• Zagramy w półfinałach Mistrzostw Polski!

Zagramy w półfinałach Mistrzostw Polski!

31 marca 201712-

Po dwóch dniach zmagań ćwierćfinałowych U-18K znamy pięciu "pewniaków" do awansu do półfinałów Mistrzostw Polski juniorek młodszych U-18 i tak z grupy I SMS Aleksandrów Łódzki, z grupy II Gdynia, III Poznań, IV Żyrardów i V Wrocław!

Sobotnią rywalizację w grupie pierwszej rozpoczął hit tej grupy pojedynek derbowy łodzianki kontra aleksandrowianki, dwie niepokonane drużyny po pierwszym dniu! Mecz bardzo zacięty ze wzlotami i upadkami obydwu drużyn, po prostu rywalizacja godna walki o pierwsze miejsce! Początek spotkania dla podopiecznych trenerki Edyty Koryzny i asystenta Piotra Neydera, by po trzech minutach prowadzić 7:11, ale ambitne widzewianki nie zamierzały łatwo oddać meczu, przeciwnie mimo braku liderki Kariny Gzinki godnie zastępują ją, byłe Basketki Patrycja (w obronie) i Marta (w ataku) Kawczyńskie (3+10 pkt.), wspierane przez Wiktorie Stępień (13 pkt.) i Rzeźnik (13 pkt.). Ostatecznie pierwsza kwarta dla podopiecznych trenera Piotra Niewiadowskiego i asystenta Łukasza Czuku - 22:20...

W drugiej kwarcie do głosu dochodzą gospodynie, które zaangażowane w obronie celnie atakują kosz łodzianek! Na przerwę schodzimy przy wyniku 36:38! Po przerwie gra fizyczna z pierwszej połowie "zbiera żniwa", widzewianki oddają "pomalowane", a SMS-ianki Martyna Leszczyńska "Leszczu" (30 pkt., 15/19 78,9%! 14 zbiórek, 1 asysta, 3 przechwyty, 1 blok i eval 40!), Marlena Piotrowska "Marlon" (16 pkt., 6/8 75%, 1x3, 4 zbiórki, 3 asysty, 5 przechwytów i eval 18!), Wiktoria Kośla (15 pkt. 3/5 60%, 3/6 za trzy 50%! 7 zbiórek, 1 asysta, 1 przechwyt i eval 17!)! i dzielnie broniąca Jessica Solak (8 zbiórek, 5 asyst, 4 przechwyty, 1 blok i eval 9) wypracowują przed ostatnią kwartą 8 punktów przewagi 44:52...

Ostatnie dziesięć minut potwierdza dobre przygotowanie motoryczne Basketek, które grając konsekwentnie w obronie pozwalają sobie na kombinacyjną grę w ataku! Ostatecznie po meczu walki wygrywamy spotkanie zapewniając sobie udział w dalszej fazie rozgrywek juniorek młodszych! Brawo! Gratulacje :)

Dziękujemy łodziankom za ambitną walkę, jutro przed nimi mecz o wszystko z drużyną z Bochni! Start godz.10.00.

1/4 MP U-18K dzień II mecz nr. 3

Widzew Szkoła Gortata Łódź - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 58:71 (22:20, 14:18; 8:14, 14:19) statystyki.

W drugim spotkaniu drugiego dnia rywalizacji pierwszej grupy spotkały się drużyny, które w pierwszym dniu nie zaliczyły udanego występu, koszykarki ze Stalowej Woli kontra młode-gniewne z Bochni! Liczyliśmy na emocje i się nie zawiedliśmy, było to najlepsze koszykarsko spotkanie, gdzie podziwialiśmy dramaturgię, determinację, wolę walki, mega zaangażowanie i niesamowitą wiarę w zwycięstwo u obydwu drużyn! Dziękujemy i gratulujemy Bochni, ale również wielkie podziękowania za wspaniałą postawę drużyny ze Stalowej Woli!

1/4 MP U-18K dzień II mecz nr. 4

ZKS Stal Stalowa Wola - MOSiR z Bochni 64:75 (16:16, 14:23; 17:20, 17:16) statystyki, tabela.

Jutro w ostatnim dniu ćwierćfinałów MP juniorek młodszych rozgrywanym w Mieście Sportu Aleksandrowie Łódzkim ponownie mega emocje gwarantowane już w pierwszym spotkaniu, gdzie zmierzą się w meczu o wszystko drużyny z Łodzi i Bochni, godz.10.00.

Ostatnie spotkanie kończące walkę o awans, to pojedynek pomiędzy drużynami z Aleksandrowa Łódzkiego i Stalowej Woli!                         Start godz.12.30!

Zapraszamy do hali MZS przy ul. Waryńskiego 22/26 w Aleksandrowie Łódzkim!

Przypomnijmy grupy 1/4 MP U-18K i tak;

Grupa I (Aleksandrów Łódzki)

1. MOSiR z Bochni, 2. ZKS Stal Stalowa Wola, 3. UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki, 4. Widzew Szkoła Gortata Łódź

Grupa II (Gdynia)

1. JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec, 2. VBW GTK Gdynia, 3. KS Wichoś Jelenia Góra, 4. UKS Nowa Wieś

Grupa III (Poznań)

1. Enea AZS Poznań, 2. MON-POL Płock, 3. MKS MOS Katowice, 4. MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra

Grupa IV (Ostrów Wielkopolski)

1. UKS Trójka Żyrardów, 2. KS One Team Ostrów Wlkp., UKS Żak Nowy Sącz, MMKS Katarzynki Toruń

Grupa V (Poznań)

1. PTK Lumi Pabianice, 2. MKS MOS Elektrotim Ślęza Wrocław, 3. MUKS Poznań, 4. KS Basket 25 Bydgoszcz

Grupa VI (Kraków)

1. TS Wisła Can-Pack Kraków, 2. UKS Piomar Brzeg, 3. KKS Olsztyn

Przypomnijmy, że tylko dwie drużyny z każdej z grup otrzymują awans do 1/2 MP U-18K, gdzie już czekają cztery drużyny z Bydgoszczy, Sokołowa Podlaskiego, Gdańska i Gorzowa Wielkopolskiego. Wyniki wszystkich rywalizacji.