• Młodzież dzielnie powalczyła...
image

Młodzież dzielnie powalczyła...

12 listopada 201712-

W siódmej kolejce rozgrywek pierwszoligowych nasza młodzież wyjechała w daleką podróż do Głuchołaz, gdzie zmierzyliśmy się z doświadczoną drużyną prowadzoną przez trenera Tadeusza Widziszowskiego...

Basketki podopieczne sztabu trenerskiego na czele z trenerem Piotrem Neyderem od pierwszych minut zostały sprawdzane w "pomalowanym", gdzie gospodynie przy aplauzie szczelnie wypełnionej hali GOSiR przy ul. Skłodowskiej 32 bezlitośnie wykorzystywał każde zawahanie aleksandrowskich koszykarek. Po pierwszych trzech minutach na tablicy widniał wynik 8:0, ale młode-gniewne Basketki nie poddają się, wreszcie "ogarniają" pomoc w obronie i skrupulatnie odrabiają straty, by zakończyć pierwszą kwartę 23:18...

Zmienniczki nie zawiodły już po trzech minutach drugiej kwarty wychodzą na prowadzenie 23:25 odnotowując run 7:0! Ostatecznie kończymy pierwszą połowę wynikiem 39:36 skutecznie uciszając kibiców drużyny z Głuchołaz.

Po dłuższej przerwie niestety nie zdążyliśmy się zregenerować i oddajemy pole doświadczonym zawodniczkom Chrobrego, niesamowita waleczność Basketek i wielkie zaangażowanie w każdą akcję w obronie i ataku z pierwszych dwóch kwart odbija się brutalnie na wyniku trzeciej odsłony 26:10 :(

Łapiąc ostatni oddech dzielnie walczmy do końca i na otarcie łez wygrywamy ostatnią kwartę pokazując wielki charakter, który został nagrodzony przez głuchołaskich kibiców! Brawo, takich Was potrzebujemy, które po walce mimo przegranej wracacie z podniesioną głową! Dziękujemy :)

Gratulując drużynie z Głuchołaz przedstawimy kilka statystyk, które potwierdzają naszą relację...

Średnia wieku pierwszej piątki gospodyń 26,4 przy 19,4 aleksandrowskiej młodzieży! Całej drużyny 23,69 po stronie Głuchołaz i 18,69 Basketek z Miasta Sportu Aleksandrowa Łódzkiego... punkty zmienników 2 po stronie Głuchołaz oraz uwaga 15 po stronie aleksandrowskiej drużyny! 


VII kolejka I Ligi Kobiet 
MUKS Chrobry Basket Głuchołazy - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 81:64 (23:18, 16:18; 26:10, 16:18) statystyki, tabela.
Za tydzień wreszcie wypoczywamy, by zbierać siły do wyjazdu 25 listopada do stolicy Wielkopolski. Startujemy o godzinie 17.00 w POSiR (Hala B), Poznań, ul. Chwiałkowskiego 34 B. Trzymamy mocno kciuki!
GO BASKET GO!