (piątek) MUKS Poznań - PTK Tomiq Pabianice 86:59

20.01.2018 r. (sobota)  godz.13.00 PTK Tomiq Pabianice - KS Wichoś Jelenia Góra

21.01.2018 r. (niedziela) godz.11.00 KS Wichoś Jelenia Góra - MUKS Poznań

Grupa II (gospodarz Gdańsk)

19.01.2018 r. (piątek) ART Wear Politechnika Gdańska - MUKS WSG Supravis Bydgoszcz 54:75

20.01.2018 r. (sobota)  godz.14.00 MUKS WSG Supravis Bydgoszcz - MKS Strzelce Opolskie

21.01.2018 r. (niedziela) godz.11.00 MKS Strzelce Opolskie  - ART Wear Politechnika Gdańska

Grupa III (gospodarz Toruń)

19.01.2018 r. (piątek) Mon-Pol Płock - MMKS Katarzynki Toruń 66:35

20.01.2018 r. (sobota)  godz.18.00 MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - Mon-Pol Płock

21.01.2018 r. (niedziela) godz.11.00 MMKS Katarzynki Toruń - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra

Przypomnijmy do fazy półfinałowej awansują dwie pierwsze drużyny z każdej z grup!

Trzymamy mocno kciuki za łódzką koszykówkę, gdzie mamy trzech przedstawicieli! :)