• Falstart SMS-ianek :(
image

Falstart SMS-ianek :(

23 października 201712-

W minioną niedzielę starsze SMS-ianki rozegrały II kolejkę w ramach rozgrywek juniorek młodszych U-18, gdzie w hali MOSiR Łódź przy ul. Małachowskiego 5/7 zmierzyły się z widzewiankami...

Już pierwsze minuty pokazały brak zgrania Basketek, które przypomnijmy po raz pierwszy wystąpiły w składzie z zawodniczkami pierwszoligowymi. Agresywna obrona strefowa przeciwniczek prowadzonych przez trenera Piotra Niewiadomskiego i asystenta Łukasza Czuku wymuszała na SMS-iankach dużą ilość strat, a brak skuteczności rzutowej nie pomagała w przełamaniu strefy obronnej Widzewa. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 35:21 :(

Podopieczne trenera Piotra Rozwadowskiego oraz trenerów przygotowania motorycznego Piotra Milbrandta i Macieja Kosiaka, z każdą minutą drugiej połowy spotkania nabierały pewności siebie w podejmowaniu decyzji na parkiecie, wreszcie zaczęły lepiej bronić, tylko 15 punktów widzewianek w III i IV kwarcie dawało nadzieję, na odniesienie zwycięstwa!

Konsekwentnie odrabiamy straty, w III kwarcie odrabiamy sześć oczek i kolejne 6 w ostatniej części spotkania i kiedy w IV odsłonie odnotowujemy run 10:0 i doprowadzamy w ostatniej minucie do remisu 48:48 błąd w obronie kosztował cenne 2 oczka, które zadecydowały o przegranej :(

Niestety mimo heroicznej pogoni za przeciwniczkami musimy uznać wyższość widzewianek, które, mimo że gasły z każdą minutą potrafiły utrzymać korzystny wynik spotkania i dowieźć zwycięstwo! 

Gratulujemy widzewiankom, a SMS-iankom dziękujemy za determinację, mimo słabej pierwszej połowy ambitnie walczyłyście do ostatniej sekundy, a dwa oczka spokojnie odrobimy 10 grudnia, gdzie na pewno Wasze zgranie będzie na zdecydowanie lepszym poziomie! :)

Szczególne podziękowania kierujemy do trzech SMS-ianek, które mimo problemów zdrowotnych dzielnie walczyły - Jessici Solak (16 pkt.), Wiktorii Kośli (12 pkt.) i Martyny Leszczyńskiej (7 pkt.) wracającej po 3-tygodniowej przerwie! Dziękujemy :)  


Juniorki młodsze U-18 2 kolejka
Widzew Łódź - UKS Basket SMS I Aleksandrów Łódzki 50:48 (15:10, 20:11, 11:17, 4:10) statystyki 
Za tydzień 29 października starsze SMS-ianki wracają do domu, gdzie zmierzą się ponownie z łódzką drużyną, tym razem AKS SMS Łódź! Zapraszamy gorąco w niedzielę o godz.14.00 do hali przy ul. Waryńskiego 22/26 w Aleksandrowie Łódzkim :) Trzymamy kciuki!
Do zobaczenia :)
GO SMS GO!