• Na takie emocje czekaliśmy od dawna!

Na takie emocje czekaliśmy od dawna!

02 grudnia 201812-

W minioną sobotę otwierającą ostatni miesiąc Starego Roku 2018 do Miasta Sportu zawitała druga drużyna SMS PZKosz Łomianki, która przyjechała po pierwsze zwycięstwo w sezonie 2018/2019, ale Basketki również walczyły, by poczuć smak pierwszej wygranej...

Znakomita postawa w pierwszej kwarcie podopiecznych trenerów Adama Rajkowskiego, Dariusza Raczyńskiego i Piotra Milbrandta rozgrzała kibiców aleksandrowskiej koszykówki! Mimo braku podstawowych Basketek nie poddały się, wręcz przeciwnie znakomicie zmotywowane grały wreszcie zbilansowaną grę w obronie i ataku, efekt po pierwszych siedmiu minutach gry prowadziliśmy 15:5, a ostatecznie wygrywamy I kwartę wynikiem 19:10 :)

W drugiej odsłonie Basketki nie zwalniają tempa, w kolejnych trzech minutach dokładaj 6 oczek i wychodzą na najwyższe prowadzenie 25:10! Niestety od tego momentu podopieczne trenerów Romana Skrzecza i Michała Snochowskiego zaczynają trafiać i spotkanie się wyrównało. Na dłuższą przerwę schodzimy przy wyniku 35:27..,

Po wielkich emocjach z pierwszej połowy SMS-ianki obydwu drużyn mimo zmęczenia nie zamierzały odpuszczać i kontynuowały emocjonującą rywalizację!

Udanie rozpoczynają SMS-ianki z Łomianek, które odnotowują run 6:0, time-out Team-u A&D&P zadziałał bardzo skutecznie na nasze Basketki, które ponownie zaczynają odzyskiwać zbilansowaną grę w obronie i ataku :) skutecznie rewanżując się run-em 12:0! "Zwariowana" gra nie kończy się po trzeciej kwarcie (52:39) dopiero IV część pokazuje nieobliczalność żeńskiego basketu :)

Kiedy drużyna z Łomianek mocno napierająca zbliża się na siedem oczek 55:48, kluczowym momentem dla losów zaciętej rywalizacji okazało się zejście za pięć przewinień rozgrywającej UKS-u Basket Natalii Łopińskiej "Sowa" (13 pkt., 10 zbiórek, 6 asyst, 3 przechwyty i eval 21!), była to trzecia minuta ostatniej kwarty!

Goście mimo, że prowadzili tylko raz przy stanie (1:2) z początkowej fazy meczu, determinacją doprowadzają do dogrywki! Załamane aleksandrowskie koszykarki "odpuszczają" doliczone pięć minut i z pierwszego zwycięstwa w sezonie 2018/2019 rozgrywek pierwszoligowych cieszyły się SMS-ianki z Łomianek... cóż może sport czasami nie jest sprawiedliwy, ale należy docenić determinację drużyny trenera Romana i Michała, gratulacje dla całego Team-u!

SMS-iankom z Miasta Sportu serdecznie dziękujemy za wspaniałą postawę, wielkie słowa szacunku za zaangażowanie i wolę walki, ta nauka nie pójdzie w las, na pewno przełoży się na sukcesy w rozgrywkach młodzieżowych! Dziękujemy :)

Cieszy znakomity powrót po kontuzji Martyny Leszczyńskiej (26 pkt., uwaga 14/16 87,5% za 1!, 17 zbiórek!, 3 asysty, 2 przechwyty, 3 bloki, eval 26!), takiej Ciebie potrzebujemy "Leszczu"! Brawo TY :) Teraz czekamy na powrót pozostały aleksandrowskich koszykarek, już w najbliższy poniedziałek dołączy do drużyny Patrycja Krzyszczak "Pati" i Kasia Szpera "Pchełka", za dwa tygodnie wzmocni drużynę kapitan Agata Maciejewska "MJ", a tydzień po Jessica Solak "Jess" :)

Podczas sobotniego spotkania mogliśmy uściskać się z Basketką Olcią Pszczolarską "Pszczółka" (8 pkt., 2 zbiórki, 2 asysty, 4 przechwyty, eval 1), która serdecznie pozdrawiamy, niestety druga Basketka z Rodziny UKS-u Nicola Obrodzka "Obro" nie dojechała z powodu choroby :( gorąco Cię pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do zdrówka!

X kolejka rozgrywek I Ligi Kobiet

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - SMS PZKosz II Łomianki 69:76 (19:10, 16:17; 17:12, 8:21 d.9:16) statystyki, tabela.

Niestety było to już ostatnie spotkanie naszej reprezentacyjnej drużyny w Starym Roku 2018, przed nimi jeszcze dwie kolejki wyjazdowe do Gdyni 8 grudnia i do Gdańska 15-go, gdzie rozpoczniemy rundę rewanżową. Trzymamy kciuki :)