• Po dwóch dniach MMP Dream Team U-17 z remisem 1:1...
image

Po dwóch dniach MMP Dream Team U-17 z remisem 1:1...

21 kwietnia 202212-

Kiedy przystępowaliśmy do Wielkiego Finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17K zdawaliśmy sobie sprawę, że w drugim dniu zmierzymy się z jednym z głównych faworytów do złotego medalu ekipą z Gdańska. Przypomnijmy w poprzednim sezonie 2020/2021 spotkaliśmy się również z gdańszczankami w fazie grupowej podczas Finału MMP rozgrywanego w Łodzi, gdzie po zaciętej pierwszej połowie zakończonej remisem i trzeciej kwarcie, która kończy się czteropunktowym zwycięstwem młodych-gniewnych z Miasta Sportu polegliśmy w ostatnich czterech minutach meczu i ostatecznie musieliśmy uznać wyższość jak się później okazało Wicemistrzyń Polski drużynie Szkoły Gortata Politechniki Gdańsk - 54:65.

Wówczas z obecnego składu Dream Team-u U-17 na aleksandrowskiej ławce zasiadło, aż siedem Basketek! Kapitan Oli Bęben, Basia Lubaszka, Gabi Zaron, Laura Weber, Asia Szeklicka, Zuzia Trybułowska oraz Wera Brzycka zebrane doświadczenie poprzednich mistrzostw miało pomóc SMS-iankom z Aleksandrowa Łódzkiego w walce z gdańszczankami!

Spotkanie otwierające II dzień zmagań podczas Wielkiego Finału rozpoczyna się od znakomitej obrony "aleksandrowskich walczaków", komunikacja, zaangażowanie w defensywie przynosi wymierny efekt w połowie pierwszej odsłony - 11:6! Basketki zasłużyły na wielkie brawa! <3

Niestety kilka błędów w drugiej część pierwszych dziesięciu minut powoduje, że przegrywamy 13:15...

Od drugiej kwarty zaczynamy niemiłosiernie pudłować i mimo niezłej obrony nie potrafimy wykorzystywać przewagi podkoszowej, grając przy bardzo słabej skuteczności rzutowej!

Tak, to jest niestety dziś nie byliśmy w stanie dorównać gdańszczankom w jednym z najważniejszych elementów koszykówki - skuteczności rzutowej, ale jedno jest pewne, że wiemy jak skutecznie bronić, a może się stać, że zmierzymy się ponownie z drużyna z Gdańska, w fazie medalowej, czego życzymy aleksandrowiankom! <3

Gratulacje dla ekipy sztabu trenerskiego Lubow Szwecowa-Knap, Adam Muller, a SMS-iankom z Miasta Sportu dziękujemy za znakomity początek, w niedzielę, będzie zdecydowanie lepiej! <3   


II dzień MMP U-17K 21.04.2022 r. godz.13.00 Hala Microsoft ul. Wiczlińska 50A Gdynia

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk 38:72 (13:15, 6:15; 10:22, 9:20) statystyki, video.

W piątkowe późne popołudnie zagramy o godzinie 17.30 z gospodyniami drużyną GTK Gdynia o udział w pierwszej czwórce MMP U-17K! Zapowiadają się niesamowite emocje! Trzymamy mocno kciuki! 

GO BASKET GO!