• Zwycięstwem zaczynamy Turniej Strefowy U-19 <3
image

Zwycięstwem zaczynamy Turniej Strefowy U-19 <3

15 grudnia 202112-

W środowe popołudnie rozpoczął się w Mieście Sportu Finałowy Turniej Strefowy juniorek starszych U-19, który ma za zadanie rozstawić trzy najlepsze drużyny strefy kujawsko-pomorsko-łódzkiej...

W woli wyjaśnienia w Turnieju Strefowym miały uczestniczyć cztery drużyny z Łodzi, Pabianic, Bydgoszczy i Miasta Sportu, gospodarza trzydniowej rywalizacji. Ku zaskoczeniu drużyna MUKS WSG Supravis Bydgoszcz zadecydowała, że ich młodzież (U-17) skupi się na rozgrywkach młodszego rocznika, więc w puli pozostały drużyny z woj. łódzkiego!

Jako Mistrz woj. łódzkiego - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki, wicemistrz MUKS Widzew Łódź oraz drużyna, która zajęła V miejsce w rundzie zasadniczej - Basket 4Ever Liceum Sportowe Pabianice, ale posiada w składzie uczennice SMS PZKosz Łomianki.

Trzy dni grania o stałej porze, godzinie 17.00 przedstawiają się następująco;

15.12.2021 r. (środa) - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Basket 4Ever Liceum Sportowe Pabianice

16.12.2021 r. (czwartek) - Basket 4Ever Liceum Sportowe Pabianice - MUKS Widzew Łódź

17.12.2021 r. (piątek) - MUKS Widzew Łódź - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 

W pierwszym dniu doszło do walki uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim z uczennicami Liceum Sportowego im. Janusza Groszkowskiego w Pabianicach, drużyn, które w składzie posiadają odpowiednio trzy i dwie zawodniczki, które na co dzień reprezentują SMS PZKosz Łomianki.

Basketki Justyna Adamczuk "Justa", Klaudia Węcłaś "Dzidzia" oraz Gabriela Zaron "Gabi", są z nami już od poniedziałkowego, wieczornego treningu, gdzie w komplecie sztab trenerski Adam Rajkowski, Marcin Grocki i Sebastian Karalus mógł spokojnie potrenować i rozpocząć zgrywanie się, przecież widzieliśmy się w komplecie po raz pierwszy <3

Wróćmy do meczu otwierającego Turniej Strefowy w Mieście Sportu...

I kwarta

SMS-ianki rozpoczynają od dobrze zbilansowanej gry w obronie i ataku, w efekcie otwieramy spotkanie w trzeciej minucie wynikiem 7:0, szybko odpowiadają podopieczne trenera Michała Chudzickiego, które po zdobyciu piątego punktu, odnotowują ponowny przestój, a aleksandrowianki dokładają drugi run, tym razem 10:0, by ostatecznie cieszyć się wysokim otwarciem pierwszych dziesięciu minut 21:7...

II kwarta

Koncertowa gra gospodyń przekłada się na kolejne zdobycze punktowe, tym razem w pierwszych pięciu minutach, które wygrywamy w stosunku 17:2! <3 i kiedy na tablicach pojawia się wynik 38:9 oddajemy całkowicie inicjatywę gościom, którzy konsekwentnie wykorzystują błędy w komunikacji w grze defensywnej :( trzy cele rzuty dystansowe dodają wiary ambitnym ksawerowiankom!

Ostatecznie na dłuższą przerwę schodzimy przy wyniku 44:20...

III kwarta

Kolejne rotacje składem Dream Team-u U-19 dają podpowiedź naszemu sztabowi trenerskiemu, kto pojedzie na dalszy etap rozgrywek, przypomnijmy, dziś w składzie nie znalazły się Basketki - Justyna Adamczuk (leczenie kontuzji), Karolina Dżochowska (również ostatnie dni rehabilitacji) oraz Amelia Trybułowska (powrót po chorobie), a jeszcze nie zapominajmy o kolejnych kontuzjowanych lub nieobecnych, które powalczą o "15" -  Natalia Bednarek, Oliwia Bęben, Weronika Brzycka, Nadia Makowska, Maja Michalska, Patrycja Sadlik, Zofia Skoneczna, Maja Skowrońska oraz Oliwia Trzymkowska.

Ostatecznie dokładamy 2 oczka do przewagi...

IV kwarta

Trener Adam asygnował podstawowe Basketki na ostatnie dziesięć minut, które odnotowują kolejny wysoki run 16:3! Ostatnie sekundy należą do gości, którzy pokazują, że gra się do końca!

Podziękowania za ambitną postawę dla wszystkich ksawerowianek, a Basketkom dziękujemy za pewne wejście w Turniej! <3


I dzień Turnieju Strefowego juniorek starszych U-19 15.12.2021 r. godz.17.00  Hala SMS-LO Aleksandrów Łódzki ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Basket 4Ever Liceum Sportowe Pabianice 76:39 (27:7, 23:13; 14:12, 18:7) statystyki  

Jutro pojedynek widzewianek z pabianiczankami, serdecznie zapraszamy o godzinie 17.00 do Hali SMS-LO Aleksandrów Łódzki przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5. Trzymamy kciuki!

SMS-ianki z Miasta Sportu wrócą na swój parkiet w piątek o godzinie 17.00, gdzie zmierzymy się z drużyną z Łodzi!

GO BASKET GO!